"מגיע גם לחרדים": בשורת הענק של ליאון לעשרות אלפי ירושלמים

ראש העיר ירושלים הפתיע: תוכנית "היתרון הירושלמי" הנחשקת תכלול גם את מוסדות הפטור והמוכש"ר, כך שעשרות אלפי ילדים חרדים יוכלו ליהנות מטיולים באווירה תורנית

"מגיע גם לחרדים": בשורת הענק של ליאון לעשרות אלפי ירושלמים משה ליאון, ראש עיריית ירושלים

ראש העיר ירושלים משה ליאון בישר השבוע כי החל משנת הלימודים הבאה, כלל בתי הספר במגזר החרדי בירושלים יוכלו להשתתף בתוכנית "היתרון הירושלמי" - תוכנית שקיימת רק בעיריית ירושלים ושפעלה עד היום בקרב תלמידי בתי הספר היסודיים משלושת אוכלוסיות העיר ומציעה מסגרת ביקורים של תלמידי בתי הספר במוסדות התרבות בעיר.

ראש העיר משה ליאון הודיע השבוע כי יגדיל את התקציב לתוכנית, כך שכלל מוסדות הפטור והמוכש"ר לילדים יוכלו ליהנות מהתוכנית, שתכלול הצגות וטיולים על טהרת הקודש בהתאם לקווי היסוד של החינוך החרדי.

יצוין כי עד כה השתתפו כבר בתוכנית "היתרון הירושלמי" כ-43,000 תלמידים ממוסדות פטור, מוכש"ר, רשתות בנים ובנות מלמעלה מ-140 בתי ספר חרדיים בירושלים, אבל כאמור, החל משנת הלימודים הבאה יצטרפו אליה עוד עשרות אלפי תלמידים.

מי שיזמו והובילו את המאמצים להרחבת התוכנית הן מנהלת אגף חינוך הגב' אורית דולב שעומדת מאחורי הפרויקט והגב' יפי נבנצל שאחראית על כל התוכנית במסגרות החרדיות.

ראש העיר משה ליאון אמר כי "הגיע הזמן לתקן את הקיפוח שנוצר כלפי חלקים מתוך האוכלוסייה החרדית במסגרת תוכנית 'היתרון הירושלמי'. מטרת התוכנית הינה יצירת תשתית וחוויה חינוכית ותרבותית משמעותית לילדים ואין שום סיבה שיהיו ילדים שלא יוכלו ליהנות מהחוויה. מגיע גם לחרדים להשתתף בתוכנית ולהתחבר לתרבות הירושלמית העתיקה, ברוח ההשקפה החרדית ובפיקוח רבנים ומחנכים".

שימי לוינטל כבן ה- 15 אותר כשהוא בריא ושלם
ראיתם אותו? מחפשים אחר אברהם ישעיה בן ה-30
יממה לאחר החיסול: אביו של לוחם הימ"מ נפטר בביתו
בערב שבת: חרדי התמוטט וטבע במקווה במאה שערים
מפחיד: זה השם הנפוץ ביותר בישראל לתינוקות השנה
בני ברק: בת שנה נכוותה קשות ממים רותחים
הממשלה בתוכנית יוצאת דופן שתכפיל את קצבאות הזקנה
ארוחה שהיא חוויה: 4 טיפים שישדרגו את שולחן החג
הותר לפרסום שמו של החייל שנהרג אמש
לראשונה בהיסטוריה: סרבנית גט – הובאה לבית הסוהר