משרד הבריאות מפרסם דו"ח 2019 למדדי איכות במערכת הבריאות

הכנס השנתי של משרד הבריאות לאיכות ובטיחות הטיפול והצגת תוצאות התכנית הלאומית למדדי איכות

משרד הבריאות מפרסם דו"ח 2019 למדדי איכות במערכת הבריאות שר הבריאות יולי אדלשטיין

משרד הבריאות מפרסם את תוצאות שנת 2019 של התכנית הלאומית למדדי איכות. התכנית פועלת מזה שבע שנים ותפקידה לעצב ולקדם את איכות הטיפול במערכת הבריאות בישראל. בשנים אלו נרשמו הישגים מרשימים בתוצאות הטיפול בתחומי הרפואה השונים, בהם ננקטו תהליכים הנמדדים באופן רציף.

שר הבריאות, ח"כ יולי (יואל) אדלשטיין: ״המקצועיות ואיכות הטיפול בולטים במיוחד בהתמודדות מערכת הבריאות עם נגיף הקורונה.

השר הוסיף כי בביקוריו הרבים בבתי החולים ברחבי הארץ הוא רואה את הטיפול המסור של הצוותים הרפואיים ואת איכות הטיפול שלהם בחולים. השר ציין לשבח את שיתוף הפעולה המלא של קופות החולים ובתי החולים, תחנות האם והילד, מד"א וחברות האמבולנסים, אשר מבינים את חשיבות מדדי האיכות ומאפשרים לתכנית הלאומית לגדול ולהתפתח.

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, הדגיש את נושא היעדים של מדדי האיכות המתעדכנים מידי שנה ומאתגרים את נותני השרות לקים תכנית שיפור איכות שנתית. הוא מוסיף כי המדידה היא השוואתית בין המוסדות השונים, מקור לתחרותיות חיובית ובונה, תמריץ למצוינות והשגיות וכי אין בכוונת התכנית לעודד תחרות בלתי מבוקרת ויצירת מצבי "רפואת יתר".

פרופ׳ לוי המנכ"ל ציין כי כמנהל בית חולים לשעבר הוא מכיר את התכנית מכל צדדיה ומשוכנע ביעילותה וחשיבותה לקדום איכות הטיפול בישראל.

ראש התכנית, פרופ' ירון ניב, סמנכ"ל בכיר לאיכות ובטיחות הטיפול במשרד הבריאות הדגיש את ההתקדמות הרבה שחלה בתכנית הלאומית למדדי איכות, ביכולת המחשוב ומשיכת נתונים מתיקי החולים תוך קדום הסטנדרטיזציה בטיוב המידע, קידוד הנתונים ותיקופם. פרופ' ניב מדגיש את שתוף הפעולה המצוין עם מוסדות הבריאות והעבודה המשותפת עם האיגודים המקצועיים של הר"י והמועצות הלאומיות בהן הוקמו ועדות לענייני מדדי האיכות. קיים גם דיאלוג מתמשך עם תכנית מדדי האיכות של בקהילה על מנת לשפר את רצף הטיפול. פרופ' ניב מוסיף כי גם השנה, למרות התפרצות מגפת הקורונה, לא נפגעה איכות הטיפול ואף השתפרה, כפי שבא לביטוי בתוצאות רוב מדדי האיכות.״

פרופ' יניב שרר, מנהל המרכז הרפואי ברזילי: "נתוני האיכות הלאומיים הם ללא ספק תעודת כבוד עבור המרכז הרפואי ברזילי. נתונים אלה משקפים הדי.אן.איי הארגוני של ברזילי, איכות רפואית ומצוינות ללא פשרות, הקפדה על איכות ובטיחות הטיפול, מקצועיות ויחס אישי לכל מטופל. ברזילי הוכיח שהוא עומד בסטנדרטים לאומיים ובינלאומיים עדכניים, ואת ההישג המרשים ראוי לזקוף ללב הפועם של ברזילי – הצוותים המקצועיים המעולים שלנו.

"כמי שהוביל את מערך האיכות בברזילי בחמש השנים האחרונות, אני מבקש להודות ולהוקיר את פרופ׳ חזי לוי, שיחד איתו ותחת הנהגתו הייתה לי את הזכות להוביל את ברזילי להיות מרכז רפואי מוביל - לאומית גם באיכות רפואית".

האם מותר לעמוד בצפירה?
פרשת שמיני: האם חובה לבדוק בזמן הזה אורז מתולעים
פרשת צו: האם מותר לאכול בשר אדם
הוגשה בקשה לביטול מתווה נווה יהושע של פרי נדל''ן
שו''ת בשמים ראש: אחד מהראשונים או שקרן?
מה ישאר אחרי ההסתה של ליברמן ולפיד נגד החרדים? צפו
פרשת כי תשא: האם מותר לשבת מעורב נשים וגברים בחתונה
לקראת הבחירות: איפה היו חברי הכנסת החרדיים?
מחדל התחבורה הציבורית: לא הפעם הראשונה
פורים: האם יש מצווה להשתכר בפורים?