בתוך מקלט: נסגר מרכז פעילות של כת מיסיונרית בצפת

פעילות נחרצת של ארגון 'אור לאחים', הביאה לסגירתו של מרכז פעילות של כת מיסיונרית שנעץ ציפורניו ומלתעותיו בעיר הקודש צפת

בתוך מקלט: נסגר מרכז פעילות של כת מיסיונרית בצפת

אל הארגון 'אור לאחים' הגיע מידע מזעזע, על חשש לפעילות מסיונרית במסווה של חלוקת מצרכים לנזקקים, שמתקיימת מתוך מבנה השייך לעיריית צפת.

המדובר הוא בפעילות של אנשי הקהילה המיסיונרית המכנה עצמה בשם בומבסטי מסווה ומתעתע: 'נהרי מים חיים', שהפעילה את מה שכינו 'מרכז עזרה הומניטרי' במקלט הציבורי ברחוב מליבו 2 (סוף רחוב הגולן מצד ימין).

מנהל האגף למאבק במיסיון ב"אור לאחים", הרב בנימין וולקן, כתב אל שוקי אוחנה ראש עיריית צפת והעמידו על העובדה שקהילת 'נהרי מים חיים' הינה קהילה משיחית ידועה שמרכז פעילותה המיסיונרית נמצא בעיר כרמיאל.

הוא הרים מולו אל המסך המאפיל על מעשי המיסיונרים וציין כי תחת מסווה של פעילות הומניטרית, מבקשים אותם מיסיונרים להקים חדר פיקוד קדמי בעיר צפת, לפתות יהודים תמימים תוך התמקדות בקהילת העולים החדשים, יוצאי חבר העמים, לשכנעם להמיר את דתם ואת דת אבותיהם, השם ישמור.

עוד ציין כי בנוסף לחומרת המעשים של הקהילה, מדובר בפעילות מתוך מקלט ציבורי שאמור לשמש את כלל תושבי העיר צפת בעיתות חירום.

הרב וולקן כתב כי מחריד לגלות שפעילים מיסיונרים מנצלים את טוב ליבה של העירייה ועושים שימוש נואל במבנה ששייך לעירייה ולציבור כולו, וקיים חשד שהם יפעלו למטרות שכנוע של יהודים. הוא קרא לראש העיר לצאת חוצץ נגד התופעה החמורה, להסיר מכשול מדרך התושבים, ולמנוע את פעילות המסיונרים מתוך המבנה הנ"ל.

העתקי המכתב שוגרו אל הרב ירמיה קפלן – מרבני העיר ואל חברי מועצת עיריית צפת וצורפו אליו תמונות המתעדות את המבנה והשלט של הקהילה המשיחית. הפעילות הציבורית הועילה והובילה לכך שהמרכז של המיסיונרים סגר את שעריו.

המקלט המסיונריהמקלטהתנועה המסיונרית
נחשף בכנסת: המדינה מפקירה את האכיפה בכבישים ביהודה ושומרון
שוב: הנהגים ישביתו את התחבורה הציבורית ביום חמישי
נמשיך להיתקע בדרכים? זהו חוק המטרו שעומד בלב המחלוקת בכנסת
אושר בטרומית: אבו כביר יחלל שבת
בג'יפ יוקרתי: נתפס "קבצן" - ו'נכד של רב מקובל'
"זו חרפה": תושב השומרון שהותקף ע"י פלסטינים ונעצר על לא עוול בכפו
מחר: נהגי האוטובוסים בשביתה חדשה
לראשונה מיום הקמת היישוב: המועצה המקומית שיפצה אולמות לימוד ושמחה
ירושלים: אירוע שריפה בבניין מגוררים בשכונת סנהדריה
"חזרנו 30 שנה אחורה": מסכמים שלוש שנים לסגירת שדה דב