בעזרת רשת 5G: כך יקנסו אתכם בכבישים המרוחקים

יורחב את השימוש בתשתיות חכמות על גבי רשת 5G במסגרת תוכנית פיילוטים ייעודית אשר תשמש דווקא למתן קנסות על עברות תנעה

בעזרת רשת 5G: כך יקנסו אתכם בכבישים המרוחקים אילוסטרציה

RAD, מובילת השוק בפתרונות גישה לטלקום, נבחרה על ידי משרד התקשורת ורשות החדשנות לביצוע פיילוט בשיתוף חברת נתיבי ישראל (נת"י) על גבי תשתיות הדור החמישי. הפיילוט יתבצע במסגרת תוכנית שמטרתה הרחבת השימוש ברשת הדור החמישי בישראל ופיתוח יישומים מתקדמים לשיפור תשתיות התקשורת.

מעל 200 מצלמות תנועה פרושות כיום בכבישי ישראל לצורך פיקוח ובקרה של תשתית הכבישים והתנועה והן מחוברות על גבי סיב אופטי. העובדה שבאתרים חדשים רבים בהם היה רצוי להתקין מצלמות לא קיימת כיום תשתית סיבים מעכבת הוספת מצלמות נוספות. במסגרת המיזם החדש, כל שידורי הווידאו החיים יועברו בזמן אמת על גבי רשת 5G, מה שיאפשר הוספה של מצלמות רבות נוספות ללא תלות בזמינות סיבים אופטיים.

המוצר מחבר ומאחד בצורה מאובטחת מידע הנשלח ממונים חכמים, חיישנים, אמצעי בקרה ומדידה, מצלמות טלוויזיה במעגל סגור ומכשירים נוספים על כל רשת שהיא, תוך יכולת לנטר את פעולת כל המערכות המחוברות לרשת עם ניהול אחוד ואפשרות לתגובה מהירה לאיומים ברשת.

״רד פעילה מאוד בתחומי האינטרנט של הדברים ו-G5 והפיתוחים שלנו מושכים עניין רב בכל העולם בזכות החדשנות שהם מביאים״, אמר אודי קשקש, מנכ״ל ונשיא חברת RAD. ״הבחירה ב-RAD היא הצבעת אמון בטכנולוגיה שלנו. הדור החמישי בסלולר מביא עימו מהפיכה בתעשייה, בתחבורה, בתשתיות העירוניות בעסקים ואני וכל עובדי החברה שמחים לשמש כ׳קטר׳ שיסייע בהנעת תעשיית ההייטק הישראלי״.

הרסיס שחדר לספר התהילים נעצר במילים: "נפשנו כציפור נמלטה"
הנער אלחנן ביטון שנפצעו קשה בפיגוע - שוחרר לביתו
כביש 6 ייחסם השבוע ממחלף חורשים למחלף ניצני עוז בשני הכיוונים
המשטרה פעלה נגד חשודים אשר נהגו בפראות בשטחים חקלאיים
משטרת בת-ים עצרה בסוף השבוע חוליית גנבי כלי רכב בעיר
המשטרה אכפה אזרחים המטפלים ברכבם במוסכים באזור יו"ש
רוכב אופנוע נהרג בתאונה בכביש 531
התחזית: מעונן חלקית, הטמפרטורות יעלו
צוותי רכבת ישראל התגברו על התקלה במערכת האיתות
בשל תקלת איתות ארצית ברכבת ישראל: הרכבות הראשונות ייצאו מאוחר