אולטרסאונד מהבית? אשפוז בחדר השינה הפרטי? זה לא מדע בדיוני

הכירו את בית החולים הווירטואלי הראשון בישראל שיבא BEYOND שהוצג לראשונה בתערוכה ייחודית של השירותים הרפואיים כבדיקת אולטרסאונד וניטור חולי אפילפסיה מרחוק

אולטרסאונד מהבית? אשפוז בחדר השינה הפרטי? זה לא מדע בדיוני

אישה בהיריון יושבת במשרדה בניו-יורק ומבצעת בדיקת אולטרסאונד מרחוק בהדרכה של רופא נשים הנמצא במרכז הרפואי שיבא בישראל; חולה אפילפסיה מבצע EEG ביתי בחדרו ומשדר את נתוני הבדיקה למסך של הרופא בשיבא; מאושפז בחדר השינה הפרטי משוחח ונבדק מרחוק על ידי רופא משיבא באמצעות טכנולוגיה ייעודית מרחוק.

לא, זהו אינו מדע בדיוני - אלה הם רק חלק מהשירותים הרפואיים שהוצגו הערב בתערוכה ייחודית במרכז הרפואי שיבא, שבה הושק רשמית בית החולים הווירטואלי הראשון בישראל - שיבא BEYOND.

במסגרת התערוכה, הוצג חדר ייעודי לטיפול בחולה אפליפסיה, שעוצב כולו על ידי איקאה, תוך שימת דגש לפונקציונליות הנדרשת עבור חולה אפילפסיה - צמצום הפגיעה בעת נפילה על ידי שימוש בחומרים רכים, קצוות מעוגלים, בחירת צבעים מותאמים ועוד. זוהי סנונית ראשונה בשיתוף פעולה בין שיבא BEYOND לאיקאה, שבמסגרתו תינתן התייחסות הוליסטית לטיפול בחולה הכרוני, תוך שימת דגש על עיצוב החדר כחלק ממתן התנאים האופטימליים להחלמה.

טכנולוגיה חדשנית בבית החולים שיבאטכנולוגיה חדשנית בבית החולים שיבא

במסגרת השירותים הניתנים על ידי מומחי בית החולים הווירטואלי, מוצעים אשפוז בית לחולים במחלקות הפנימיות, אשפוז בית פסיכיאטרי, אשפוז בבתי אבות, שיקום נוירולוגי מרחוק, שיקום נשימתי לחולי קורונה ואף שירותים רפואיים מרחוק לחולי סוכרת באמירויות.

ד"ר גליה ברקאי, מנהלת שיבא BEYOND, אמרה כי "הטכנולוגיה נותנת ערך רב להמשכיות הטיפול ולשמירת הרצף הטיפולי גם כשהמטופלים בביתם. אנו משלבים בין איכות הרפואה הגבוהה של צוות מומחי שיבא והטכנולוגיות המתאימות והמתקדמות ביותר, כדי להעניק את הטיפולים הטובים ביותר לכל אדם, בכל זמן ובכל מקום. שיבא BEYOND שותף גם במחקרים שיבוצעו בחלל שיובילו לפיתוח יכולות רפואה-מרחוק חדשניות ואוטונומיות, ויאפשרו לפרוץ את גבולות עולם הרפואה ולהובילו למחוזות חדשים".

עוד מוסיפה ד"ר ברקאי כי "החזון של 'שיבא BEYOND', הוא לפרוץ את הגבולות הגיאוגרפיים ולהפוך את שירותי הבריאות המעולים של שיבא לזמינים לכל אדם במרכז, בפריפריה וגם מחוץ לישראל, באמצעות טכנולוגיות מתקדמות". בית החולים הווירטואלי הוקם תוך שיתוף פעולה עם מרכז החדשנות ARC בשיבא.

פרופ' איל צימליכמן, סמנכ"ל רפואה וחדשנות במרכז הרפואי שיבא: "כיום, בעקבות מגפת הקורונה, אנו כבר יודעים כי הרפואה עוברת טרנספורמציה דיגיטלית שתאפשר להנגיש את מרבית הטיפולים מרחוק, בביתו של המטופל. תוכנית החדשנות של שיבא, ARC, פעלה עוד לפני המגפה וכמובן במהלכה, למציאת פתרונות חדשניים שיאפשרו לנו להמשיך ולדחוף את גבולות הרפואה הווירטואלית. שיבא BEYOND יביא את החדשנות פורצת הדרך לתושבי מדינת ישראל – ומעבר".

פרופ' יצחק קרייס, מנהל המרכז הרפואי שיבא: "זו לא הרפואה שהפכה וירטואלית, אלה הם הגבולות הפיזיים שהפכו וירטואליים – בין האקדמיה לקליניקה, בין הבית לבית החולים, בין תעשיות ויזמים לשדה הקליני ובין הבינה האנושית לבינה המלאכותית. שיבא BEYOND יוביל את הרפואה מעבר לגבולות הפיזיים, לעידן חדש של רפואה פורצת דרך ברמה הלאומית והבינלאומית".

טכנולוגיה חדשנית בבית החולים שיבא
בשורה למתמודדי הנפש: לראשונה - פסיכיאטר בוועדת סל התרופות
כיצד להתמודד עם רשלנות רפואית בניתוחים?
ערב כיפור: רבני בתי ההוראה 'המאורות' במוקד ההלכתי עם הרופאים
לראשונה: ריאה של מחלים מקורונה הושתלה בחולה
נסייני החיסון: גם התחסנו וגם לא קיבלו תו ירוק
המדינה משלמת, אך החולים לא מקבלים תרופה
"אל תהססו לשאול את הרופא את השאלות שמטרידות אתכם"
בית החולים בנהריה רכש רובוט ניתוחי - משרד הבריאות לא מאפשר הפעלתו
דיווח: משרד הבריאות יחייב את המחוסנים בבידוד
מחר בבוקר: בתי החולים הציבוריים ישביתו את כל חדרי הניתוח