ח''כ בן צור: "ראש עיריית חריש חצה קו אדום"

סגן שר הפנים יואב בן צור תקף את הפגיעה העצומה של ראש עיריית חריש בשבת קודש: "השבת שייכת לכל העם היהודי"

ח''כ בן צור: "ראש עיריית חריש חצה קו אדום"

כפי שדיווחנו אמש מעל 'בימה' זו, זעזוע עמוק התרחש בחריש ובישראל כולה: ראש העיר המגדיר עצמו חרדי, יצחק קשת, הצביע בעד פתיחת חנויות המסחר בשבת קודש תוך רמיסת השבת בעיר בה הציבור הדתי והחרדי מהווים את רוב האוכלוסייה.

סגן שר הפנים יואב בן צור תקף היום את ראש עיריית חריש, על פתיחת העסקים בשבת קודש. בראיון "בקול ברמה" אמר בן צור: "חריש הייתה סמל ודוגמא לכבוד הדדי בין המגזרים תוך שמירה על מרקם האנושי המגוון מפסיפס של אזרחים. אמש ראש עיריית חריש חצה קו אדום, שהעביר חוק עזר עירוני לפתיחת עסקים בשבת".

עוד הוסיף: "אני מצר וכואב בשם כל העם היהודי על הפגיעה ורמיסת השבת ברגל גסה, השבת היא לא של המגזר החרדי השבת שייכת לכל העם היהודי דתיים ושאינם דתיים. ראש עיריית חריש פגע בלב ליבו של העם היהודי שהמסורת היהודית היא נר לרגליו, לאורך כל הדורות יהודים מסרו את נפשם על קידוש השם למען שמירת השבת".

לסיום אמר: "עליתי השבוע למעונו של מורי ורבי זקן מועצת חכמי התורה הגר"ש בעדני שליט"א והוא הורה לי להילחם למען כבוד השבת ללא פשרות". . יו"ר ועדת חוקה ח"כ יעקב אשר על זעם על אישור חוק המרכולים בשבת: "מצער שראש עיר בישראל נגרר אחרי מקהלת "מה יפית" ומנסה לקבוע את אופי העיר באמצעות חוקים דרקוניים הפוגעים במסורת ישראל. אסור שהשבת תהפוך לקרדום פופוליסטי עבור יחסי ציבור".

כזכור אמש יצאו כל חברי הכנסת נגד התופעה המזוויעה. סגן השר אורי מקלב על אישור חוק המרכולים בחריש: "לצערנו לאחר שכל גדולי ישראל והרבנים יצאו כנגד חוק העזר באופן נחרץ שביקשה מועצת העיר חריש לאשר הגיע ראש העיר לרבנים והגיש הצעה אחרת שהייתה אמורה לעשות שינוי משמעותי, התברר כי ראש העיר לא נתן תמונה מלאה והוסיף ברגע האחרון דברים הפוגעים בשמירת השבת, באופי העיר ובחינוך הילדים".

עוד ציין: "הצעת החוק כפי שאושרה מגדילה באופן ממשי את הפגיעה בשבת קודש, תאפשר פתיחת אולמות בילוי ועסקים שונים בליבה של העיר חריש, זוהי פגיעה ממשית בצביון העיר חריש ובשבת קודש, חילולי השבת בעיר בה מתגוררים שומרי תורה ומצוות זהו דבר שלא ניתן לחיות איתו, שמירת השבת במרחב הציבורי היא שמירת הזהות היהודית ומאפשר ליהודי באשר הוא לשמור את הזיקה הבסיסית של המורשת היהודית".

ח״כ משה אבוטבול (ש״ס) יו״ר השדולה למען שמירת השבת התקשר לסגן ראש מועצת חריש הרב שלמה פרץ והודה לו על שהתנגד נחרצות לחוק חילולי השבת: "לאחר שהערב (ד) עלה להצבעה במועצת העיר חריש חוק העסקים בשבת, ולמרבה הכאב והצער החוק עבר ברוב של 7, כאשר נציג ש״ס המקומי סגן ראש העיר הרב שלמה פרץ הי"ו בהוראת גדולי ישראל ובראשם זקן מועצת חכמי התורה הגאון הרב שמעון בעדני שליט"א התנגד נחרצות לחוק. נוסף אליו להתנגדות חבר מועצה נוסף אחד מתוך שלושת חברי מועצת 'הבית היהודי', ששניים מהם, למרבה הצער והבושה, תמכו בחוק".

