8 מיליון ש''ח יושקעו בפריסת עמדות הטעינה לכלי רכב חשמליים

שרת האנרגיה, קארין אלהרר: "השקעה בהקמת עמדות טעינה לרכבים חשמליים היא השקעה בעתיד"

8 מיליון ש''ח יושקעו בפריסת עמדות הטעינה לכלי רכב חשמליים אילוסטרציה

משרד האנרגיה מפרסם היום קול קורא לתמיכה בהקמת עמדות טעינה איטיות (AC) במרחב הציבורי (חניונים עירוניים) אשר מיועד לרשויות מקומיות, בתקציב כולל של 8 מיליון ₪. מהלך זה של המשרד הוא בהמשך למכרזי התמיכה בהקמת עמדות טעינה, במסגרתם כבר הוקצו כ-30 מיליון ₪ להקמת כ-2,500 נקודות טעינה, האמורות לקום עד מחצית 2022 בפריסה ארצית, ואשר כלל גם תמיכה בהקמת כ-100 עמדות טעינה מהירות ואולטרא מהירות.

בהמשך השנה, צפוי המשרד לפרסם שני קולות קוראים נוספים בתקציב כולל של 16 מיליון, לתמיכה בהקמת עמדות טעינה מהירות ואולטרה-מהירות (DC) בפריסה ארצית וכן הקמת עמדות טעינה איטיות (AC) במרחב הציבורי-למחצה כגון קניונים ומרכזי בילוי.

מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה צופה כי הקולות קוראים, יובילו להקמה של לפחות 60 עמדות מהירות ואולטרה-מהירות לאורך כבישים בין-עירוניים, כ-20 עמדות מהירות ואולטרה-מהירות בשטחים ציבוריים ברשויות מקומיות וכן להקמה של כ-3000 שקעי טעינה (AC) במרחב הציבורי והציבורי למחצה.

משרד האנרגיה פועל במרץ להסרת החסמים להתפתחות שוק הרכב החשמלי, ודואג לשתף פעולה ולרתום למשימה הן את רשות החשמל והן את חברת החשמל להקמת התשתית הנדרשת. המשרד אף קידם את יעד הממשלה במסגרת הצעת המחליטים ליעדי התקציב 2022 לקביעת יעד של הפסקת מכירת רכב פרטי שאינו חשמלי החל משנת 2030. כל זאת, כחלק מיעדי משק האנרגיה של המשרד לשנת 2030 להקטנת השימוש במוצרי דלק וצמצום פליטות גזי החממה בישראל.

המשרד מקדם את הטמעת כלי הרכב החשמלי בישראל בשיתוף אגף תקציבים במשרד האוצר, משרד הפנים ורשות החשמל.

מועצת רשות המים אישרה את העלאת תעריפי המים לבית בכ-3.5%
למעלה מ-1500 נקודות טעינה יוקמו בחניונים פרטיים הפתוחים לציבור
יוקר המחייה: בכמה התייקרה הטחינה ב-4 שנים האחרונות
רופא שיניים עקר ארבע שיניים ללא סיבה
שוב: מחיר הדלק מתייקר הלילה בכ-40 אגורות לליטר
'אסם' הודיעה על סלמונלה במוצרי חומוס של 'צבר'
מקבלי רכב צמוד – מי הם?
הממונה על הבנקים הטיל עיצום כספי על בנק לאומי
נשיא התאחדות התעשיינים נגד העליה בתעריף החשמל
"חקלאי גרנות" תחל לשווק אבוקדו בשל מוכן לאכילה