חשד לסחיטה באיומים: ח"כ מיקי זוהר נחקר במשטרה

יו"ר הקואליציה ח"כ מיק זוהר נחקר היום בלהב 433 בחשד לעבירה של סחיטה באיומים של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט | זוהר: "יום עצוב לדמוקרטיה שלנו"

חשד לסחיטה באיומים: ח"כ מיקי זוהר נחקר במשטרה 'חשד לסחיטה באיומים' | מיקי זוהרבימה - המעודכנים מעדכנים

יו"ר הקואליציה חה"כ מיקי זוהר נחקר היום (חמישי) באגף החקירות והמודיעין להב 433 במשך מספר שעות בחשד לסחיטה באיומים של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.


כזכור, זוהר עורר סערה כשאמר בראיון ברדיו "אם מנדבליט לא יבטל את הקנוניה עם שי ניצן נגד ראש הממשלה - נחשוף עוד דברים"


כאמור, היום נקרא מיקי זוהר לחקירה בלהב 433 בחשד לעבירה של סחיטה באיומים כנגד מנדלבליט. במשטרה מסרו כי החקירה מתנהלת באישור וליווי פרקליטות המדינה.


בתגובה לפתיחת החקירה כתב זוהר פוסט בחשבון הפייסבוק שלו:


יום עצוב לדמוקרטיה שלנו. נקראתי לחקירה במשטרה בעניינו של מנדלבליט.לא אסתיר מכם את העובדה שהופתעתי, בטח לאור העובדה שמדובר בחקירת השתקה שמתבססת על הבעת עמדה בראיון רדיו.


לעניות דעתי זו חקירה הזויה כנגד נבחר ציבור בכלל, וכנגד נבחר ציבור מהימין בפרט. בשנים האחרונות הובלתי שיח בלתי מתפשר בכל הנוגע להתנהלות הפרקליטות והמשטרה, עשיתי זאת מבלי לחשוש למרות כל האזהרות שקיבלתי.


״תיזהר, ינסו לתפור לך תיק״, הזהירו אותי. עניתי: ״תמיד אלך עם האמת שלי, ויהא המחיר אשר יהא״.


לא, אני לא מתחרט על כך שהבעתי את קולם של רבים שלא יכלו לזעוק, אני זה שזעקתי במקומם נוכח העוול הנורא שנגרם לנו בשנים האחרונות.


אין אדם אובייקטיבי במדינה שלנו שלא יסכים עם העובדה שמדובר בתופעה מסוכנת של נסיונות השתקה של מחנה שלם. תופעה שמקומה במשטרים חשוכים, בטח לא בדמוקרטיה מפוארת כמו ישראל.


ידעתי שכאיש ימין שנאבק למען האמת של כולנו, אני עלול לשלם מחיר, אבל כנראה לא שיערתי בדעתי עד כמה רחוק ילכו בנסיון להלך עליי אימים.


מעולם לא עברתי עבירה פלילית, מעולם לא נחקרתי במשטרה ומעולם לא נחשדתי בכלום ואם זו החקירה הראשונה שלי, דיינו.


אני סבור שהחלטת הפרקליטות והמשטרה לפתוח נגדי בחקירה כדי למנוע ממני לבקר את התנהלותו של מנדלבליט, תהיה הרסנית למערכת אכיפת החוק ואף עלולה להביא לאובדן מוחלט של אמון הציבור בה, שגם כך נמצא בשפל של כל הזמנים. אני לא חושש. בע״ה ננצח.


בעקבות חקירתו של יו"ר הקאולציה סערה ברשת:


השר לביטחון פנים אמיר אוחנה כתב לזוהר: "זו תעודת עניות למשטרה, ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליטות שהתקיימה חקירה על התבטאות לא מוצלחת (שהובהרה לאחר מכן!) בראיון רדיופוני. פשוט בושה".


שרת התחבורה מירי רגב כתבה בזעם "מדינה דמוקרטית אין מקום לחקירות הפחדה וסתימת פיות של נבחרי ציבור - הגיע הזמן לפצל בין משרת היועמ״ש והתובע הכללי! אני מבקשת לחזק את חברי ח״כ מיקי זוהר. אין ספק שזימונו לחקירה הוא שפל חדש ושיא בהשתקה והפחדה של נבחרי ציבור שלא מוכנים ליישר קוו עם ההגמוניה המשפטית".


ח"כ ניר ברקת כתב "חקירה של נבחר ציבור על אמירה לא ראויה בראיון שעליה כבר התנצל, היא טעות קשה בשיקול הדעת של הפרקליטות והמשטרה. על כולנו מימין ומשמאל להתנגד לחקירות בעלות ריח פוליטי".


