ח"כ אשר: "ליברמן לא מבדיל בין קנייטש לכובע עגול"

בפתיחת מטה הבחירות של יהדות התורה המאוחדת, סימן ח"כ אשר את המשימות הבוערות לקדנציה הבאה: 50-100 אלף יחידות דיור זמינות תוך שנתיים; השבת גזילת תקציבי החי...

ח"כ אשר: "ליברמן לא מבדיל בין קנייטש לכובע עגול" שר האוצר ליברמן

בפתיחת מטה הבחירות של יהדות התורה המאוחדת, סימן ח"כ אשר את המשימות הבוערות לקדנציה הבאה: 50-100 אלף יחידות דיור זמינות תוך שנתיים; השבת גזילת תקציבי החינוך; תקצוב מלא לגיל הרך והכנסת תקציב הישיבות בבסיס התקציב.

"יש לנו דין ערבות, יש רש"י מבהיל בפרשת השבוע על הפסוק הנגלות לנו ולבנינו שאם לא ממלאים את חובתנו כערבים על מעשיו הנגלים של היחיד - הרבים נענשים. אם מישהו חותם ערבות לבן אדם יש לו אחריות, הוא לא יסכים שהלווה יבזבז כסף בלי חשבון, זה לא עניין אישי של הלווה אלא משליך ישירות על הערב".

"זו גם המציאות שלנו עכשיו. מבקשי רעתנו לא מבדילים בין כובע קנייטש לכובע עגול, מבחינתם כולנו על המוקד. כשליברמן ייקח אותנו במריצות - הוא לא יבדיל בין צבעי החליפה. אנחנו קולקטיב אחד וזה מחייב אותנו מדין ערבות, לא יכול להיות שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה. המשימות דחופות וחלילה וחס שמישהו יחליט לעצמו לפגוע בכח החרדי", אמר.

בהמשך פירט את המשימות האדירות שעומדות על סדר היום: "אנחנו חייבים לדרוש 50-100 אלף יחידות דיור זמינות בתוך שנתיים, לא על הניר אלא בפועל. דבר שני, להחזיר את גזילת תקציבי החינוך החרדי. איך זה ירד מ-75% ו-55% שנקבע בחוק לרבע? זו ממש גזילה.

"דבר נוסף, תקצוב מלא לגיל הרך. למה ילד בגן חרדי מקבל פחות מילד בגן בתל אביב, מה מלמדים שם שלא מלמדים אצלנו, מדעי המחשב? ומשימה חשובה נוספת היא הכנסת תקציב הישיבות אחת ולתמיד בספר התקציב. לא יכול להיות שכל האנרגיות מופנות כל פעם רק לתיקון הנזקים שגרמו לנו", חתם אשר את נאומו.

לפיד: "טעינו, לא צריך לדבר על אחדות"
סמוטריץ': "אני אהיה שר חינוך מצוין - אטפל בהסתה"
לפיד באו''ם: שתי מדינות לשני עמים - הדבר הנכון לביטחון ישראל
מחריפים את המאבק: "בני גנץ משבש את חיי המתיישבים ביו"ש"
מסתמן: לפיד יציע את ''פתרון'' שתי המדינות
אישור הסכם התרבות עם האיחוד האירופי: "מחלוקת בעלת משמעות מדינית"
עקיצה לרה"מ? גנץ: "לפיד קיבל ממשלה, לא הקים אותה"
כלפון תקף - בציונות הדתית הגיבו
"אנחנו בפתחה של אינתיפאדה": בן גביר על המצב
פיצול נוסף: אביר קארה 'ברח' מסיעת ימינה