"מגיע גם לחרדים": בשורת הענק של ליאון לעשרות אלפי ירושלמים

ראש העיר ירושלים הפתיע: תוכנית "היתרון הירושלמי" הנחשקת תכלול גם את מוסדות הפטור והמוכש"ר, כך שעשרות אלפי ילדים חרדים יוכלו ליהנות מטיולים באווירה תורנית

"מגיע גם לחרדים": בשורת הענק של ליאון לעשרות אלפי ירושלמים משה ליאון, ראש עיריית ירושלים

ראש העיר ירושלים משה ליאון בישר השבוע כי החל משנת הלימודים הבאה, כלל בתי הספר במגזר החרדי בירושלים יוכלו להשתתף בתוכנית "היתרון הירושלמי" - תוכנית שקיימת רק בעיריית ירושלים ושפעלה עד היום בקרב תלמידי בתי הספר היסודיים משלושת אוכלוסיות העיר ומציעה מסגרת ביקורים של תלמידי בתי הספר במוסדות התרבות בעיר.

ראש העיר משה ליאון הודיע השבוע כי יגדיל את התקציב לתוכנית, כך שכלל מוסדות הפטור והמוכש"ר לילדים יוכלו ליהנות מהתוכנית, שתכלול הצגות וטיולים על טהרת הקודש בהתאם לקווי היסוד של החינוך החרדי.

יצוין כי עד כה השתתפו כבר בתוכנית "היתרון הירושלמי" כ-43,000 תלמידים ממוסדות פטור, מוכש"ר, רשתות בנים ובנות מלמעלה מ-140 בתי ספר חרדיים בירושלים, אבל כאמור, החל משנת הלימודים הבאה יצטרפו אליה עוד עשרות אלפי תלמידים.

מי שיזמו והובילו את המאמצים להרחבת התוכנית הן מנהלת אגף חינוך הגב' אורית דולב שעומדת מאחורי הפרויקט והגב' יפי נבנצל שאחראית על כל התוכנית במסגרות החרדיות.

ראש העיר משה ליאון אמר כי "הגיע הזמן לתקן את הקיפוח שנוצר כלפי חלקים מתוך האוכלוסייה החרדית במסגרת תוכנית 'היתרון הירושלמי'. מטרת התוכנית הינה יצירת תשתית וחוויה חינוכית ותרבותית משמעותית לילדים ואין שום סיבה שיהיו ילדים שלא יוכלו ליהנות מהחוויה. מגיע גם לחרדים להשתתף בתוכנית ולהתחבר לתרבות הירושלמית העתיקה, ברוח ההשקפה החרדית ובפיקוח רבנים ומחנכים".

טיפים להתמודדות עם הילדים בימי בין הזמנים הנותרים
"דחיית התשלום תוביל להפסקת השירות": חברת החשמל מתריעה מפני עוקץ
מחסור ליראי ה': מעל 150 חופים בישראל - רק 16% נפרדים
מהיום: חוף נפרד נוסף בכנרת
איך תשמרו על הסלון שלכם ב'בין הזמנים?
בני ברק: אכל נקניקיה בצום ונחנק
"קיץ על מלא" עיריית בני ברק משיקה את מקצב פעילויות הקיץ
הנשיא ביידן לבן 15 המתמודד עם לוקמיה: "את הסרטן ננצח רק עם אהבה"
קרטיבים לקופים ומקלחות לפילים ולצבים: בספארי החיות חוגגות את הקיץ
חוף נפרד בכנרת לציבור החרדי