בלי מסיכות: הנשיא הדליק את נר חנוכה בתל אביב

נשיא המדינה ורעייתו הדליקו נר ראשון של חנוכה בבית הלוחם בתל אביב כאשר עשרות משתתפי האירוע נצפו ללא מסיכות באמצע התפרצות הווריאנט החדש של הקורונה. נשיא ה...

בלי מסיכות: הנשיא הדליק את נר חנוכה בתל אביב

נשיא המדינה ורעייתו הדליקו נר ראשון של חנוכה בבית הלוחם בתל אביב כאשר עשרות משתתפי האירוע נצפו ללא מסיכות באמצע התפרצות הווריאנט החדש של הקורונה.

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל הדליקו היום, יום ראשון, כ״ד בכסלו, 28 בנובמבר, נר ראשון של חנוכה בבית הלוחם בתל אביב, לרגל יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. באירוע השתתפו יו״ר ארגון נכי צה״ל, עידן קלימן, ופצועות ופצועי צה״ל.

"חג החנוכה ממש כמו שיקום - עוסק בתהליך. עוד יום ועוד יום, עוד נר ועוד נר, עוד יעד קטן שמושג ועוד נר שדולק – עד שיש אור גדול," אמר הנשיא והוסיף: "לא סתם חנוכה הוא חג של חורף, חג שמבקש להדליק אור דווקא כשהימים מתקצרים והלילות מתארכים. בזמן שבחוץ קר וחשוך אנחנו נדרשים לצאת החוצה ולהאיר, כל אחת עם האור שלה, כל אחד עם האור שלו. השינוי הזה לא קורה מיד, לוקח זמן להאיר את המציאות. בדיוק כמו תהליך ההשתקמות מהפציעה, בדיוק כמו הדרך שלכם, שהיא הדרך של כולנו."

יו״ר ארגון נכי צה״ל, עידן קלימן אמר: ״ישנו איום אחד, הגדול מכולם, המאיים כיום על עם ישראל – השסעים והפילוג בחברה הישראלית, חברה המקוטבת למחנות. בתוך כל הכאוס הזה קיים גם אי של שפיות".

יו״ר ארגון נפגעי פעולות איבה, אייבי מוזס הוסיף: ״כל אזרחי המדינה צריכים לדעת כי פצעי הפגיעה מהטרור אינם מתרפאים ברגע, וכך גם הפוסט טראומה. אנו הנפגעים נושאים זאת כלפידים בלילות אפלים. אני מבטיח כי נמשיך להיות משענת וכתובת לכל נפגעי פעולות איבה ומאחל לכל אחד מהנפגעים שימצא את כוחו ושכל יום יהיה עם אור ותקווה.״

הנשיא הרצוג מדליק נר חנוכה בבית הלוחם
זעם: מנדלבליט סגר את התיק נגד השוטרים
ירושלים: כתוצאה משריפה 2 נפגעים במצב בינוני עד קשה
הכניסות לירושלים נפתחו, ביו''ש עדיין סגור
השלג הגיע! כביש 1 נסגר לתנועה
בעקבות פגיעת ברק: נשרף ארון חשמל בצפת
בחסות הסערה: מנדלבליט צפוי לסגור את חקירת השוטרים בפרשת סנדק
חוק הקורונה החדש אושר סופית במליאת הכנסת
הממשלה 'תפנה' את חאן אל-חמר לאדמות מדינה
מקרה מזעזע בירושלים: אשה נמצאה מוטלת בביתה ללא רוח חיים
אשר: "לא יתכן שהחרדים והערבים מקבלים פחות מחצי מחלקם באוכלוסיה"