נתניהו: אם לא נשנה באופן מיידי את התנהגותנו נביא על עצמנו בניגוד לרצוננו את השבת הסגרים

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה: מומחים שונים נתנו את ההערכות שלהם. הם נתנו לי תחזיות שונות של גופים שונים, והתחזיות הללו כולן קשות

נתניהו: אם לא נשנה באופן מיידי את התנהגותנו נביא על עצמנו בניגוד לרצוננו את השבת הסגרים ראש הממשלה נתניהו

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה:

"בסוף השבוע קיימתי התייעצויות בעניין העלייה התלולה בתחלואה בקורונה. הבוקר ביקשתי לכנס ישיבה של כל המנכ"לים של המשרדים הרלוונטיים גם של השלטון המקומי, עם ראש המל"ל ועם מומחים שונים שנתנו את ההערכות שלהם. הם נתנו לי תחזיות שונות של גופים שונים, והתחזיות הללו כולן קשות. אנחנו חייבים לשטח את העקומה עכשיו.


אכנס מחר את קבינט הקורונה ונדון שם בצעדים המתבקשים לבלימת התפשטות המגפה. אם לא נשנה באופן מיידי את התנהגותנו בעניין חבישת המסכות ושמירה על מרחק, אנחנו נביא על עצמנו, בניגוד לרצוננו, את השבת הסגרים. אף אחד מאיתנו אינו רוצה בזה. ולכן, אני מבקש מכם אזרחי ישראל לחבוש מסכות ולשמור על המרחק.


במקביל אנחנו עושים כל מאמץ להגיע לחיסון. זה חלק ממאמצים בינלאומיים, כולל בארץ במכון הביולוגי, כולל השקעה שלנו בחברת 'מודרנה'. מתקיים מירוץ מבורך ואנחנו רוצים לקוות שמישהו יצליח, אבל עד אז אין לנו ברירה, אין אלטרנטיבה, אלא לשמור על מדיניות אחראית, מושכלת, כדי שנוכל להמשיך לפתוח את הכלכלה שלנו וכדי שנוכל להמשיך ולנהל את החיים שלנו באופן סביר בשגרת הקורונה. תחבשו מסכות, תשמרו על מרחק. אנחנו נאמר עוד דברים בנושא הזה בהמשך השבוע.


איראן ממשיכה לשקר לקהילה הבינלאומית כדי להגיע לנשק גרעיני. היום גם סבא״א, הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, מבינה זאת. הדו״ח שלה בסוף השבוע מדבר בעד עצמו, מה שאנחנו טענו במשך שנים, מבינים היום גם במוסדות הללו.


הממשלה תאשר היום החלטה להאריך את המענק בגובה של עד 4,000 ש״ח לבני 67 ומעלה שהופסקה עבודתם. אנחנו מסייעים כלכלית גם לצעירים - נחליט היום לאפשר לחיילים משוחררים למשוך חלק מכספי הפיקדון שלהם לכל מטרה ובכל מועד שירצו.ההחלטות הללו הן רק חלק קטן מתוכנית הסיוע הכלכלית הגדולה שהבאנו למען אזרחי ישראל. נעשה הכל כדי לעזור למשק להמשיך להתאושש.


אנחנו נקצה היום למעלה מחמישים מיליון שקלים לפיתוח וקידום התיירות בטבריה. זאת תוכנית שכוללת מענקים לעסקים קטנים, בניית תוכנית מקיפה לפיתוח התיירות, מתן תמריצים לשיפור בתי מלון ותקציבים לפיתוח העיר. אני מקווה שבכך נצעיד את טבריה קדימה ונעודד בה גם את הכלכלה וגם את התיירות."


קורונה בעולם: מעל 12 מיליון נדבקים, ארה"ב בראש הנפגעים
פחות רכבים פרטיים - פחות זיהום באוויר
משה ליאון: "הסגר המוצע עשוי להפוך את השכונות הרלוונטיות למדגרות קורונה"
המרכז הרפואי הדסה: לראשונה בעולם חולים קשים בקורונה יוכלו להעזר בחולי קורונה
ביממה האחרונה: 1,348 נדבקים מאומתים. שיא במספר הבדיקות
ביתר עילית: פגישת חירום של בנט עם רה"ע מאיר רובנישטיין
מ"מ וסגן ראש העיר ירושלים, הרב צביקה כהן, אושפז
הבהרה ממשרד הבריאות:
בני אלבז: יש תרופה לקורונה. מליארדר אחד שולט בעולם וצריכים לעצור אותו מיידי
נס: תינוקת בלעה סיכת ביטחון פתוחה