יו"ר הכנסת יריב לוין כתב "אני מצפה מכל ראשי הסיעות בכנסת להתאחד בדרישה להפסקת החקירה, ולכיבוד סמכויות חברי הכנסת ויכולתם לבצע את תפקידם. הפעם מוטל על כולנו להתעלות מעל כל שיקול פוליטי או מפלגתי, ולשמור על היכולת של הכנסת ושל חברי הכנסת למלא את תפקידם החיוני."

השר זאב אלקין כתב "זימון ח״כ זוהר לחקירה פלילית (!) בעקבות דבריו בראיון ברדיו זאת חציה של כל הגבולות של חסינות פרלמנטרית וחופש הביטוי של חברי כנסת"


יו"ר מפלגת האיחוד הלאומי בצאלל סמוטריץ כתב "מנדנלבליט חצה היום קו אדום בוהק שמקרב את ישראל אל עבר דיקטטורה משפטית מסוכנת והוא חייב ללכת הביתה מיד. שרי הממשלה והעומד בראשה חייבים להפסיק לשתף איתו פעולה לחלוטין, לא לזמן אותו לשום ישיבה, לא להשתתף בשום ישיבה שהוא משתתף בה ולהביא להחלפתו במישהו שמבין טוב יותר את התפקיד."


גם חה"כ איילת שקד כתבה "חקירתו של ח"כ מיקי זוהר בגלל התבטאות אומללה, עליה הוא התנצל, היא אות קלון למערכת האכיפה במדינה דמוקרטית. טוב תעשה מערכת אכיפת החוק אם תחזור בה".


סגן שר התחבורה אורי מקלב התייחס לחקירת זוהר: "מבלי להתייחס לגופם של דברים במבחן התוצאה מנהלים חקירה כנגד חופש הביטוי, כל מניפי דגל זכות האזרח וחופש הביטוי נאלמים דום כאשר זה מגיע אליהם, ישנו ספר חוקים אחד לאזרח וספר חוקים שני ל'קליקת' בתי המשפט והפרקליטות - הם מגבים אחד את השני, מחוקקים מה שהם מחליטים, ומי שפוצה פה נחקר ונעצר. קבוצת אנשים אשר מתנהלת בהפחדות, איומים ותפירת תיקים, עוד מבלי להגיע לחסינות שיש לחבר כנסת, במעשיהם הם מסבירים כמה הם דיקטטורה".


גם יו"ר דגל התורה ח"כ גפני התייחס לחקירה ואמר: משטרת ישראל חצתה קווים אדומים. חקירת חבר כנסת שהתראיין באופן גלוי, מהווה פגיעה במשטר דמוקרטי ומתאים למשטרים אפלים וחשוכים.


חה"כ יאיר גולן ממרצ ברך על החקירה וכתב "מיקי זוהר הוא בסך הכל חייל. הליכוד כולו פועל לריסוק מערכת המשפט. הימין כולו פועל לריסוק מערכת המשפט ועל המלאכה מנצח ביבי נתניהו".


מהתנועה לאיכות השלטון נמסר בעקבות חקירת ח״כ זהר: ״אנו מברכים על החלטת היועמ״ש ומשטרת ישראל להיענות לקריאתנו לפתוח בחקירה פלילית של יו״ר הקואליציה ח״כ מיקי זהר בחשד לסחיטה באיומים. 


״אין לנו שום סיבה לשמוח על החקירה אך איום מפורש כזה, בשידור חי, לא הותיר שום ברירה אלא לחקור. אנו מגבים את מערכת אכיפת החוק במאבק למען טוהר המידות וניקיון הכפיים של נבחרי הציבור שלנו״.

השר לביטחון פנים מפרסם את שמות חברי ועדת הבדיקה לבריחה מהכלא
ח''כ כהנא על בנט: "מעוניין להפסיק את תפיסת העולם החרדית"
הליכוד על בנט: "משסה הורים אלו באלו"
בנט: "אני רוצה שההורים יריבו אחד עם השני"
לקראת חקירת פרשת הצוללות? בנט נפגש עם יו״ר התנועה לאיכות השלטון
בן גביר: "ההר הוליד עכבר, בנט צריך להתנצל"
חה"כ אבי מעוז הגיש בג"צ נגד ניר אורבך ומיקי לוי
בנט: "למדנו שהטלת הספק היא תנאי הכרחי לניהול חיינו"
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
כאסח בין ימינה ולציונות הדתית