בן גביר ליו"ר הכנסת: לאסור על חברי המשותפת כניסה למליאה

בעקבות חוסר הסכמת חברי הרשימה המשותפת להישבע אמונים לכנסת אלא אף להילחם ב"כיבוש" בן גביר דורש לשלול את זכויותיהם

בן גביר ליו"ר הכנסת: לאסור על חברי המשותפת כניסה למליאה בן גביר ואיימן עודה

חבר הכנסת איתמר בן גביר הגיש לפני זמן קצר פנייה דחופה ליו"ר הכנסת יריב לוין, ובה הוא דורש לשלול באופן מיידי את כל זכויות חברי הרשימה המשותפת, בעקבות סירוב חברי הרשימה להצהיר אמונים בנוסח הקבוע בחוק.

כזכור, אמש בהשבעת חברי הכנסת התבטאו באופן מגונה חברי הרשימה המשותפת. ח''כ איימן עודה אמר: "אני מתחייב להיאבק נגד חוק הלאום ולהילחם בכיבוש".

עופר כסיף אמר: "אני מתחייב להילחם נגד הגזענות והגזענים". סאמי אבו שחאדה אמר: "מתחייב להמשיך את המאבק למעדן דמוקרטיה, צדק, שוויון, למען כל האזרחים במדינה". ועאידה תומא סליאמן אמרה: "מתחייבת להיאבק בכיבוש והאפרטהייד".

חבר הכנסת איתמר בן גביר כתב בבקשתו כי: "ההצהרות שמסרו חברי הכנסת מהרשימה המשותפת נוגדות את נוסח ההצהרה הנגזרת מחוק יסוד הכנסת ועל פי חוק היסוד חבר כנסת שלא יצהיר את הנוסח הקבוע לא יוכל להנות מזכויות חברי הכנסת".

בן גביר הפנה לפרוטוקול הכנסת ולהצהרה שונה מהנוסח שנתן בזמנו הרב מאיר כהנא, שבעקבותיה נשללו זכויותיו. בן גביר גם הפנה לפסק דין בבג"צ שדחה את עתירת הרב כהנא, וקבע כי חבר כנסת שלא מצהיר אמונים לפי הנוסח לא רשאי להנות מזכויותיו כחבר כנסת לרבות כניסה למליאה או לוועדות.

בסיום מכתבו דרש בן גביר להורות לסדרני הכנסת למנוע כניסה למליאה ולוועדות מחברי הכנסת עודה, אבו שחאדה, תומא סלימאן ועופר כסיף, ולשלול מהם את הזכות ללשכה, רכב ומשכורות מהכנסת.

בדרך לפריימריז בציונות הדתית - הוקמה הועדה הציבורית
"טיבי יועצו של ערפאת הוא שותפך": בן גביר מגיב ללפיד
"דיונים פופוליסטיים": מקלב על כינוס הועדה לדיון בחוקי פיזור הכנסת
"יהדות התורה לא תיכנס עם השמאל": לשכת גפני בתגובה לפרסומים
חוק האקלים של גילה גמליאל, אושר בקריאה טרומית במליאת הכנסת
"המשטרה חייבת לתת תגבור": מקלב על החיפושים אחר מוישי קלינרמן
"ללא בושה": הקואליציה הפילה את חוק הריבונות של סמוטריץ'
"יום שמחה": גפני בנאום סוער במליאת הכנסת
הקואליציה הפילה את חוק הריבונות של סמוטריץ'
הצעת החוק לפיזור הכנסת אושרה בקריאה טרומית