חשיפה: מדוע לפיד בקשר הדוק עם יהדות התורה?

ראש הממשלה שומר בשבועות האחרונים על קשר מפתיע וקבוע עם מזכ"ל דגל התורה • המטרה: הכנסת יהדות התורה לקואליציית לפיד במקרה שבו לנתניהו לא יהיו 61 מנדטים

חשיפה: מדוע לפיד בקשר הדוק עם יהדות התורה? ראש הממשלה יאיר לפיד

הרבה מאוד גורמים היו רוצים לקבל שיחה מראש הממשלה, יאיר לפיד, כדי שיסביר להם באופן אישי את פרטי הסכם הגז הימי עם לבנון, ספק אם הייתם חושבים שמכולם דווקא מזכ"ל דגל התורה, ח"כ משה גפני, יקבל שיחה שכזו. על פי הדיווח ב"ישראל היום" שיחה שכזו התנהלה בין השניים אך לפני כשבועיים. אבל יותר מזה, מסתבר שיאיר לפיד שומר על קשר רציף עם גפני מזה זמן מה במגוון נושאים, וכי זו לא היתה הפעם הראשונה.

בשבועות האחרונים שומר לפיד על קשר רציף עם גפני, השניים משוחחים בכל פעם מסיבה אחרת. פעם על בעיות בחינוך המיוחד החרדי, פעם על צרכי העובדות הסוציאליות החרדיות ופעם בכל הקשור לסיוע למשפחת קליינרמן שבנם מויישי נעדר כבר חודשים ארוכים.

בסביבתו של לפיד מעריכים כי במידה שנתניהו ישיג 61 מנדטים - הסיפור גמור ונתניהו יקים ממשלה. הקשר עם גפני חשוב לראש הממשלה אם הדבר לא יקרה. בסביבת ראש הממשלה אמנם לא מוכנים לדבר בפומבי על תרחישי "היום שאחרי" הבחירות - אך הצוות הפוליטי שלו עוסק בכך רבות. הם אמנם לא מדברים ישירות עם אנשי הליכוד, אך ישנם מאמצים רבים לפתוח צירי הידברות גם מול גורמים בגוש הימין. לפני מספר חודשים פורסם על פגישה שהתקיימה בין מקורבו של לפיד, הלל קוברינסקי, לבין שלמה דרעי, אחיו של אריה דרעי.

מדיניות "השארת כל האפשרויות פתוחות" של לפיד רלוונטית ומיושמת גם כלפי אנשי הח"כים הערבים. בשבוע החולף, למרות דבריה החריפים של ח"כ איידה תומא סלימאן לפיהם מחבלי "גוב האריות" הם שאהידים, התחמק לפיד מלומר מפורשות שלא יישען או ייתמך על ידי מפלגתה אם יזדקק לכך.

מלשכתו של לפיד לא נמסרה תגובה. בלשכתו של ח"כ גפני אומרים "לא היה ולא נברא".

גם יו"ר הליכוד והאופוזיציה, בנימין נתניהו, מסתובב בימים האחרונים ברחובות החרדיים בבני ברק ובירושלים. במפגש עם עיתונאים חרדים על צלחת צ'ולנט, הביע את חששו משיעור ההצבעה ברחוב החרדי, ואף טען כי בסקר פנימי של המפלגה נמצא כי הליכוד וש"ס במצב טוב מאוד, אבל יהדות התורה מציגה מספרים נמוכים. עוד הוסיף נתניהו הבטחות לפתרון משבר הדיור במגזר החרדי, הורדת מחירי הכלים החד־פעמיים והקפאת העלייה במחירי החשמל, הדלק והמשכנתאות.

אנשי הצוות הפוליטי של לפיד עוסק אמנם לא מדברים ישירות עם אנשי הליכוד, אך ישנם מאמצים רבים לפתוח צירי הידברות גם מול גורמים בגוש הימין.

דרעי לנתניהו: אם המינוי ייפסל בבג"ץ - בטל ומהר את עילת הסבירות
פרטים חדשים על מאמצי הנשיא: סדרת שיחות עם בכירים ברשויות השלטון
אם בג"ץ יפסול את דרעי, הוא עשוי להתמנות לתפקיד רה"מ החליפי
"סתם מתגרים בכל העולם": גפני על עליית בן גביר להר הבית
"פוגע בסביבה ובבריאות": ויכוח סוער סביב ביטול מס החד פעמי
"יוקר המחיה לא מפסיק לעלות": נתניהו מכנס דיון כלכלי עם סמוטריץ'
פרוש ימונה לשר לענייני ירושלים ויהיה אחראי על מירון
דרעי נכנס לתפקיד שר הבריאות באופן רשמי
אחרי הקמפיין נגד בנט ולפיד: נתניהו יעביר מיליארדים לערבים
נתניהו השביע את ממשלתו החדשה בכנסת