בנט חתם שלא ישב עם לפיד • הח''כים מגנים

יו''ר ימינה, נפתלי בנט חתם על מסמך בו מתחייב שלא "להמליך" את לפיד לראשות הממשלה, ומתיר מקום פנוי לנתניהו להתחייבות נוספת • סער: "נכשל במנהיגות"

בנט חתם שלא ישב עם לפיד • הח''כים מגנים בנט עם המסמך לפני החתימה

הסערה לפני הבחירות: בנט חתם אמש על מסמך בו מתחייב שלא לאפשר ללפיד להיות ראש ממשלה "לא אאפשר ליאיר לפיד להיות ראש ממשלה גם לא ברוטציה", מנגד בנט השאיר מקום פנוי לנתניהו לחתום על כך "לא אקים ממשלה על קולותיהם של מנסור אבעס מהתנועה האיסלמית".

בנט חתם על המסמך השאיר אותו באולפן לנתניהו. בכך הרוויח שכביכול התחייב שלא להיות בממשלה בראשות לפיד ומנגד התנה זאת בחתימת נתניהו שלא ירקוד לפי החליל של בנט כמובן.

בתגובה לתרגיל הפוליטי, הגיב ח"כ גדעון סער , יו''ר תקווה חדשה: "עכשיו כבר ברור לחלוטין: כמה מטרים לפני קו הסיום קרס בנט הישר לזרועותיו של נתניהו. ועוד תיבל את הקריסה ביממה של כזבים וספינים מבית היוצר של אדונו. נכשל במנהיגות. נכשל בעמידה תחת לחץ".

מכחול לבן נמסר בתגובה: "קול לבנט הוא קול לנתניהו. בנט חתם היום על בחירות חמישיות או ממשלת ימין קיצונית. רק כחול לבן בכנסת תמנע מנתניהו להפוך את ישראל לדיקטטורה בתקופת המעבר, להדיח את מנדלבליט, להזיז את פרקליט המדינה ולמנוע את המשפט שלו".

ח"כ יואל רזבוזוב (יש עתיד - תל"ם) בציוץ בטוויטר: "בנט רוצה להחליף את נתניהו אבל פוסל את האלטרנטיבה הגדולה ביותר לשלטון נתניהו. חבל שמי שהגה את תכנית 5 יח״ל מתמטיקה לא יודע לעשות חשבון פשוט".

ח״כ אלי אבידר (ישראל ביתנו) הגיב בהשפלה נוראה על ההתחייבות של בנט לשבת עם נתניהו: ״נפתלי נשמה, לא ספרנו אותך בגוש השינוי, מה החדשות הגדולות?״.

יוצרים מגעים? גפני ולפיד יפגשו
מליאת הכנסת: הסצנות הקדושות של ינון אזולאי
שר החוץ גבי אשכנזי נפגש עם שר הקבינט הבריטי מייקל גוב
"בנט ישמור לו את כל הישיבות של הציונות הדתית, החרדים ידפקו"
"אם לא תקום ממשלה כזו, אנו הולכים לבחירות חמישיות"
ח''כ מרגי מתלהב: "הבנים שלי לוחמים בצה"ל"
הוועדה המסדרת ננעלה ללא הסכמות
דרעי מנסה לשכנע: "זה הפתרון הכי דמוקרטי שיכול להיות" • צפו
סמוטריץ' לבנט: המשחק שלך משמר את הכאוס הפוליטי
לפיד: "אנחנו חייבים להחזיר את האמון בין האזרחים להנהגה"