"מחטף לילי": ליברמן תוקף לאחר העברת התקציב לחרדים

ליברמן מתקיפה נוספת לעבר החרדים: הפעם ליברמן מנצל את העיתוי להעברת תקציב לישיבות וכוללים • סמוטריץ': "בקושי לחם וחלב לילדים"

"מחטף לילי": ליברמן תוקף לאחר העברת התקציב לחרדים ליברמן

כפי שפורסם מעל 'בימה' זו אמש, לאחר מו"מ מואץ עם שר האוצר ישראל כץ סיכמו ח"כ גפני וסמוטריץ' על הגדלת התשלומים לישיבות כך שהתשלום לתלמיד יעמוד על 350 ש"ח לתלמיד ו630 לאברך.

בלא ההתערבות בימים האחרונים תקציבי הישיבות היו סופגים פגיעה משמעותית של עשרות אחוזים שהייתה מעמידה את קיומם של המוסדות בסכנה.

אביגדור ליברמן ניצל את ההזדמנות להסית בטענה למחטף: "מחטף לילי על חשבון משלמי המיסים. בזמן שיש סגר מיותר, מאות אלפי מובטלים, בעלי עסקים שקורסים ודור צעיר שהופך לדור אבוד, נציגי ימינה עושים יד אחת עם ביבי והמפלגות החרדיות ודואגים לתוספת של עשרות מיליונים לתלמידי הישיבות והאברכים".

להגנת ציבור שומרי התורה, תקף סמוטריץ׳: "אני ממש לא מתנצל שדאגתי גם לתקציב הישיבות והאברכים (600 ש"ח בסך הכל לחודש, בקושי לחם וחלב לילדים). אבל רק כדי להזים את השקר - עשינו בדיוק אותו דבר ביחס לכל תקציבי התמיכות של ארגוני החברה האזרחית".

הקיצוץ הגיע בעקבות המציאות הכלכלית מולה ניצבת מדינת ישראל של היעדר תקציב מדינה ובמקום קיצוץ של 30% סוכם על פגיעה קטנה בחצי של 15% עד שיועבר תקציב המדינה הבא.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' ציין אמש: "עולם הישיבות וערך לימוד התורה נמצאים בראש סדר העדיפות שלנו". והוסיף: "רואים זאת כזכות להילחם על תקציבים עבור בני התורה ומשפחות האברכים ונמשיך לעשות זאת במלוא המרץ".

לסיום אמר: "המשימות החברתיות והכלכליות מולן ניצבת מדינת ישראל בתקופה זו של הקורונה הן לא פשוטות. נמשיך להאבק למען אזרחי ישראל מכל שכבות האוכלוסיה".

סקר הבחירות: גוש נתניהו עם 60 - מתנגדיו עם 53
"רמסתם ואימללתם את כולנו": ראש עיריית ביתר עילית על השר כהנא
פרישת זועבי: אלו תרחישי הדרמה הפוליטית שיקבעו את גורל הקואליציה
"גזירה נוראה": אייכלר על קריסת המתווה במירון
"הקריסה בלתי נמנעת": סמוטריץ' על כישלון מתווה מירון
עבאס: "רע"מ לוקחת אחריות, היינו על סף מלחמת אזרחים"
מזכ"ל העבודה יוזם מהלך לאיחוד מפלגתו עם כחול לבן
חשש באופוזיציה: הח"כ מהליכוד שיערוק לקואליציה
יעקב אשר חשף: "לאף גוף ממשלתי אין רשימה של פצועי אסון מירון!"
ראש לשכת עורכי הדין: "תמיד התנגדתי לפוליטיקאים שמזנבים במערכת"