ירושלים: תגבורת לקווים הבינעירוניים

בעקבות הביטול המוחלט של הקווים הבינערוניים לירושלים וממנה, תיגבור לקווי השירות מירושלים ולירושלים

ירושלים: תגבורת לקווים הבינעירוניים אילוסטרציה

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, אתמול, בשושן פורים של ירושלים, נסגרה כל התחבורה הציבורית לתוך ירושלים ומירושלים. כתוצאה מכך נבצר ממשפחות רבות להגיע לחיק משפחתם ולחגוג עימם את חג הפורים.

סגן שר התחבורה מקלב אמר היום כי: "בהוראת שרת התחבורה הרשות הארצית לתחבורה ציבורית מתגברת היום את כלל הקווים הבינעירוניים לכלל היעדים מירושלים ולירושלים במטרה לתת מענה יעיל ואמין לנוסעים לבירה ומהבירה לכל רחבי הארץ".

עוד הוסיף: "אמש ביום שושן פורים המשרד נערך להפעלת קווי השירות, העמדנו בכוננת את הנהגים מהחברות השונות. אך על פי החלטת הממשלה המפתיעה המשרד לא יכל להפעיל את מערך התחבורה הציבורית".

כזכור, רכבת ישראל החלה להפעיל את מערך הרכבות מירושלים למרכז אמש מהשעה 00:00 בלילה.

בנוסף לכך, רבים מאלו שניסו להגיע נתקעו במשך שעות רבות בפקקים בכניסה לירושלים. והיו אף רבים שנאלמו ללכת ברגלם למשפחתם בירושלים, מהערים החרדיות כמו ביתר עילית.

על אף הסכמת משטרת ישראל לאפשר את החזרת קווי התחבורה הציבורית לפעילות - חוות דעת משפטית לא אפשרה את הפעלת התחבורה הציבורית מירושלים.

על פי חוות הדעת של הייעוץ המשפטי - משרד התחבורה לא יכול להפעיל את קווי השירות. זאת מאחר והממשלה אסרה זאת בתקנה עד לשעה 12 בלילה, - על אף ניסיונות משרד התחבורה להפעיל את קווי השירות אין סמכות למשרד התחבורה להפעיל קווי שירות עד חצות בעקבות תקנה זו.

ח"כ יעקב ליצמן, שר הבינוי והשיכון זעם על אפליית הציבור החרדי היום ואמר: "אין דרך להגדיר זאת אחרת אלא כהיטפלות סלקטיבית בחרדים, שכן לצערנו מול זאת ראינו אוזלת יד משוועת ואי אכיפה מוחלטת במסיבות שוק בת”א, בחיפה ועוד, נוכח המראות הקשים של אלפי איש שהורדו מאוטובוסים ואולצו לצעוד רגלית במשך שעות, נדרוש הסברים להחלטה זו, ולא נעבור על כך לסדר היום".

כל מה שצריך לדעת על עקיצות וגירודים
ירושלים: מרכז מסירה של הדואר ינוהל בידי אנשים עם מוגבלויות
לכבוד פסח: מאות זוגות נעליים חולקו לאלמנים ויתומים
גידולי בלוטת התריס: מאפיינים, סוגים ושיטות הטיפול
לראשונה בישראל: פתרון למחזור מכלי פלסטיק של חומרים להגנת הצומח
רגע... לפני שאתם יוצאים לקמפינג!
עלייה של 51% במספר בעלי החיים במשלוחים החיים
עם בוא האביב - טיפול נכון בעור הפנים בעונת המעבר!
הלילה: עוברים לשעון קיץ
חול המועד פסח: עדכון לתנועת הרכבות