ח"כ אייכלר סייר במירון "חרד מאוד מניצול התחבורה כדי לדלל את מספר המתפללים"

לקראת ההילולא הגדולה בל"ג בעומר, הגיע היום ח"כ ישראל אייכלר לסיור מיוחד בציון הרשב"י במירון במהלך הסיור נפגש עם בכירי המשטרה ושמע מהם על היערכות המשטרה. בין היתר דנו על הדרכים למניעת חיכוכים והתלהמות בין השוטרים למתפללים

ח"כ אייכלר סייר במירון "חרד מאוד מניצול התחבורה כדי לדלל את מספר המתפללים" אייכלר בפגישה עם בכירי המשטרהאייכלר בסיור במירון

לקראת ההילולא הגדולה בל"ג בעומר, הגיע ח"כ ישראל אייכלר לסיור מיוחד בציון הרשב"י במירון. במהלך הסיור נפגש עם בכירי המשטרה ובראשם מר שמואל פיאמנטה מפקד האחראי על אירועי ל"ג במירון. הוא שמע ממנו על היערכות המשטרה לקראת אירועי ל"ג בעומר בהר, שיחלו כבר ביום חמישי בשעות הבוקר המוקדמות. בין היתר שוחחו השניים על הדרכים למניעת חיכוכים והתלהמות בין השוטרים למתפללים.


כן פגש את האחראים על מתחם הציון, ראשי הכנסת אורחים ומערך התחבורה.


ח"כ אייכלר בירך על ההחלטה לא להגביל את מספר העולים להר מירון. "אין שום קשר בין השמירה על הבריאות לבין ההגבלות שמייצרות פגיעה בזכותם של יהודים לבוא ולהתפלל ולשמוח בהילולא דרשב"י, אמר.


במשך שעות ארוכות בחן את ההתארגנות המנהלים והמשטרה בתחומים השונים, ועמד על השינויים שנעשו משנים קודמות לטובת העולים להתפלל.


בסיום אמר הרב אייכלר כי "הרושם המתקבל מההכנות בהר הוא חיובי, וכי ניכר כי הגורמים הרלוונטיים אכן עשו אשר ביכולתם על מנת להכיל את רבבות העולים. עדיין אני חרד מאוד מניצול התחבורה כדי לדלל את מספר העולים להתפלל על הציון. אך בסופו של דבר הכל תלוי בסייעתא דשמיא ובהתנהלות בשטח. אנו מתפללים ומקווים של"ג בעומר יעבור השנה בשקט ובביטחון, ושתפילות עמך בית ישראל יתקבלו ברצון".

יש כמה הדגשים שצריך לשים לב אליהם • הלכה יומית
זוג בלי מדריך כמו רכב בלי מוסך = אסון! • זוגיות • צפו
מה המרחק בין ירושלים לצוק שבעזאזל? • דף היומי
פרשה ופירשה: הרב ברוך רוזנבלום - פרשת חוקת
מרן ראש הישיבה על הממשלה החדשה: "רוצים גזירות להעביר על הדת"
חצור: עצרת לרגל ה-30 לפטירתו של הרב הראשי
היסטוריה נוספת: בית כנסת יוקם בקיבוץ זיקים של השומר הצעיר
ברוך שאמר מכונה כראשו כתם פז • הלכה יומית
בכיר בקואליציה: "נקים ועדה שתבחן נושאי דת ומדינה"
זה מדהים עד כמה אנחנו לא עירניים לטוב שסביבנו • צפו