"אפס מקרי הדבקה": הסגר הגדול ביותר בסין הגיע לסוף המיוחל

במארס הוכנסו כל תושבי שגנחאי לסגר חריג גם במונחים סינים, לאור אי הצלחתם של השלטונות להשתלט על גל האומיקרון • ההגבלות הקשות על 26 מיליון האיש הותירו משבר...

"אפס מקרי הדבקה": הסגר הגדול ביותר בסין הגיע לסוף המיוחל אילוסטרציה

במארס הוכנסו כל תושבי שגנחאי לסגר חריג גם במונחים סינים, לאור אי הצלחתם של השלטונות להשתלט על גל האומיקרון • ההגבלות הקשות על 26 מיליון האיש הותירו משבר אמון קשה בגלל החוקים השרירותיים והאכיפה הקשה ואף הובילו לעימותים • ביום שבת הודיעו כי למעט מתחמי ההסגר המיוחדים למאומתים, אין כבר הדבקה מקומית. כך פורסם ב'ישראל היום'.

הבירה הכלכלית של סין והעיר המאוכלסת ביותר, שנגחאי, יוצאת ביום שני מהסגר הגדול ביותר שהוטל על עיר סינית מאז פרוץ מגיפת הקורונה. הסגר, שנוצר בעקבות התפרצות מחודשת של קורונה במארס, הוטל במשך שישה שבועות והיה כאמור חריג בגודלו גם יחסית לתחילת המגיפה – 26 מיליון איש היו למעשה נצורים בבתיהם בצורה כזו או אחרת ופגעה גם בתעשיית הייצור והפיננסים הסינית.

ההסרה ביום שני תהיה הדרגתית: תחילה מרכזי קניות, מספרות ועוד עסקים כמו מרכולים יוכלו לאפשר שוב ללקוחות להגיע פיזית אך לא באופן המוני. עם זאת, רבים מהתושבים, שבמהלך הסגר הרגישו תחושת חנק ומחסור חמור בחלק מהמוצרים (שנבע בעיקר מבעיות אספקה של משלוחים), הטילו ספק האם הסרת הסגר תיעשה בקצב מספק.

"למי אתה משקר," כתב אח המגיבים לדבריו של סגן ראש העיר כאשר זה הודיע על ההקלות ביום ראשון. "אתם פותחים את החנויות אבל לא מאפשרים לאנשים לצאת מבנייני המגורים שלהם." במהלך ששת השבועות האחרונים הנחיות רבות נוסחו באופן שרירותי ויצרו בלבול מאסיבי, בין היתר משום שהדרגים המיישמים בשטח חששו לאכזב את הדרגים הגבוהים במפלגה הקומוניסטית.

כבר בימים האחרונים התאפשר לרבים מהתושבים לצאת להליכות קצרות ואפילו לקבל תספורות ברחוב, אך עכשיו הכוונה לאפשר לשגרה לחזור ואפילו מערכת הרכבת התחתית מתחילה להראות סימני חיים על-ידי נסיעות מבחן, אף שלא ברור מתי תיפתח שוב.

הסגר החריג, גם במונחים סינים, נבע מאי הצלחתם של השלטונות ליישם את מדיניות ה"אפס הדבקה מקומית" שבמסגרתה כל מקרה של הדבקה הוטל סגר מקומי על אזור מסויים בעיר. בערים רבות בסין המדיניות הזו עבדה, גם אם גרמה לסגרים מקומיים של מאות מיליוני אנשים, אך בשנגחאי התפרצות האומיקרון יצאה משליטה ולכן הוחלט על סגר מאסיבי.

אחרי הטלת הסקר החלו מספרי ההדבקה לרדת, וביום שבת דווח על אפס הדבקות מחוץ למתחמי בתי החולים שבהם הושמו המאומתים.

כך או כך, בעיר הבירה בייג'ין עדיין יש הגבלות קשות על מגזים מסוימים אף שלא הוטל סגר טוטאלי. כך למשל מסעדות בבייג'ין עדיין לא יכולות לקבל לקוחות לישיבה, ועדיין יש חלקים בעיר שבהם העבודה מתבצעת מרחוק. הכוונה היא לערוך בדיקות המוניות מדי יום לכל או רוב תושבי העיר.

ביידן אישר: איראנים ששירתו במשמרות המהפכה - יוכלו להיכנס לארה"ב
הותר לפרסום: חוליית טרור נעצרה בטורקיה, חיי קבוצת תיירים ניצלו
פסיקה דרמטית בארה"ב בתחום הנשק: מיליונים נוספים זכאים לרישיון
במעמד שגריר ישראל ורבנים: נחנך מרכז החסד האירופאי בבירת גיאורגיה
אסון ענק באפגניסטן: 955 הרוגים ברעידת אדמה
הטייס שנעצר בארגנטינה - דמות מפתח במשלוחי הנשק האיראניים
"2.2 מיליון יהפכו לנזקקים למזון": האו"ם מזהיר מאסון בלבנון
דיווח: איראן ויתרה על הדרישה להסיר את משמרות המהפכה מארגוני הטרור
צפו: סודות חכמת המזלות וכיצד קשורות המלחמות לכוכבי הלכת
תנועת ה-BDS פרסמה "מפה של הקשרים היהודיים" ועוררה סערה