"דחיית התשלום תוביל להפסקת השירות": חברת החשמל מתריעה מפני עוקץ

חברת החשמל מתריעה: נסיון נוסף להונאת לקוחות. מסרון המופץ בשעות האחרונות ״מזכיר״ ללקוחות על חשבון חשמל שהוחזר ואומר שאי תשלום יוביל להפסקת השירות בחברת ה...

"דחיית התשלום תוביל להפסקת השירות": חברת החשמל מתריעה מפני עוקץ ניסיון ההונאה בשם

חברת החשמל מתריעה: נסיון נוסף להונאת לקוחות. מסרון המופץ בשעות האחרונות ״מזכיר״ ללקוחות על חשבון חשמל שהוחזר ואומר שאי תשלום יוביל להפסקת השירות

בחברת החשמל התקבלו התראות בשעות האחרונות על מסרונים הנשלחים ללקוח ומזכירים לו כי קיים חשבון חשמל שהוחזר ומתריעים בפניו כי דחיית התשלום תוביל להפסקת השירות.

זו אינה הפעם הראשונה בה מתקבלות הודעות המנסות להונות את הלקוח. כבר מעל לשנה וחצי מתקבלות בחברת החשמל התראות מלקוחות המדווחים על נסיונות הונאה הכוללים קבלת דרישה באמצעות דואר אלקטרוני, לעדכון פרטים, תוך כדי איומים בהשעיית חשבון במידה ולא ייענו מיידית, או לחילופין הודעה לנייד (מסרון) המבקשת להסדיר תשלום חשבון החשמל בהקדם כולל בקשה לאישור פרטי החשבון וקישור לאתר שאיננו האתר הרשמי של חברת החשמל.

הנסיון האחרון כלל הודעות בדואר האלקטרוני (מייל) שקראו ללקוחות החברה לקבל החזר כספי בגין תשלום כפול לחברת החשמל (חשבון ששולם פעמיים) וכללו גם מספר חשבונית וסכום החזר.

חברת החשמל שבה ומבהירה כי הן הודעות טקסט והן הודעות דואר אלקטרוני מטעם חברת החשמל מכילות את מספר החוזה של הלקוח, והקישור העדכני היחיד הוא האתר הרשמי של חברת החשמל www.iec.co.il. חברת החשמל אינה ״מחזירה״ חשבונות חשמל או ״מפסיקה״ שירות.

בנוסף, החברה לא מבקשת מלקוחותיה לאשר פרטי חשבון או לחילופין יוזמת בקשה לקבלת פרטי כרטיס אשראי. בקשות המכילות בקשה לקבלת פרטי כרטיס אשראי אינן הודעות מטעם חברת החשמל.

אין להתייחס או להשיב לפניה ובמקרים בהם עולה חשש, החברה מבקשת ליצור קשר עם מוקד השירות 103 על מנת לוודא את אמיתות הפנייה.

אורן הלמן, סמנכל שירות שיווק ורגולציה: ״נסיונות ההונאה נמשכים מזה תקופה ארוכה. אנחנו, בחברת החשמל, פועלים לעדכן את כלל הלקוחות על כל ניסיון להונות אותם ורואים את מעשי הנוכלות הזו בחומרה. הודעות מטעם חברת החשמל ניתנות לזיהוי. אנחנו שבים ומבקשים מהלקוחות להיות עירניים.״

חברת החשמל דיווחה על הניסיון להונאה לכל הגורמים הרלוונטיים.

מפחיד: זה השם הנפוץ ביותר בישראל לתינוקות השנה
בני ברק: בת שנה נכוותה קשות ממים רותחים
הממשלה בתוכנית יוצאת דופן שתכפיל את קצבאות הזקנה
ארוחה שהיא חוויה: 4 טיפים שישדרגו את שולחן החג
הותר לפרסום שמו של החייל שנהרג אמש
לראשונה בהיסטוריה: סרבנית גט – הובאה לבית הסוהר
"שתמשיכו לעשות רק טוב": האדמו"רים בירכו והנופשון יצא לדרך
צפת: בן חצי שנה לא התעורר משנתו
עוול נורא: נדחה ערעורו של בן אוליאל
מחר: שביתה במשפחתונים המפוקחים