לאחר החרם על יו"ש: מניית יונילוויר צנחה בכ-20%

ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "חרם על יו"ש זה לא מוסרי - וגם לא משתלם. נמשיך להלחם עם כל האנשים והגופים ההגונים בעולם כנגד ה BDS"

לאחר החרם על יו"ש: מניית יונילוויר צנחה בכ-20%

מכה קשה לענקית המזון יוניליוור: לאחר שחברת הבת שלה בן אנד גריס העולמית הודיעה שלא תשווק יותר את הגלידה ביהודה ושומרון, ולאחר ביקורת מקיר לקיר בנושא הזה, רושמת היום חברת יוניליוור ירידה במנייה של כ 20%. ירידה שעל פי דיווחים שוויה עומד על כ-80 מליארד ש"ח.

בחצי שנה האחרונה ישנה פעילות בינלאומית רחבה כנגד ההחלטה של בן אנד גריס העולמית שחברת יוניליוור לא טרחה למנוע. היזם והמנכל של בן אנד גריס ישראל - אבי זינגר פתח בקמפיין בינלאומי וגופים רבים נרתמו, בין היתר המועצה האזורית שומרון נרתמה לנושא בכל הכח.

ראש המועצה יוסי דגן נפגש לפני מספר חודשים עם מושל טנסי בלשכתו בטנסי וביקש ממנו לבחון הפעלת חוק החרם נגד יוניליוור. מושל טנסי הנחה לבדוק את העניין וכרגע הוא נמצא בבדיקה. וכן פנה במכתב בנושא למושלים נוספים במדינות בארה"ב. נכון לרגע זה מדינות: ניו יורק, ניו גרזי אלינוי טקסב ואריזונה הפעילו את חוק החרם וזה ככל הנראה מה שהביא לקריסת המנייה.

מועצה אזורית שומרון גם הפיקה מדבקות "תומכי bds" שחולקו למכולות שמוכרות את מוצרי יוניליוור כדי שהקונים יידעו להמנע מלקנות מוצרים הנמצאים בבעלות של מי שאינה מונעת חרם על יו"ש.

"ההתרסקות של מניית יוניליוור מוכיחה שחרם על יו״ש ותמיכה ב b.d.s זה לא מוסרי וזה גם לא משתלם" אומר דגן. עוד מוסיף דגן ואומר: "ידעו כל המחרימים ששנאת ישראל זה עסק יקר".

דגן הודה למושלי המדינות שעמדו לצד ישראל ויהודה ושומרון: "הוכחתם שאתם חברי אמת לישראל ולהתיישבות. אין מקום לחרם. אנחנו מצדנו נמשיך לבנות ולהתפתח בשומרון".

יוסי דגן במפעל בן אנד ג'רי
זוועה באוקראינה: עשרה אזרחים נהרגו מפגיעת פגז
נראה אתכם: ג'אגלינג וסידור שלוש קוביות הונגריות בו זמנית
ארה"ב תוציא ארגונים אסלאמיים ויהודיים מרשימת ארגוני הטרור
בעקבת פינלנד: שבדיה הצהירה כי בכוונתה להצטרף לנאט"ו
"אפס מקרי הדבקה": הסגר הגדול ביותר בסין הגיע לסוף המיוחל
דו"ח מודיעין: צבא רוסיה איבד שליש מכוחותיו באוקראינה
רוסיה מאיימת על שבדיה ופינלנד: "הן יהפכו לאויבות שלנו"
במלאות 77 ל'חג הנצחון': מוסקבה אומרים תודה ל'וֶטֶרָנִים' היהודים
באודסה מתכוננים לגרוע מכל: "חבל מאוד שאין לנו כיפת ברזל":
בעקבות טביעת ספינת מהגרים לבנונית: המופתי בטריפולי הותקף