מפחדים מטיסות? זה הטריק של חברות התעופה להרגעת הנוסעים

החברות הגדולות מעסיקות מומחה שיוצר רשימות השמעה שנועדו להנעים את זמן הטיסה • אחד מהם גילה את הסוד לרשימה מוצלחת: בלי חזרתיות, ללא מוזיקת טכנו-פופ ולהיטי...

מפחדים מטיסות? זה הטריק של חברות התעופה להרגעת הנוסעים מטוס אל על

החברות הגדולות מעסיקות מומחה שיוצר רשימות השמעה שנועדו להנעים את זמן הטיסה • אחד מהם גילה את הסוד לרשימה מוצלחת: בלי חזרתיות, ללא מוזיקת טכנו-פופ ולהיטים מוכרים – והחלפת השירים לפי עונות השנה. כך פורסם ב'ישראל היום'.

קרה לכם פעם שנכנסתם למטוס ובזמן ההתארגנות לטיסה, חשתם רוגע? זה לא דבר שקורה מאליו, מכיוון שחברות התעופה השונות בעולם נוקטות בצעדים מסוימים שלרוב לא תשימו לב אליהם במטרה לגרום לכם להרגיש רגועים.

למעשה, בכל חברת תעופה גדולה מועסק מומחה שתפקידו לייצר את רשימת השירים של זמן השהות במטוס מרגע ההמראה ועד הנחיתה.

דיויד סקוטלנד, אחד מאותם מומחים, שוחח עם העיתון האמריקני "וושינגטון פוסט" על מנת להסביר את מה שעומד מאחורי רשימות ההשמעה. לדברי סקוטלנד, מנהל מוצר הבידור והקישוריות של אלסקה איירליינס, יש צורך ליצור רשימה שלא תהיה שקטה או רועשת מדי. "אנחנו לא רוצים שהמוזיקה תתפוס את מרכז הבמה בעת הצ'ק אין לטיסה, זו צריכה להיות מוזיקה נעימה שמשלימה את התהליך", אמר.

הוא אמר גם כי "המוזיקה צריכה להיות כמעט ללא שירים שחוזרים על עצמם, שכן נוסעים נוהגים להתלונן על כך. אנחנו גם נמנעים ממוזיקת טכנו-פופ, ממוזיקה קלאסית ומלהיטים מוכרים, אבל אנחנו כן מחליפים את המוזיקה לפי עונות השנה".

למעשה, מתברר שיש מוזיקה שמותאמת לכל עונות השנה, כך שאלה יתאימו בעצמן למצב הנפשי של הנוסעים. בחורף, למשל, הפסקול יהיה קריר יותר ופחות מרקיד, ואילו בקיץ המוזיקה תשדר יותר אופטימיות. כמו כן, לפני חגים החברות מתאימות את פס הקול לחג עם מוזיקה מוכרת משלו.

חברת תעופה נוספת שמודה כי היא מתאימה את המוזיקה לאופי שלה היא חברת התעופה הוואי איירליינס. דוברת של החברה ציינה כי החברה "משתמשת במוזיקה מתאימה שמרגשת את הנוסעים לקראת החופשה שלהם". אלישה אונישי הסבירה: "עם 'מוזיקת הוואי' שמתנגנת ברקע, הנוסעים מרגישים אוטומטית את רוח האלוהה ומתכוננים לטיול שלהם להוואי. אנו משמיעים את המוזיקה הזו גם ליוצאים מהאיים על מנת שירגישו כאילו הם עדיין בחופשה שלהם במשך כמה שעות נוספות".

10 טיפים כיצד לשמור על שיער בריא בקיץ בישראל
חשיבות המים לבריאות וטיפים לצריכת מים נבונה בקיץ‎‎
התפללו: ילד חרדי נפגע מרכב הסעות
לקראת החופש: כל הסיבות לבואן של הכינים ואיך לטפל בהן אחת ולתמיד
בני ברק: ילד נפצע מהתנגשות ברכב חונה
"מגיע גם לחרדים": בשורת הענק של ליאון לעשרות אלפי ירושלמים
בני ברק: אצבע של ילדה בת שנה נקטעה במלואה
ברדק: שובו של מיסטר גולדבלום
אלו המדינות העויינות ביותר ליהודים באירופה
החידושים, הטרנדים וכל מה שצריך לדעת לקראת 'עונת השיפוצים' ‎‎