מחדל בנתב"ג: פרצו למכולה בניסיון לגנוב אמל"ח

מחדל אבטחה חמור באחד המקומות המאובטחים ביותר במדינה • נבדקת האפשרות שהפורצים זכו לשיתוף פעולה פנימי • כמה ימים לפני הפריצה נוטרלה הגדר שממנה חדרו • לא י...

מחדל בנתב"ג: פרצו למכולה בניסיון לגנוב אמל"ח נתב''ג

מחדל אבטחה חמור באחד המקומות המאובטחים ביותר במדינה • נבדקת האפשרות שהפורצים זכו לשיתוף פעולה פנימי • כמה ימים לפני הפריצה נוטרלה הגדר שממנה חדרו • לא ידוע אם ומה נגנב • במקום נמצאו קליעים שהותירו הפורצים כשנמלטו. כך פורסם ב'ישראל היום'.

זה אמור להיות אחד המקומות המאובטחים ביותר במדינה. בשבוע שעבר, כך אנו חושפים ב"ישראל היום", הצליחו אלמונים לעבור את הגדר הראשונה מתוך שתיים במעגל האבטחה של השטח האווירי בנתב"ג.

ההערכה היא כי הפורצים ניסו לגנוב אמצעי לחימה. הגדר נוטרלה קודם לפריצה. נבדקת האפשרות שהפורצים נהנו משיתוף פעולה פנימי של מי מאנשי השדה. מתוך מכולה שממוקמת בתוך השטח המאובטח סמוך לגדר, נלקחו קליעים ששייכים לרשות שדות התעופה.

הפורצים ניסו להעביר את הקליעים בתוך תיקים אל עבר הצד השני של הגדר, אך ללא הצלחה. הקליעים נמצאו, ולא ברור כרגע מה עצר את הפורצים מלהמשיך בתהליך גניבת הציוד.

במכולה היה ציוד נוסף ששייך לרשות שדות התעופה, אולם לא ידוע איזה ציוד ומהן הכמויות. החקירה נמצאת בעיצומה וייתכן שהיה שם ציוד משמעותי, אך כרגע הגורמים האמונים על המכולה לא יודעים להגיד בוודאות מה היה בה.

נבדקת האפשרות שהפורצים הצליחו להעביר ולגנוב חלק מהציוד.

צירוף מקרים תמוה

על פי הידוע, הגדר באזור שבו בוצעה הפריצה נוטרלה כמה ימים לפני האירוע החריג. ייתכן כי מדובר בצירוף מקרים, אך ייתכן שהדברים קשורים זה בזה.

עובדה נוספת שמעלה את החשש לשיתוף פעולה פנימי היא שהמכולה הועברה לאזור הזה, אזור נטוש ששימש בעבר בסיס של חיל האוויר, רק כמה ימים לפני הפריצה.

לפי המידע שבידינו, הגדר השנייה שמובילה לשטח האווירי בנתב"ג לא נפרצה, ולפורצים לא היתה בשום שלב גישה לשטח האווירי בנתב"ג.

עם זאת, גורמי אבטחה בכירים בנתב"ג רואים בפריצה אירוע חמור ביותר: "מדובר באירוע חריג. אם פרצו את הגדר והספיקו לפרוץ למכולה שהיו בה קליעים ישנים, זה חמור ביותר. אם יש כאן משתף פעולה מבפנים, זה חמור אף יותר".

בנתב"ג קיים אחד ממערכי האבטחה המקצועיים ביותר בישראל, והוא נלמד ברחבי העולם כולו. במקום קיימים מעגלי אבטחה רבים. ככל שנכנסים עמוק יותר לשטח הטרמינל ולשטח האווירי, כך הופך מערך האבטחה לקפדני יותר.

גורמי ביטחון מסוימים בנתב"ג, שבדרך כלל מעודכנים בפרטים מחקירות חשובות, מודרו הפעם מפרטי האירוע בשל רגישותו וחומרתו, ורק מעטים מעורבים ומכירים את הפרטים לעומק.

חגי טופולנסקי, מנכ"ל רשות שדות התעופה, הורה לפתוח בבדיקה נוספת פרט לחקירה המשטרתית. מרשות שדות התעופה נמסר: "האירוע נחקר על ידי משטרת ישראל".

עוקץ מתוחכם: הגיעו מחו''ל ועקצו אשראי בעזרת מכשור מתקדם
לאחר מעצר בחור ישיבה: הכניסה לירושלים נחסמה ונפתחה
"רוח גבית ל-BDS": המיזם האירופי שמחלק את ירושלים
הזוי: גיייסו תוך הונאה 77 מיליון ש''ח
במימון גרמניה: בחינוך הפלשתיני אין שואה, הטבח במינכן לגיטימי
אושר: תוגבל מסירת מידע על תיקים תלויים ועומדים שלא הוגש כתב אישום
תעודה נדירה מימי בית המקדש הראשון הוחזרה לישראל
תצפית נדירה במפרץ אילת: טונה זהובה תועדה לראשונה במים רדודים
מינויים בימי בחירות: רשות המטרו טרם הוקמה - אך יועמ"שית כבר יש
סכנה: זיהום נרחב בנחלי הצפון