זאת ההצעה המתגבשת למבנה ממשלת בנט-לפיד

ההצעה מדברת על חלוקה לשלושה "גושים": ימין (בנט וסער), מרכז (גנץ וליברמן) ושמאל (לפיד, העבודה ומרצ) • הקואליציה תמנה 23 שרים וראש ממשלה - 8 תפקידים לגוש

זאת ההצעה המתגבשת למבנה ממשלת בנט-לפיד בנט ולפיד

השיחות בגוש "רק לא ביבי" נמשכות היום (רביעי) בשיא המרץ, וישנם גם הסכמות מסתמנות משמעותיות. ל"ישראל היום" נודע כי בשיחות בין הצדדים נמצאת הצעה לחלוקת תיקים שתכלול 23 שרים וראש ממשלה. בסך הכל מדובר ב-24 תפקידים שיחולקו באופן שווה - שמונה שרים לכל 'אגף'- ימין, מרכז ושמאל.

בימים האחרונים דיברו הצדדים גם על חלוקה אפשרית של התיקים בכל 'אגף' בצורה שתנסה להיות שיוויונית. על פי הרעיון שמונח כרגע על השולחן, בנט וסער ייחשבו לאגף הימין, גנץ וליברמן למרכז, ולפיד מרצ והעבודה לאגף השמאל.

הבעיה העיקרית ברעיון היא כי בעוד בנט וסער יקבלו שמונה תיקים על 13 המנדטים שבידיהם, גנץ וליברמן יקבלו שמונה תיקים על 15 המנדטים שבידיהם, ייאלצו לפיד, מרצ והעבודה להסתפק בשמונה תיקים לשלושים המנדטים שבידיהם. מה שעלול לעורר התנגדות חריפה של אנשי העבודה ומרצ.

בתוך כך, בשעות הבוקר נפגשו יו"ר ימינה, נפתלי בנט, ויו"ר רע"מ, מנסור עבאס, בלשכתו של בנט בכנסת. על פי הודעת ימינה "השנים דנו בעמדות שתי המפלגות נוכח המצב הפוליטי הנוכחי. הפגישה הייתה טובה".

במפלגת הציונות הדתית הגיבו על הפגישה ואמרו: "לפני מספר חודשים נפתלי בנט וימינה יצאו לדרך חדשה, כשמטרתם החלפת השלטון והקמת ממשלת שמאל בראשותם. מאז הם בקמפיין מיסוך מלא שקרים והאשמות, שנועד לטשטש את הפניית העורף שלהם למחנה הימין ולערכיו".

"היום, בזמן שאנחנו עושים כל מאמץ להקים ממשלת ימין, בנט עשה צעד נוסף מסוכן וחסר אחריות לעבר הכשרה תקדימית של ממשלת שמאל שנשענת על מפלגות תומכות טרור ורוצחי ילדים, והפיכת מדינת ישראל לתלויה בהם ונתונה לסחיטתם. גדעון ונפתלי, הימין לא יסלח לכם אם תמכרו את מדינת ישראל לאויביה בשביל אינטרסים קטנים ואגו גדול. אתם תיזכרו לדיראון עולם. חיזרו בכם ובואו נקים ממשלת ימין".

בכפוף לרביזיה: ח"כ אלכס קושניר נבחר ליו"ר ועדת הכספים הזמנית
כחול לבן: שלושה חברי כנסת חדשים מצטרפים
סופית: גפני יודח מוועדת הכספים
ח"כ מעוז: הרובע המוסלמי הוא לא מוסלמי - זהו חלק מחלקיה של ירושלים
הכוורת של ראש הממשלה: מינויים ראשונים בלשכה
גזרות ממשלת השמאל: אין חוקים חדשים במשך חודש
סמוטריץ' משיב האם בדיעבד עדיף היה להקים ממשלת ימין שתישען על רע"מ
שי מימון התפטר מימינה "לא אפנה עורף לחבריי ממשפחות השכול"
"אני שואף להפוך את המקום הזה למשרד לענייני דת ומדינה"
סיעת ש"ס התכנסה לתפילה בקברו של מרן הגר''ע יוסף זצ''ל