שלושה לא מספיקים: הכנסת אישרה יועץ רביעי לכל יו''ר כנסת

ועדת הכנסת בראשות ח"כ ניר אורבך אישרה היום (יום ד') פה אחד את המלצות הוועדה הציבורית לקביעת שכר ותשלומים לחברי הכנסת בראשות פרופ' יובל אלבשן, בדבר זכאות...

שלושה לא מספיקים: הכנסת אישרה יועץ רביעי לכל יו''ר כנסת קרקס בשם כנסת

ועדת הכנסת בראשות ח"כ ניר אורבך אישרה היום (יום ד') פה אחד את המלצות הוועדה הציבורית לקביעת שכר ותשלומים לחברי הכנסת בראשות פרופ' יובל אלבשן, בדבר זכאות לחבר כנסת להעסיק יועץ פרלמנטרי רביעי.

אושר סיוע לח"כ עם חירשות שישמש כמתורגמן בשפת הסימנים לח"כ. וכן מימון הוצאות לינה ליועץ ביום בו חה"כ אינו לן בביתו בשל פעילותו הפרלמנטרית. החלטה זו באה בהמשך להחלטת הוועדה, בה אושר יועץ רביעי לח"כ אשר הינו מוגבל מבחינה פיזית.

יועץ פרלמנטרי רביעי ליו"ר הכנסת לשעבר, בכנסת העוקבת אחרי הכנסת שבה כיהן חה"כ, כיו"ר הכנסת. ורק בכנסת הסמוכה לכנסת בה כיהן כיו"ר הכנסת. ובתנאי שחה"כ כיהן כיו"ר תקופה שלא תפחת מ-18 חודשים או קדנציה מלאה.

היועצת המשפטית של הוועדה עו"ד ארבל אסטרחן ציינה, כי עפ"י החלטת הוועדה, בהתאם להמלצות הוועדה הציבורית, יו"ר הכנסת לשעבר, יו"ר ועדה קבועה ויו"ר ועדה זמנית של הכנסת, יו"ר הקואליציה ומרכז האופוזיציה, וכן ח"כ שאחד מיועציו חלה במחלה קשה שאינה מאפשרת לו לבצע את עבודתו, זכאים להעסיק יועץ רביעי.

עו"ד אסטרחן הוסיפה ואמרה כי הוועדה הסכימה לקבל את בקשת יו"ר הכנסת לשעבר ח"כ יולי אדלשטיין שכיהן כ-10 ימים בתפקיד יו"ר הכנסת בכנסת הקודמת, מאחר והוא כיהן כיו"ר הכנסת כשבע שנים.

ח"כ שירלי פינטו (ימינה) אמרה, נושא העסקת מתורגמנית לשפת הסימנים, הינו תקדימי ומאתגר את הכנסת, ואני שמחה שהכנסת נענית לפנייתי ומאפשרת לי פעילות פרלמנטרית. לדבריה, המתורגמנית צמודה אלי 24 שעות, היא משמשת לי כפה וכאוזניים. בלעדיה אני לא יכולה לעשות בכנסת שום דבר".

חשב הכנסת חיים אבידור אמר כי מדובר בעובדת מקצועית מיוחדת, ולא עוזרת פרלמנטרית רגילה, וכי שכרה הותאם לשכר מתורגמן במשק.

יו"ר הוועדה ח"כ ניר אורבך השיב לטענת חה"כ על תנאי שכרם של יועצי הח"כים ואמר כי צריך לשפר את תנאי יועצי הח"כים אולם עבודתם אינה דומה לעבודת מתורגמן של ח"כ חירש. אורבך שיבח את עבודת הוועדה הציבורית ואמר שהוועדה עובדת בקצב מהיר והפניות אליה נדונות במקצועיות ובמהירות.

לפיד: מבצע "עלות השחר" החזיר את ההרתעה הישראלית
סמוטריץ': "הצלנו את מדינת ישראל פשוטו כמשמעו"
בן גביר מגיע לעוטף עזה: "לא אפקיר את האחים שלי בדרום"
"לפיד, תושבי הדרום נצורים בבתיהם ואתה יוצא לנופש בצפון?"
הציונות הדתית: 16 מתמודדים לרשימת הציונות הדתית לכנסת
מצחיק: נשיא המדינה נפגש עם נשיא בחצאית
גנץ: "נביא את החוק שיאסור על נאשם בפלילים לכהן כראש ממשלה"
כך נתניהו מנסה לשמור את החרדים קרוב אליו
'ישראל חופשית': מפלגתו החדשה של ח"כ אבידר
אדלשטיין בכנס קטיף: "אפשר לשלוט בלי להשפיל, אחרת זה חוזר כבומרנג"