לאחר שבועיים: נתפסו שני המחבלים הנמלטים מכלא גבלוע

לאחר שבועיים של חיפושים קדחניים בעקבות הבריחה מכלא גלבוע של ששת האסירים הבטחוניים, ותפיסת ארבעה מהם, אמש נתפסו עוד שניים מהם. דובר צה"ל מסר: "במבצע משות...

לאחר שבועיים: נתפסו שני המחבלים הנמלטים מכלא גבלוע

לאחר שבועיים של חיפושים קדחניים בעקבות הבריחה מכלא גלבוע של ששת האסירים הבטחוניים, ותפיסת ארבעה מהם, אמש נתפסו עוד שניים מהם.

דובר צה"ל מסר: "במבצע משותף של צה"ל, שב"כ והימ"מ נעצרו הלילה במרחב העיר ג'נין שבחטיבה המרחבית ״מנשה״, שני המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע. שני המחבלים נתפסו חיים והועברו לחקירת כוחות הביטחון"

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי בעקבות תפיסתם בג'נין של 2 המחבלים הנותרים על ידי לוחמי הימ"מ, השב"כ וצה"ל: "כשבועיים לאחר הבריחה מהכלא, וכשבוע לאחר שהצלחנו לשים את היד על 4 מחבלים בשטח ישראל, הצליחו הלילה לוחמי הימ"מ במבצע משותף יחד עם השב"כ וצה"ל לאתר את שני המחבלים הנותרים בבית בג'נין ולעצור אותם".

עוד ציין: "מאז שנמלטו פעלה משטרת ישראל, בהובלת מחוז הצפון של המשטרה, בתגבור כוחות רבים, יחד עם שאר ארגוני הביטחון, בפריסה רחבה של אלפי שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים, תוך מצוד מודיעיני, חקירתי ומבצעי והודות לשיתוף הפעולה יוצא הדופן בין כל הארגונים, משטרה, שב"כ וצה"ל הצלחנו יחד לסגור מעגל".

עוד טען כי: "ככל שהזמן חלף ידענו שמקום הימצאותם הוא בג'נין. נערכנו במשך מספר ימים לפעילות המורכבת, והלילה לאחר שהתקבל המידע לו חיכינו, ניתן האות לפעילות הכוחות כשבחזית לוחמי הימ"מ".

מהשב"כ נמסר: "במסגרת פעילות משותפת של שב"כ, הימ"מ וצה"ל, נעצרו הלילה 19/9 בג'נין, איהם כמאמגי ומנאדל איניפיעאת אשר ברחו מכלא גלבוע. המעצר בוצע בעקבות מודיעין מדוייק שהתקבל משב"כ והצביע על המבנה בהם הסתתרו השניים בג'נין. מנאדל ואיהם ו-2 סייעניהם הועברו לחקירת שב"כ".

מהמשטרה נמסר: "לאחר כשבועיים של מצוד פעלו הלילה לוחמי הימ"מ של משמר הגבול יחד עם כוחות מיוחדים של שב"כ וצה"ל בג'נין ללכידת שני האסירים הנמלטים איהם קממג'י ומונאדל אינפיעאת. לפי הכוונת השב"כ הגיעו כוחות הימ"מ והשב"כ לבית ובו המבוקשים. בפעילות של הכוחות הביאו למעצרם של שני המבוקשים שנמלטו. שני המבוקשים נעצרו כשהם בחיים ללא התנגדות והועברו לחקירה של שירות הביטחון הכללי".

ח"כ ניר ברקת (הליכוד)הגיב לתפיסת המחבלים: "אני מברך את כוחות הביטחון שלכדו את כל 6 המחבלים שנמלטו מבית הכלא גלבוע. בעבודה נחושה הם הוכיחו שוב שידה של ישראל תגיע לכל מבקשי רעתנו - בכל מקום בו יפעלו. אני מבקש לשבח את אנשי השב״כ, צה״ל ומשטרת ישראל על פעולתם המקצועית והמסורה שהביאה ללכידת המחבלים".

שני המחבלים הנותרים שנתפסו
גנץ הכריז על שישה ארגונים של החזית העממית ביו''ש כארגוני טרור
בן גביר: "לא מנהלים משא ומתן עם הטרור, צריך להשמיד אותו"
"מדינת ישראל צריכה 'כיפת ברזל' סייברית"
400 שוטרים - עשרות עצורים: החלה הפשיטה על הנגב
לאחר שריפת מתבן: מרדף מלווה ירי
מתנה לאבו-מאזן: 4,000 פלסטינים יקבלו יירשמו ביו''ש
אזעקות שווא בדרום: הנסיבות נבדקות
בחסדי ה': נמנע פיגוע בשומרון
חמאס מאיים: העבירו 8 מיליון דולר עד יום שלישי
אחים חרדים הותקפו ע"י בני מיעוטים: המשטרה בחרה לחקור את האחים