המשטרה: לא תהיה מגבלות בהר מירון אלא בשטחי ההדלקה

המשטרה פרסמה היום את היערכותה לקראת הילולת הרשב"י בסוף השבוע: הכניסה למירון לא תהיה מוגבלת כלל אך מספר המשתתפים בכל הדלקה יוגבל • המשטרה לא תאכוף את התו הירוק אך תאכוף מסכות במתחם הקבר

המשטרה: לא תהיה מגבלות בהר מירון אלא בשטחי ההדלקה בימה - המעודכנים מעדכניםל

לקראת אירועי ל"ג בעומר והילולת הרשב"י במירון קיים היום מפחד מחוז הצפון שמעון לביא תדריך לתקשורת ובו סיפר על היערכות המשטרה בשטח ההר.


בראשית דבריו ציין לביא "ההיערכות לאירועי הילולת רשב"י השנה במירון מאוד מאתגר. בשנה שעברה הציבור לא עלה למירון ולכן יש השנה רצון עז לכלל הציבור היהודי מכל גווני הקשת לעלות ולהשתתף בהילולת הרשב"י".


לביא הדגיש כי ביום חמישי ל"ג בעומר צפוי מזג אויר שרבי וחם ולכן יש להימנע מהגעה של אנשים מבוגרים, ילדים וחולים.


משטרת ישראל נערכה בכוחות גדולים על מנת לאפשר את קיום ההילולא תוך כדי שמירה על שלום הציבור וביטחונו. כ-5,000 שוטרים ישתתפו במבצע הגדול כדי להבטיח את שלום החוגגים.


בהתאם להחלטת משרד הבריאות במטרה למנוע את התפשטות נגיף הקורונה תוגבל כמות האנשים במתחם ההדלקות ל- 10,000 איש. הקהל מתבקש להקפיד על ההנחיות ולהישמע להוראות השוטרים במחסומים. למעט מתחם ההדלקות ההר כולו פתוח לקהל הרחב, כמו כל אתר תיירותי, ויהיו פזורים בו מסכי ענק כדי לאפשר לקהל לצפות בנוחות ובטיחות בהדלקות בשידור חי.


עקב כך שהשנה חל ל"ג בעומר ביום שישי האירוע כולו יתנהל בחצי מהזמן מול שנים שעברו. נכון לעכשיו יתקיימו 13 הדלקות במקום כ- 21 הדלקות בכל שנה.


לביא סיפר כי קיבלו בקשות ממספר חסידויות לערוך הדלקות ביום שישי בבוקר, "אנחנו בוחנים בקשות אלו" אמר.


המשטרה עושה כל מה שניתן על מנת לקבל החלטות משותפות עם החסידויות השונות במטרה למצות עד תום את ההדלקות שנוכל לאשר תחת המגבלה הבטיחותית.


עוד אמר מפקד המחוז כי אין למשטרה אפשרות לאכוף תו ירוק מבאי ההילולא, אך כל שטח ההר יהיה ללא מסכות כיוון שהוא באוויר הפתוח, אכיפת המסכות תהיה רק במתחם הקבר”.


לגבי כמות הנכנסים לציון ההחלטה צריכה להתקבל על ידי משרד הבריאות, ככל הנראה התפילה תתנהל בצורת "סרט נע".


המשטרה תשמור על רמת היערכות גבוהה עד כניסת השבת , בשבת מעגלי התנועה אינם עובדים אולם מיד ביציאת השבת יחזור כוח השוטרים לתפקודו המלא בעיקר בתחומי התנועה וכך יהיה עד ליום ראשון.


בראש סדר העדיפות של המשטרה אמר לביא, עומד נושא בטיחותם של העולים לציונו של ר' שמעון. כל התוכניות המבצעיות נגזרות מכך.


אנחנו נמצאים בתקופה מאתגרת הכוללת גם את הקורונה גם את הרמדאן וכמובן גם את האירוע בגדול ביותר במדינה, - ל"ג בעומר ובנוסף קיימים גם כל שאר הפעילויות המשטרתיות הרגילות, הקהל נדרש מצידו לקחת אחריות ולהקשיב להנחיות השוטרים.

מה עושה אדם שאיחר לתפילת ערבית • הלכה יומית
מזועזע מראש ממשלה עם 6 מנדטים? • צפו
מה הם "שנות חיים ושלום"? • דף היומי
הגר''ד מחבר: האם אנחנו משתדלים לעשות הכל כדי שהגאולה תבוא? • צפו
פנינה יקרה: לצאת מהחושך והבעיות
מה עושה אדם שאיחר לבוא להתפלל • הלכה יומית
מה תעשה לאברך או לבחור ישיבה הראשון שתראה? • צפו
צפו: שיעורו של הגר"י רצאבי למוצש"ק חוקת ובלק התשפ"א
מדוע העם העומדים בעזרה הביאו ספרי תורה מהבית? • דף היומי
ילדים זקוקים לסמכות הורית! • צפו