בנט: "גם אני הייתי באופוזיציה, כשהחרדים ונתניהו בחרו לזרוק אותנו"

ראש הממשלה בנט משיב בדיון 40 חתימות בנוגע למחד''ל לנתב''ג אשר עלול להוביל להצבעת אי אמון בממשלה. מדברי ראש הממשלה, נפתלי בנט, התייחס תחילה לכך שיו''ר הא...

בנט: "גם אני הייתי באופוזיציה, כשהחרדים ונתניהו בחרו לזרוק אותנו" ראש הממשלה בנט

ראש הממשלה בנט משיב בדיון 40 חתימות בנוגע למחד''ל לנתב''ג אשר עלול להוביל להצבעת אי אמון בממשלה.

מדברי ראש הממשלה, נפתלי בנט, התייחס תחילה לכך שיו''ר האופוזיציה, בנימין נתניהו לא נכח במליאת הכנסת: ״מישהו פה ברח? איפה הוא? לא צריך לפחד. אני יושב פה והקשבתי בקשב רב לנאומים המעמיקים והמחכימים של ח״כ גלנט, של ח״כ סמוטריץ, של ח״כ גלית דיסטל, והתמונה הולכת ומתבהרת".

בנט התייחס לנאומו של סמוטריץ' אשר נאם לפניו ואמר: "חברי הכנסת נתניהו, סמוטריץ' ודיסטל, הפכתם לחמוצים החדשים. כי את מה שאתם הזנחתם אנחנו מתקנים ואתם החמוצים החדשים, רק מקטרים ומייללים ומתבכיינים. נכנסתם כל כך מהר לתפקיד החמוצים כשגם כשאתם רואים דברים טובים אתם לא יכולים לפרגן".

עוד עקץ: "ח״כ יריב לוין, ח״כ מאי גולן, ח״כ ניר ברקת, נכנסתם כ״כ מהר לתפקיד החמוצים שגם כשאתם רואים דברים נפלאים קורים אתם לא יכולים לפרגן. בואו ניתן דוגמאות. ח״כ נתניהו פחד, שבוע אחרי שבוע, לקיים מצעד דגלים, והוא דחה ודחה ופחד ואז קיימנו. קיוויתי לראות מחירות כפיים. כלום. רק קיטרתם. כי אתם החמוצים החדשים".

עוד התלונן בנט: "אחרי שנה וחצי שח״כ ביבי נתניהו וח״כ מירי רגב יצאו את מחדל המוטציות עם 6,430 מתים ואנחנו תוך שבועיים, השרה מרב מיכאלי, השר ניצן הורוביץ, השר בני גנץ ואני - סגרנו את זה. קיוויתי לראות מחיאות כפיים, ורק חמיצות״.

בנט תקף את נתניהו על דבריו כאשר טען כי בנט הרס את הנורמוליזציה עם ירדן: "מה האינטרס הישראלי שלמענו החריב נתניהו את היחסים עם ירדן? אנחנו מתקנים את מערכת היחסים ולייצר מערכת יחסים טובה עם הממלכה הירדנית זה אינטרס ביטחוני לאומי ישראלי".

בנט המשיך בתפקיד המוכיח והחל להוכיח את שאר חברי האופוזיציה: "הדבר היותר חמור זה שאתם מתנהגים כאנרכיסטים, אנרכיסט זה אדם שרוצה שהמדינה שלו תישרף כדי לפגוע בה. כמו באגדת החלילן מהמלין, דיכטר, איך הרמת יד נגד חוק האזרחות? אתה לא מתבייש? אפילו פוליטית אתם לא מבינים שעכשיו בכל פרסומת בכל פעם יראו יולי אדלשטיין, ניר ברקת, יואב גלנט נגד ביטחון מדינת ישראל, והכל בשביל ביבי נתניהו".

ראש הממשלה בנט, הצדיק את יחסיו עם מנסור עבאס: "במשך שנתיים בנו מערכת יחסים עמוקה ורצינית עם מנסור עבאס וראו בו פוטנציאל פוליטי גדול, אבל הם החביאו את זה ופעילו כגנבים בחשיכה. ללכת לפגוש אותו ולהסתיר את זה, זה אומר שאתה לא גבר. אני לא עושה דברים בחשיכה."

ראש הממשלה בנט תקף לראשונה באופן ישיר את החרדים לקול הצעקות של חברי הכנסת: "גם אני הייתי באופוזיציה, כשהחרדים ונתניהו בחרו לזרוק אותנו כנגד כל ההבטחות אבל לא הייתי חמוץ. תזכרו את הנוסחה, כגודל רגשות האשם ככה גודל הצעקות".

עוד טען בנט: "אנחנו לא ממשלת אני אני ואני, כמו שהייתה כאן במשך 12 שנה. אנחנו ממשלת אנחנו, ממשלת ביחד. הממשלה הזו תחזיק 4 וחצי שנים וכולם מוזמנים פנימה. לא תלכו שולל אחרי חלילנים כאלה ואחרים".

לראשונה מזה עשור: ישראל והאיחוד האירופי מחדשות את הדיאלוג הכלכלי
סקר מנדטים: גוש נתניהו עם 59 מנדטים, הבית היהודי לא עובר
לראשונה במועצת העיר בני ברק: חבר המועצה יעקב וידר עורך פיליבסטר
בן גביר ליועמ"שית: עצרי באופן מיידי את ההסכם של לפיד עם לבנון
"מצטט פרסומים של משפחת נתניהו": חשוד סווג לפי דעה פוליטית
סמוטריץ': "אני אהיה שר חינוך מצוין - אטפל בהסתה"
לפיד באו''ם: שתי מדינות לשני עמים - הדבר הנכון לביטחון ישראל
מחריפים את המאבק: "בני גנץ משבש את חיי המתיישבים ביו"ש"
מסתמן: לפיד יציע את ''פתרון'' שתי המדינות
ח"כ אשר: "ליברמן לא מבדיל בין קנייטש לכובע עגול"