קרעי וניסנקורן התכתשו על מנדלבליט: "אוסף קונספירציות עלוב"

ח"כ קרעי לשר המשפטים: "אינך חושב שיש לבחון מחדש את כל ההחלטות שקיבל מנדלבליט בתקופת כהונתו?" • ניסנקורן הגיב: "אוסף הקונספירציות העלוב שאתה ודומיך משקיעים שעות על שעות, מייצרים מצב שאתם בעצם הורסים את מערכת המשפט."

קרעי וניסנקורן התכתשו על מנדלבליט: "אוסף קונספירציות עלוב" שלמה קרעי, אבי ניסנקורןשלמה קרעי

שר המשפטים אבי ניסנקורן, השיב במליאת הכנסת לשאילתה שהגיש ח"כ שלמה קרעי בנושא "תיק היועץ המשפטי לממשלה פתוח" המתייחסת להקלטות של היועמ"ש מנדלבליט בהן הוא נשמע אומר כי פרקליט המדינה לשעבר, שי ניצן, מחזיק אותו בגרון ולא סוגר לו את התיק בפרשת הפרז.


השר ניסנקורן השיב ואמר: "מעבר לעובדה כי בפועל נקבע על-ידי הפרקליטות כי עילת הסגירה היא חוסר אשמה, פסק-הדין של בג"ץ בקשר למינוי מנדלבליט לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה מלמד שהסיווג הטכני של עילת הסגירה הוא חסר משמעות לגבי הכהונה של מנדלבליט. בית המשפט בחן לגופם של הדברים את התנהלות מנדלבליט בפרשת הרפז וקבע כי לא נפל בהתנהגות שלו כול פגם ערכי שמונע את המינוי. יש לי אמון מלא ביועץ המשפטי לממשלה, בו אני מגלה פעם אחר פעם אדם ישר דרך שמשרת את הציבור באופן מצוין ומהמעלה הראשונה."


ח"כ קרעי הגיב לתשובתו של שר המשפטים והוסיף: "באותו פרסום מנדלבליט אמר בהקלטה כי מי "שתפרו אותו" זה דינה זילבר ושי ניצן. האם בוצע או יבוצע בירור או חקירה מול דינה זילבר שעדיין מכהנת, או מול שי ניצן? האם אתה מודע לכך שאמון הציבור במערכת אכיפת החוק ירד באופן דרמטי בעקבות אותה כנופיית שלטון החוק שמתנהלת בשיטה כזו של סחיטה ואיומים ותפירת וקבירת תיקים ממניעים אישיים? האם אינך חושב שיש לבחון מחדש את כל ההחלטות שקיבל מנדלבליט בתקופת כהונתו?"


השר ניסנקורן השיב בתקיפות: "אחרי אוסף מילות הרפש שעכשיו אתה הטחת במערכת המשפטית בישראל, אתה מדבר על אמון הציבור במערכת?


אוסף הקונספירציות העלוב שאתה ודומיך משקיעים שעות על שעות, במקום לעבוד למען הציבור, לייצר סיטואציות של קונספירציות מצוצות מהאצבע, ולייצר מצב שאתם בעצם הורסים את מערכת המשפט ואת האמון בה. יכול להיות שאם היה שר משפטים אחר הוא היה עונה לך אחרת. אני אומר לך – לא יהיה. מערכת המשפט היא חזקה בישראל, היא בסיס היסוד לדמוקרטיה. מי שיפגע בה פוגע בדמוקרטיה."


ח"כ קרעי צייץ לאחר המליאה בתגובה:

"ניסנקורן מתחמק מלענות האם פרקליט המדינה הבא יעסוק בסגירת התיק של מנדלבליט שעומד בראש ועדת האיתור לתפקיד.

שוק אתרוגים. בושה וחרפה"

אבי ניסנקורן
השר לביטחון פנים מפרסם את שמות חברי ועדת הבדיקה לבריחה מהכלא
ח''כ כהנא על בנט: "מעוניין להפסיק את תפיסת העולם החרדית"
הליכוד על בנט: "משסה הורים אלו באלו"
בנט: "אני רוצה שההורים יריבו אחד עם השני"
לקראת חקירת פרשת הצוללות? בנט נפגש עם יו״ר התנועה לאיכות השלטון
בן גביר: "ההר הוליד עכבר, בנט צריך להתנצל"
חה"כ אבי מעוז הגיש בג"צ נגד ניר אורבך ומיקי לוי
בנט: "למדנו שהטלת הספק היא תנאי הכרחי לניהול חיינו"
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
כאסח בין ימינה ולציונות הדתית