אושר בטרומית: צמצום פערים בתחום הבריאות בין הפריפריה למרכז

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק ביטוח בריאות ממלכתי. במסגרת החוק מוצע לחייב את המדינה לצמצם בתוך פרק זמן שייקבע בתקנות את הפערים בשירותי הבר...

אושר בטרומית: צמצום פערים בתחום הבריאות בין הפריפריה למרכז אילוסטרציה

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק ביטוח בריאות ממלכתי. במסגרת החוק מוצע לחייב את המדינה לצמצם בתוך פרק זמן שייקבע בתקנות את הפערים בשירותי הבריאות הניתנים בחלקי המדינה השונים על ידי טיוב רמת השירותים, ולהעניק שירותי בריאות שוויוניים לכל התושבים בחלקי המדינה השונים, בפריפריה ובמרכז, ללא הפליה הנוגעת למקום מגורי המבוטח, ובהתאם לאמות מידה ששר הבריאות יהיה חייב לקבוע בתוך שישה חודשים, לעניין מרחק, זמן, איכות השירות והיצע נותני השירות.

בדברי ההסבר נכתב: "דוח אי השוויון ברפואה של משרד הבריאות שהתפרסם בדצמבר 2016 מציג את ממדי הפער בין מערכות הרפואה בפריפריה ובין אלה שבגוש דן. בצפון מספר הרופאים נמוך משמעותית, יש ירידה במספר מיטות האשפוז בכל בתי החולים, בעיקר במחלקות הילדים והמחלקות הפנימיות, ומחסור חמור באחיות בבתי החולים בירושלים – אלה הם רק חלק מהנתונים העגומים שחושף הדוח".

עוד צוין: "זאת ועוד: שיעור הרופאים המועסקים במחוז תל אביב, העומד על 5.1 רופאים לאלף בני אדם, הוא פי שניים משיעור הרופאים המועסקים במחוז הצפון, שבו מספר הרופאים הנמוך ביותר לנפש עם 2.3 רופאים בלבד לאלף בני אדם".

"הקורונה לא מכירה בגבולות": שר הבריאות בשיחה עם מקבילתו הפלסטינית
ישראל תעביר חיסוני קורונה לרשות הפלסטינית ללא תמורה מצידה
הלם בירושלים: הגויה שמסיעה יולדות בשבת – מטיפה נצרות לנשים חרדיות
האף המלאכותי המשוכלל: "יריח" חיידקים
הבשורה: אחוזי נכות לסובלים ממיגרנה
המדריך לטיפוח השפתיים בעונת הקיץ
איך לעזור לילדים שלנו לדבר טוב יותר? • 6 טיפים
וירוסים - קו הגנה מרכזי של הגוף נגד חיידקים!
גנץ פנה לבנט: "להסיר את החיסיון מדיוני קבינט הקורונה"
ח''כ אזולאי: "בתי החולים זועקים לעזרה"