בושה: הרמטכ''ל חילל את השבת להצהרה תקשורתית

בושה וחרפה: הרמטכ''ל אביב כוכבי חיל את השבת נגד החיילים הדתיים ואף בהצהרה לתקשורת בעצם יום השבת, כאשר צולם והוקלט במהלך שיחה בה דרה מהתצפיתנים לשמור על ת..

בושה: הרמטכ''ל חילל את השבת להצהרה תקשורתית

שיח הרמטכ״ל תוך חילול שבת קודש בהצהרה לתקשורת

את"צ

בושה וחרפה: הרמטכ''ל אביב כוכבי חיל את השבת נגד החיילים התיים ואף בהצהרה לתקשורת בעצם יום השבת, כאשר צולם והוקלט במהלך שיחה בה דרה מהתצפיתנים לשמור על תחושת הביטחון של האזרחים.

בתוך כך, צה״ל וכוחות הביטחון פעלו הבוקר (ש') במרחב העיר ג׳נין. לוחמי צה״ל מסיירת גולני וכוחות הנדסה מיפו את ביתו של המחבל שביצע את פיגוע הירי שהתרחש ביום חמישי (ה') בתל אביב. כוחות מיחידת דובדבן והימ"ס עצרו שני מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור.

הרמטכ״ל, רב-אלוף אביב כוכבי אמר: ״המשימה שלנו פשוטה מאוד, אנחנו צריכים לעצור את הטרור, אנחנו צריכים להחזיר את הביטחון ואת תחושת הביטחון ואנחנו נעשה כל מה שרק אפשר, כל מה שצריך, בכמה זמן שצריך ובכל מקום שצריך, כדי שהביטחון ותחושת הביטחון יחזרו. הפיגוע האחרון יצא משטח איו״ש, יצא דרך התפר, זאת אחריות שלנו וזה דבר שלא היה צריך לקרות. אנחנו חייבים לנצח את רצף אירועי הטרור האלה ואנחנו צריכים להחזיר את הביטחון ותחושת הביטחון לאזרחי מדינת ישראל. אנחנו צריכים ואנחנו נעשה את זה.״

יש לציין כי גדר ההפרדה פרוצה לחלוטין ואין מענה נדרש למניעת הסתננות מחבלים ואף ניתנו היתרים נוספים לפלסטינים להכינס לישראל.

בעקבות חילול השבת הנורא, ח"כ משה ארבל פנה בשאילתא לשר הבטחון בני גנץ על שידור הצהרת הרמטכ"ל בשידור חי בארוחת ליל שבת עם לוחמים, חלקם דתיים, במחנה עופר.

העיתונאי עמית סגל אף הוא ביקר את הרמטכ''ל: “מה היה דחוף לדו״צ ולרמטכ״ל כוכבי לצלם ארוחת שבת של לוחמים (כולל צילום לוחמים דתיים) ונאום רמטכ״ל (מחדר אוכל) בליל שבת? זה מבצעי? למען ביטחון ישראל?”

הדף היומי מסכת נדרים דף מ
תזהר לא להרוס לילד את החיים! - הרב אליהו רבי
הדף היומי מסכת נדרים דף לח
חסדי השם: ראש הישיבה שוחחר אחר אשפוז ארוך
הדף היומי מסכת נדרים דף לז
המתחזקים ובעלי הבתים בראשון לציון ולוד סיימו מסכתות
המפתח האמיתי לשלוות הנפש - הרב אליהו רבי
הילולת הרה"ק רבי צבי הירש מרימנוב זיע"א בפולין
מסע השתפכות הנפש בגליל לאלמנות זקני ירושלים בראשות הרבנית מסאטמאר
ראש הישיבה חיזק את רכזי האיחוד בירושלים: "אתם ההצלה של הדור"