סיכום חדשות החג: בן מיעוטים הניח מכשול על פסי הרכבת

חשד: ערבי-ישראלי הניח מכשול על פסי רכבת • במהלך החג: עימותים עם פלשתינים במזרח ירושלים

סיכום חדשות החג: בן מיעוטים הניח מכשול על פסי הרכבת הרכבת החשמלית בכניסה לירושלים

ערבי-ישראלי נעצר בחשד שהניח מכשול על פסי רכבת

המשטרה ושב"כ הודיעו אתמול על חקירת אירוע שבמרכזו חשד שערבי-ישראלי הניח מכשול במסילת רכבת בצפון. החשוד הוא תושב הגליל בשנות ה-20 לחייו. כך דווח ב'ישראל היום'. החשד הוא שהמכשול הונח על פסי רכבת סמוך לכביש 85 באזור הצפון. באירוע לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. עם זאת, בהמשך התגלה כי החשוד שנעצר לא מעורב במקרה ובמערכת הביטחון מחפשים את החשוד הרלוונטי.

במהלך החג: עימותים במזרח ירושלים בין כוחות הביטחון לפלשתינים

עשרות פלשתינים הפרו אתמול בערב את הסדר במספר מוקדים במזרח העיר ירושלים. בכל אחד מהמוקדים עשרות רעולי פנים יידו אבנים ובקבוקי תבערה. המתפרעים ביצעו גם ירי זיקוקין לסירוגין לעבר כוחות המשטרה, והציתו מספר פחים.

עימותים פרצו גם שלשום בשכונות סילוואן וא-טור שבמזרח הבירה בין כוחות הביטחון לפלשתינים. כך דווח ברשתות הפלשתיניות. כמו כן, במחסום ג'למה שליד ג'נין הושלכו שני מטענים לעבר כוח צה"ל. לא היו נפגעים באירוע.

אבו מאזן שוחח עם גנץ, ברמאללה שוקלים לצאת לפעילות יזומה למעצר מחבלים

הפרות סדר , אילוסטרציה

יו"ר הרשות הפלשתינית מחמוד עבאס שוחח בטלפון אתמול עם שר הביטחון בני גנץ ובירך אותו לרגל חג ראש השנה, כך דיווחה סוכנות הידיעות הפלשתינית הרשמית וופא.

שיחת הטלפון מגיעה על רקע המתיחות הביטחונית ביהודה ושומרון. שר הביטחון גנץ שוחח עם אבו מאזן על הצורך לשמור על היציבות בשטח. בארגון הטרור חמאס זעמו על שיחת הטלפון. דובר חמאס חאזם קאסם כתב כי "ברכת יו"ר הרשות מחמוד עבאס לשר המלחמה הציוני היא פרובוקציה כלפי רגשות המוני העם הפלשתיני".

הניסוי המסקרן של נאס"א צלח: לראשונה חללית התרסקה על אסטרואיד

חללית ה-DART של נאס"א התנגשה אתמול באסטרואיד מרוחק במהירות היפר-קולית בניסוי הראשון בעולם של מערכת הגנה פלנטרית, שנועדה למנוע התנגשות פוטנציאלית של מטאורים עם כדור הארץ.

הניסיון הראשון של האנושות לשנות את התנועה של אסטרואיד או כל גוף שמימי הופיע בשידור אינטרנט של נאס"א ממרכז המבצעים של המשימה מחוץ לוושינגטון הבירה, 10 חודשים לאחר שיגור חללית ה-DART. השידור החי הראה תמונות שצולמו על ידי המצלמה של DART.

המשימה שעלותה כ-330 מיליון דולר, והיתה בפיתוח בזמן של כשבע שנים, תוכננה כדי לקבוע אם חללית מסוגלת לשנות את מסלולו של אסטרואיד באמצעות כוח קינטי צרוף, ולהוציא אותו מהמסלול בדיוק מספיק כדי להרחיק את כדור הארץ מפגיעה.

יוהמראת חללית, אילוסטרציה
מחבל שזרק בקת"ב על בית משפחה יהודית נתבע על ידם
כוחות הביטחון פעלו הלילה למעצר שבעה מבוקשים באוגדת יו"ש
מטוסי קרב צהל"ים תקפו הלילה מטרות ברצועת עזה
רקטה שוגרה הערב משטח רצועת עזה לשטח ישראל
מפקד הפלוגה במג"ב שניטרל את המחבל בפיגוע בחווארה משחזר
לוחמים ניטרלו מחבל חמוש בסכין באיזור חווארה
סיכום חדשות השבת: פיגוע דקירה בחווארה
נעצר מבוקש החשוד בביצוע פיגועי ירי במרחב העיר שכם
מבצע בבית הסוהר הוביל לתפיסה רחבת היקף של מכשירי טלפון וסכינים
ראשוני: פיגוע ירי סמוך לעופרה, המחבלים נמלטו