בשיחתם לאחר ההצבעה הודה ח״כ אבוטבול לרב פרץ ואמר לו: ״הנציגים החרדים בכנסת מביעים צער עמוק על אישור החוק ע״י אנשים שחלקם חובשי כיפה... אנו נמשיך להיאבק למען שמירת השבת בחריש ובמדינה היהודית, ואנו קוראים למועצת חריש לבטל את החוק המסוכן לשמירת השבת והיהדות, למרות שהורד ממנו פרק המסחר בהשתדלות הנציג החרדי הרב שלמה פרץ״.

עוד אמר ח״כ אבוטבול: ״גדולי ישראל מחזקים את ידי הנציגות המקומית שהם שליחי ציבור אמיתיים המייצגים את עולם התורה והיהדות, ועומדים בקו החזית במאבק על שמירת הסטטוס קוו בעיר החדשה ועל שמירת כבוד השבת שהיא מקור הברכה״.

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ יצחק פינדרוס בתגובה לאישור חוק המרכולים במועצה המקומית חריש: "שוב מיעוט חילוני "ליברלי" אוכף את דעתו על רוב הציבור היהודי במדינת ישראל שרוצה וצמא לדת ומסורת ישראל סבא, שוב מיעוט חילוני "נאור" מנסה לפגוע במסורת של השבת הקדושה ושוב כמה טיפשים עם כיפה משתפים איתם פעולה".

עוד ציין: "בערב עצוב זה אני מזכיר לראש מועצת חריש וחבריו למועצה שהרימו יד נגד השבת הקדושה, לא יעזור לכם. אף חוק לא יעצור את אור השבת והיהדות בארץ, אף פוליטיקאי לא ידכא את רצון הרוב בשמירה על השבת והמסורת. אנו נאבק בכל הכוח ובכלים העומדים לרשותנו שאור השבת ימשיך להאיר את חריש וכל ארץ ישראל".

ליצמן גם הוא התריע: "אישור חוק העזר העירוני שהוביל ראש העיר בחריש המאפשר פתיחת מרכולים בשבת, מהווה תקדים לפרצה חמורה וקשה בשבת קודש, בפגיעה מהותית בסטטוס קוו, תוך התעלמות מוחלטת מרגשותיהם של תושבי העיר שומרי תורה ומצוות, חרדים, דתיים ושומרי מסורת".

ליצמן הוסיף: "מדובר במחטף ברוטאלי שמטרתו רמיסת שבת קדשנו ועידוד חילול שבת גם בערים נוספות חלילה. מביש שדווקא ראש עיר שמתיימר להיות דתי, הוליך שולל את הנציגות החרדית וקבע עובדות מצערות בשטח, בניגוד לדעת גדולי ישראל וההלכה, ולהבדיל בניגוד גמור לחוק, האוסר פתיחת מסחר בשבת".

ח"כ יעקב טסלר: "החלטת מועצת העיר חריש ודבריו המקוממים של ראש העיר פוגעים ברגשות רבבות יהודים וראויים לכל גינוי. השבת אינה של מיעוט קיצוני. השבת שייכת לכלל ישראל ולתושבי חריש במידה שווה. עצוב כי דווקא בתקופת משבר, בה התחלואה עולה, בתי החולים מלאים וכמעט ואין בית אשר אין בו חולה ואין רחוב אשר אין בו מת - מביא ראש העיר החלטה לחילול שבת, במקום לפעול לחיזוקה. אנו נמשיך ונעמוד על המשמר למניעת חילולי שבת במרחב הציבורי ולקיום הוראות החוק".

העיר חריש
בני ברק: פעוט נפל מגובה
בשורה למחותנים: התו הירוק יכלול גם ילדים ומי שאינם יכולים להתחסן
לאחר שהותקפו באלימות: המנכ"ל ביקר את המתנדבים החרדים
נתפס: מפעל לייצור שמן זית בכשרות מזוייפת
תגובות חמות מפה לפה בעקבות הנגשת מערת המכפלה
מפחיד: טייסים ישראלים סונוורו בנחיתת מטוס
הלחץ מתהדק: הצעה לפתוח את מירון בל"ג בעומר רק למחוסנים
לאחר מאבק מתמשך: מערת המכפלה תונגש לאנשים עם מוגבלויות
נתפסה חוליית גנבי רכב במרכז הארץ
הנהג דרס: 12 חרדים נעצרו • צפו