הליכוד מציג: מתיחת פנים לקראת ממשלת לפיד-בנט

השר ישראל כץ צפוי להודיע בקרוב על מפקד לריענון השורות בכדי להזרים "דם חדש" למפלגה • ח"כ ניר ברקת יערוך כנס בו יציג את חזונו לעתיד, אך כבר גרר כעס רב במפלגה

הליכוד מציג: מתיחת פנים לקראת ממשלת לפיד-בנט נתניהו וסיעתוחברי הכנסת ברקת וכץ, המתמודדים הבאים לראשות המפלגה?ח

גם בליכוד מבינים שכמעט אפסו הסיכויים למנוע את הקמת ממשלת בנט־לפיד, וכבר מתכננים את היום שאחרי. השר ישראל כץ, המכהן גם כיו"ר מזכירות הליכוד, מתכנן לערוך "מתיחת פנים" במפלגה ולהכניס בה "דם חדש". כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

ככל הידוע, מתכנן שר האוצר היוצא לכנס בקרוב את מזכירות המפלגה ולהודיע על יציאה למפקד. זאת במטרה להוביל תהליך של חידוש פניה של מפלגת השלטון לשעבר וריענון שורותיה.

במסגרת המפקד ייכנסו מתפקדים חדשים למפלגה, ייבחרו דמויות חדשות לתפקידים במוסדות המפלגה, ויתאפשר לאנשי הליכוד להיבחר לסניפים.

מכיוון שהליך זה צפוי לארוך כמה חודשים, מתכנן כץ להודיע על תחילתו כבר בתקופה הקרובה. נוסף על כך, יידרשו במפלגה לאתגר נוסף: גירעון גדול במיוחד, שתפח ל־80 מיליון שקלים. למרות הודעתו של נתניהו שימשיך לכהן כיו"ר המפלגה ויו"ר האופוזיציה, מוסיפות לרחוש שמועות והשערות לגבי מי שעשוי להחליפו.

"ברקת אוויר חם"
הסערה התורנית, שמעוררת זעם רב בקבוצות הווטסאפ של הליכוד, קשורה הפעם לכנס שצפוי לערוך היום ח"כ ניר ברקת.

במהלך אותו כנס, שיתקיים בתל אביב, מתכוון הח"כ מהליכוד להציג חזון ותוכניות שגיבש בשלל סוגיות בחודשים האחרונים.

ברקת אמנם מבהיר שאין בכוונתו להתמודד ישירות נגד נתניהו, אלא רק ביום שאחרי פרישתו; אלא שהכנס הנוכחי - שמצטרף לאירוע נוסף שערך בעבר עם פרסום ספרו - גורם לתרעומת רבה בקרב אנשי הליכוד, בוודאי בתקופה כה רגישה של חילופי שלטון.

בקבוצות הווטסאפ של המפלגה הופצו הודעות הקוראות להחרים את הכנס, ואחד הח"כים במפלגה התבטא בחריפות רבה נגד ברקת. "הוא כמו אבקת סוכר, ציפוי יפה שמפזרים מלמעלה. אין לו שום בסיס יציב", אמר אותו ח"כ ל"ישראל היום".

לדבריו, "לא ברור על מה ברקת מוציא אנרגיה. אין פריימריז, נתניהו נשאר. אלה סתם דיבורים באוויר וניסיון לקבל תשומת לב ציבורית ולהגיד, 'אני פה'".

"חיבורים לא רציונליים"
ובינתיים, בסיעות הדתיות והחרדיות שמיום ראשון יעברו לעמדת האופוזיציה, המשיכו לתקוף את הממשלה המסתמנת.

ח"כ שמחה רוטמן (הציונות הדתית) סנט אתמול בבנט ובסער במהלך כנס לשכת רואי החשבון, והכריז ש"לנצח הכתם הזה ידבק בהם. נפתלי בנט רוצה רק ראשות ממשלה, שום דבר אחר לא מעניין אותו, אין אידיאולוגיה".

רוטמן שאל רטורית והשיב בציניות: "האם יהיו עריקים? כבר יש. סער ובנט הם העריקים שערקו מהימין לשמאל", פסק.

ח"כ יעקב אשר סבר בדבריו באותו אירוע כי "החיבורים בממשלה שתקום לא נשמעים לי רציונליים. ליברמן מאותרג על ידי התקשורת שבעבר ביקרה אותו".

ח''כ אשר הבטיח, בדומה להבטחות דומות שנשמעו מהליכוד בימים האחרונים, שהחרדים יפרקו את הקואליציה ככל שיוכלו, בלשונו.

לפי תפיסתו, "הממשלה שקמה, כפי שמתפרסם, מעבירה מסרים לחרדים 'יהיה בסדר', 'נשמור עליכם' - אז אל תשמרו עלינו ואל תתנשאו עלינו! מי ששם את כל הנושאים הקדושים בצד זו צביעות. לנו חשובה האידיאולגיה של זהות יהודית, שמירה על השבת".

אחרי המתקפות הקשות של משה גפני ויעקב ליצמן שלשום נגד בנט, המשיך גם אתמול ח"כ מאיר פרוש באמירות החריפות.

פרוש התקומם מכעס במליאת הכנסת: "אני לא זוכר אף ממשלה עם כזו התרסה נגד שמיא, נגד התורה, נגד הדברים הכי קדושים שיש. ממשלת השמאל הזו הולכת להמיט שואה רוחנית על עם ישראל, כאן בארץ ישראל".

‏ח״כ יעקב טסלר הזהיר מכך שהממשלה העתידית "מבקשת לכלות את הכל. את הגוף והנפש". כאשר, "מילות ההרגעה של גוש ימינה על כך שיש להם זכות וטו הן מילות סרק. מי שיהיה ראש הממשלה בפועל הוא שר האוצר המיועד ליברמן, שיש לו אג'נדה ברורה כנגד הדת. כבר אין גבול לצביעות. אין גבול לשקרים".

בנט המריא לעצרת של האו''ם
גפני: "כהנא הוא איש הזוי"
השר לביטחון פנים מפרסם את שמות חברי ועדת הבדיקה לבריחה מהכלא
ח''כ כהנא על בנט: "מעוניין להפסיק את תפיסת העולם החרדית"
הליכוד על בנט: "משסה הורים אלו באלו"
בנט: "אני רוצה שההורים יריבו אחד עם השני"
לקראת חקירת פרשת הצוללות? בנט נפגש עם יו״ר התנועה לאיכות השלטון
בן גביר: "ההר הוליד עכבר, בנט צריך להתנצל"
חה"כ אבי מעוז הגיש בג"צ נגד ניר אורבך ומיקי לוי
בנט: "למדנו שהטלת הספק היא תנאי הכרחי לניהול חיינו"