שר הבריאות אדלשטיין: הגיעו לי מים עד כאן בגלל השנאה לחרדים - אנטישמיות לשמה!

שר הבריאות יולי אדלשטיין: “הגיעו לי מים עד כאן בגלל השנאה לחרדים בכל דבר” - "ההתנגדות [לכניסתם של בחורי הישיבות] מריחה לי כאנטישמיות טהורה"

שר הבריאות אדלשטיין: הגיעו לי מים עד כאן בגלל השנאה לחרדים - אנטישמיות לשמה! יולי אדלשטיין | ישיבת 'נחלת דן'. אילוסטרציה

שר הבריאות יולי אדלשטיין, התראיין בסוף השבוע לחדשות 12, תוך שהוא מכנה את משדרי התוכנית 'אופירה וברקוביץ' כ"אנטישמים" מרושעים ו"פושעים" טהורים, כאשר לטענתו זה נעשה מתוך מטרה לצייר את החרדים כמפיצי מחלות.

"אני פותח באמת אחרי התלבטויות רבות" - אמר אלדשטיין "חודשיים דיונים עם רשות ההגירה וכל הצוות המקצועי במשרד - פותח אפשרות לאותם מוסדות שיש שם תלמידים מחוץ לארץ ושיש להם אפשרות לעשות להם בידוד בפנימיות, אני פותח".

"זה כמו תוכנית 'מסע' שבה אלפי צעירים שמגיעים לארץ, או תוכנית 'נעלה' המיועדת לאלפי תיכוניסטים, סטודנטים בכל האוניברסיטאות, אברכים בישיבות וישיבות הסדר", האברכים ובחורי הישיבות הם רק חלק מהאלפים שיכנסו לארץ בעקבות אישור המתווה. מציין השר אדלשטיין.

מגישי התוכנית תקפו וטענו כי צריך להקפיד שדווקא האברכים יעשו בידוד, השר אדלשטיין דחה את הטענות ואמר: "הם כולם יעשו בידוד", והוסיף כי "חבל שאין לי פה את הטלפון להראות לכם את הברכות שקיבלתי מיו"ר הסכונות, מתוכנית נעלה, 'תודה רבה הצלת את הציונות, הצלת את המוסדות', הוא מצטט את ההודעות שקיבל מהם.

והנה "למחרת" - ממשיך לספר שר הבריאות "אני פותח את העיתון ורואה כותרת ענקית 17,000 אברכים לארץ; הצלחה של דרעי וליצמן - נמאס לי מזה", תקף אדלשטיין, "פשוט נמאס לי, זה אנטישמיות לשמה, אנשים שכותבים את כל זה יודעים יותר טוב ממך וממני, הם עושים את הדברים האלה בכוונה".

לטענת השר אדלשטיין, הכותרות הללו נועדו להשחיר את החרדים כמפיצי מחלות כהמשך להסתה מתמדת נגד הציבור החרדי, לדבריו "זה ממש מריח לי שהיהודים האלה מפיצים מחלות, אין לי שום הסבר אחר". הוא הוסיף ואף תקף את אותם כותבי המאמרים והדיווחים כי כביכול יהיה לאברכים בידוד מקוצר, ואמר כי "מי שרשם את הדברים האלה הוא פושע".

יש מצב? אז אולי לא חשבתם! אבל יש דיבור על הרצתו של רובי ריבלין לראשות הממשלה
יעלון קורא לגנץ - נחבור יחד, נפיל את הממשלה, ונקים ממשלת מיעוט בראשות יש עתיד
דרעי ליצמן וגפני בקריאה משותפת לנתניהו וגנץ: עצרו את הבחירות עכשיו
תאונת דרכית חזיתית - משאית מול רכב פרטי
האם דם 'הציבור החרדי' כאן הפך להפקר? הקורונה- תעלם אבל ההסתה נגד החרדים - אייי
קרב טרום בחירות • נתניהו: יאיר אתה צייצן המחנה; לפיד בתגובה: אתה מודה שאני לגיטימי
מתיחות ביהדות התורה: אייכלר נמנע, פינדרוס הטיל סנקציות
סמוטריץ': רה"מ האמיתי אבי ניסנקורן מוביל מדיניות שמאל בזכות הפחדנות של החרדים
ח"כ אבוטבול על עיתון הארץ: "את ההסתה נגד הציבור החרדי אני רואה בחומרה רבה"!
ימנעו בחירות? האם מאמצם של החכי"ם החרדים לגשר בין נתניהו לגנץ יצליח?