דרמה בועדת הקורונה - פוצץ הדיון

דרמה בפתיחת הדיון: לאחר שמשרד הבריאות סירב לשלוח מנכ"ל או את ראש שירותי בריאות הציבור לדיון - פוצץ דיון ועדת הקורונה

דרמה בועדת הקורונה - פוצץ הדיון

דרמה בפתיחת הדיון על החזרה לפעילות של ענפי הספורט ובריכות השחיה, לאחר שלא עלה נציג בכיר ממשרד הבריאות ח״כ שאשא ביטון נתנה 20 דקות למשרד הבריאות להעלות נציג בכיר- מנכ״ל משרד הבריאות או ד״ר שרון אלרעי פרייס באיום שאם לא היא תנעל את הדיון ללא התייחסותם.


משרד הבריאות סירב לשלוח נציג בכיר - והישיבה בוטלה: פוצץ דיון ועדת הקורונה, לאחר שמשרד הבריאות סירב לשלוח מנכ"ל או את ראש שירותי בריאות הציבור לדיון, אמרה יו"ר הוועדה יפעת שאשא ביטון כי משרד הבריאות מבזה את הכנסת, ולא דואג לבריאות הציבור.


לדברי יו"ר הוועדה, יפעת שאשא-ביטון (כולנו בליכוד), "בסוגיה כה חשובה על משרד הבריאות להתייצב באומץ ולומר את דעתו ואת מדיניותו. המשרד מבזה את ועדות הכנסת ואת האזרחים, ומפקיר את בריאותם של אזרחי מדינת ישראל ומאות אלפי אנשים בניהם: נכי צה״ל, נכים כלליים, אנשים עם מחלות ניווניות, אנשים בשיקום רפואי, גמלאים שזה מה שמסייע להם לשמור על בריאותם בשלב זה של חייהם ועוד רבים אחרים שזה מקור לבריאותם הפיזית והנפשית. כל זה מתוך הסתכלות צרה על תחום הבריאות רק דרך עיני הקורונה וחוסר אומץ או יכולת לטפל בצורה נכונה במשבר הקורונה בכללותו לצד כמובן מניעת התפשטות הנגיף. במקום להגיע לוועדה ולראות איך מצילים את בריאותם של האנשים. יושבת ד״ר שרון אלרעי ובכירים נוספים במשרד הבריאות וחושבים איך לסגור מחדש את מדינת ישראל. זה לא לדאוג לבריאות הציבור. אנחנו מצפים שמשרד הבריאות יעמיד נציג שיוכל לבוא ולהסתכל בעיניים של כל האנשים שהגיעו לכאן״.


בדיון בוועדת הקורונה לגבי נכים שאינם מקבלים פיזיותרפיה ושחיה טיפולית בגלל הסגר אמרה דנה בריל, שהיא ובתה סובלות ממחלת ניוון, ומאז סגירת חדרי הכושר, אינה מקבלת טיפולי פיזיותרפיה. "הייתי מתעמלת 6-5 פעמים בשבוע, מסיבות בריאותיות. אם השריר שלי ימות – לא ניתן להחיות ולהפעיל אותו מחדש. מעודי לא". יערה מקמל, הסובלת אף היא מבעיית בריאות הדורשת שחיה שבועית קבועה, סיפרה על מצוקתה הרבה מאז סגירת הבריכות. לדבריה, רבים מהסובלים מתסמונות אלו, יאבדו לצמיתות הפעלת חלק מגפיהם. היא ביקשה להפריד בין בריכות השחיה להנאה, לבין הבריכות הטיפוליות.


ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) הגיבה: "עכשיו בוועדת קורונה היינו צריכים לדון על כל ענף הספורט, חדרי כושר, סטודיו, עולם המחול, אבל מה? נציגי משרד הבריאות פשוט לא הגיעו לדיון. הם יודעים לארגן לעצמם אחלה שיעורי זומבה בתוך המשרד אבל לבוא לוועדה ולתת תשובות גם לעסקים, למחול, לחדרי הכושר, לסטודיו וגם למטופלים שיושבים בבית ופשוט מתפרקים שם, הם לא יכולים. מתוך בושה וחרפה הם לא הגיעו!". 


הח"כית קראה ליולי אדלשטיין לתת תשובות: "אני קוראת לשר הבריאות, תפנים הבריאות שלנו זה לא רק קורונה זה גם הרבה היבטים אחרים. תתנו תשובות, תחשבו איך ניתן לחיות עם הקורונה. הכי קל זה לסגור, הכיחכם וזה דורש מאמץ, זה לחשוב איך לפתוח".


עוד האשימה: "אנשים שיושבים בבית צריכים להבין שכנראה למשרד הבריאות אתם מעניינים כמו מספרים, לא האנשים האמיתיים, לא העסקים שלכם ולא המחלות שלכם ולא הבריאות שלכם. זו פשוט בושה וחרפה לראות כיצד מדינת ישראל מתנהגת כלפי האזרחים שלה". 

שר הבריאות יולי אדלשטיין בטקס הפרידה ממונה הקורונה פרופ' רוני גמזו
בשורה למתמודדי הנפש: לראשונה - פסיכיאטר בוועדת סל התרופות
כיצד להתמודד עם רשלנות רפואית בניתוחים?
ערב כיפור: רבני בתי ההוראה 'המאורות' במוקד ההלכתי עם הרופאים
לראשונה: ריאה של מחלים מקורונה הושתלה בחולה
נסייני החיסון: גם התחסנו וגם לא קיבלו תו ירוק
המדינה משלמת, אך החולים לא מקבלים תרופה
"אל תהססו לשאול את הרופא את השאלות שמטרידות אתכם"
בית החולים בנהריה רכש רובוט ניתוחי - משרד הבריאות לא מאפשר הפעלתו
דיווח: משרד הבריאות יחייב את המחוסנים בבידוד
מחר בבוקר: בתי החולים הציבוריים ישביתו את כל חדרי הניתוח