200,000 ש''ח: בן גביר הגיש תביעה נגד המשטרה

שלושה ימים לפני מצעד הדגלים ח"כ בן גביר הגיש תביעה נגד המשטרה על כך שנאסר עליו לצעוד בשער שכם במצעד הדגלים הקודם

200,000 ש''ח: בן גביר הגיש תביעה נגד המשטרה בן גביר בצעדת הדגלים הקודמת

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר הגיש באמצעות עו"ד חנמאל דורפמן בבית משפט השלום תביעה כספית בסך מאתיים אלף שקל נגד משטרת ישראל לאחר שבצעדת הדגלים לפני מספר חודשים בירושלים מנעה המשטרה מבן גביר לעבור לכיוון שער שכם ונוכח ההתנהלות הרשלנית של המשטרה שעד היום לא מסרה לו את הצו.

כזכור כניסתו של ח"כ בן גביר לשער שכם נאסרה בהוראת רה"מ בנט ולמרות דרישתו של בן גביר מקצין המשטרה שנכח במקום לראות את הצו שמורה השיב הקצין שהצו לא נמצא ברשותו..

לדברי בן גביר בכתב התביעה, קצין המשטרה לא הפנה לכל מקור חוקי או החלטה של אותו דרג מדיני והמשטרה פגעה בחסינותו כאשר אסרה עליו להיכנס, פגעה בחופש הביטוי והפלתה אותו לרעה כאשר על פי חוק חסינות חברי הכנסת רק אם השער היה נחסם לכל הציבור ניתן היה למנוע מבן גביר להיכנס, אולם בפועל הכניסה נאסרה רק ליהודים ולא לערבים.

כמו כן תוקף בן גביר את העובדה כי המשטרה לא עדכנה אותו על הצו מבעוד מועד ולמעשה מנעה ממנו לעתור נגד הצו לבית המשפט העליון ולמעשה אפילו בשטח הוא לא קיבל כל צו והוראה חוקית ולא הבין מדוע כניסתו נאסרה.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר: "יש חוק במדינת ישראל וגם המשטרה כפופה לחוק. לא נתפס איך יכול להיות שהשייח' ראאד סלאח ואחמד טיבי שונאי ישראל שמסיתים, הסתובבו חופשי ורק אני בהוראה לא חוקית נאסר עלי להיכנס לשער שכם. לפי חוק החסינות רק אם מקום נאסר לגישה לכלל הציבור אפשר למנוע מחבר כנסת גם להיכנס אליו. כמו כן האופן הרשלני של ביצוע המשימה, מלמד עד כמה התביעה מוצדקת ואני דורש מהמשטרה לפצות אותי בסך של מאתים אלף ש"ח".

גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה
הבקשה של בן גביר מגנץ: "ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי"
אייזנקוט: "התנהגות הקואליציה העתידית עשויה להביא לפירוק הצבא"
החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי
דרעי זועם: לא מצליח להבין איך לא החלפנו את יו"ר הכנסת
'נעם' ו'הליכוד' חתמו על הסכם: מעוז ישמש כסגן שר
לאחר שהתפטר מההמשלה ומהכנסת: בנט יוצא למסע הרצאות בעולם
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח