שלושה לא מספיקים: הכנסת אישרה יועץ רביעי לכל יו''ר כנסת

ועדת הכנסת בראשות ח"כ ניר אורבך אישרה היום (יום ד') פה אחד את המלצות הוועדה הציבורית לקביעת שכר ותשלומים לחברי הכנסת בראשות פרופ' יובל אלבשן, בדבר זכאות...

שלושה לא מספיקים: הכנסת אישרה יועץ רביעי לכל יו''ר כנסת קרקס בשם כנסת

ועדת הכנסת בראשות ח"כ ניר אורבך אישרה היום (יום ד') פה אחד את המלצות הוועדה הציבורית לקביעת שכר ותשלומים לחברי הכנסת בראשות פרופ' יובל אלבשן, בדבר זכאות לחבר כנסת להעסיק יועץ פרלמנטרי רביעי.

אושר סיוע לח"כ עם חירשות שישמש כמתורגמן בשפת הסימנים לח"כ. וכן מימון הוצאות לינה ליועץ ביום בו חה"כ אינו לן בביתו בשל פעילותו הפרלמנטרית. החלטה זו באה בהמשך להחלטת הוועדה, בה אושר יועץ רביעי לח"כ אשר הינו מוגבל מבחינה פיזית.

יועץ פרלמנטרי רביעי ליו"ר הכנסת לשעבר, בכנסת העוקבת אחרי הכנסת שבה כיהן חה"כ, כיו"ר הכנסת. ורק בכנסת הסמוכה לכנסת בה כיהן כיו"ר הכנסת. ובתנאי שחה"כ כיהן כיו"ר תקופה שלא תפחת מ-18 חודשים או קדנציה מלאה.

היועצת המשפטית של הוועדה עו"ד ארבל אסטרחן ציינה, כי עפ"י החלטת הוועדה, בהתאם להמלצות הוועדה הציבורית, יו"ר הכנסת לשעבר, יו"ר ועדה קבועה ויו"ר ועדה זמנית של הכנסת, יו"ר הקואליציה ומרכז האופוזיציה, וכן ח"כ שאחד מיועציו חלה במחלה קשה שאינה מאפשרת לו לבצע את עבודתו, זכאים להעסיק יועץ רביעי.

עו"ד אסטרחן הוסיפה ואמרה כי הוועדה הסכימה לקבל את בקשת יו"ר הכנסת לשעבר ח"כ יולי אדלשטיין שכיהן כ-10 ימים בתפקיד יו"ר הכנסת בכנסת הקודמת, מאחר והוא כיהן כיו"ר הכנסת כשבע שנים.

ח"כ שירלי פינטו (ימינה) אמרה, נושא העסקת מתורגמנית לשפת הסימנים, הינו תקדימי ומאתגר את הכנסת, ואני שמחה שהכנסת נענית לפנייתי ומאפשרת לי פעילות פרלמנטרית. לדבריה, המתורגמנית צמודה אלי 24 שעות, היא משמשת לי כפה וכאוזניים. בלעדיה אני לא יכולה לעשות בכנסת שום דבר".

חשב הכנסת חיים אבידור אמר כי מדובר בעובדת מקצועית מיוחדת, ולא עוזרת פרלמנטרית רגילה, וכי שכרה הותאם לשכר מתורגמן במשק.

יו"ר הוועדה ח"כ ניר אורבך השיב לטענת חה"כ על תנאי שכרם של יועצי הח"כים ואמר כי צריך לשפר את תנאי יועצי הח"כים אולם עבודתם אינה דומה לעבודת מתורגמן של ח"כ חירש. אורבך שיבח את עבודת הוועדה הציבורית ואמר שהוועדה עובדת בקצב מהיר והפניות אליה נדונות במקצועיות ובמהירות.

הוגש כתב אישום נגד ליצמן
בוסו: "לפיד וליברמן מתי בפעם האחרונה ביקרתם בסופרמרקט?"
דרעי: הדבר הראשון שנעשה כשנחזור הוא לבטל את המיסים על מוצרי המזון
לפיד: "כשהציבור חושב שהמערכת מושחתת וכל הפוליטיקאים מושחתים"
ארבל: " הגעתי לכאן כחבר אופוזיציה במיוחד לתמוך בחקיקה"
יו''ר ש''ס הגיש את התפטרותו מהכנסת
הרב לאו: "הכנסת לא תכריע מיהו יהודי"
משלחת ישראלית נועדה עם מנהיג סודאן
סקר: למרות המגעים לעסקת טיעון - התמיכה בנתניהו נשארת גבוהה
סקר: 48% מהציבור חושבים שטיפול הממשלה בקורונה גרוע