פרוש: "ליברמן הבטיח ומקיים"

פרוש זעם: "הניסיון לשלול באופן מפלה ופוגעני מימון למעונות יום מרבבות משפחות במגזר החרדי נובע מרוע של אדם שנולד במדינה קומוניסטית"

פרוש: "ליברמן הבטיח ומקיים" שר האוצר אביגדור ליברמן

ח"כ מאיר פרוש אמר בתגובה להצהרתו של שר האוצר ו"המריצות", על רצונו לבטל את מימון מעונות יום להורים חרדים: "ליברמן הבטיח ומקיים: הוא הבטיח לרדוף את הציבור החרדי ולהשליך אותו למזבלה והוא בהחלט עושה צעד ראשון כדי לקיים את זה".

"הניסיון לשלול באופן מפלה ופוגעני מימון למעונות יום מרבבות משפחות במגזר החרדי נובע מרוע של אדם שנולד במדינה קומוניסטית ושמעוניין להזיק לילדים שהוריהם אינם הולכים בדרכיו ולפגוע בפת לחמם. אני קורא לראש הממשלה, עד כמה שיש בידו, לבלום את היוזמה המסוכנת הזו", הוסיף פרוש.

כפי שדיווחנו אתמול מעל 'בימה' זו, בכנס שנערך באילת אמר ליברמן כי לחרדים לאינו מעוניין לסייע ואף לבטל את מימון מעונות היום: "אם יש זוג צעיר שעובד במשרה מלאה אז הם צריכים לקבל מעונות יום חינם ומי שלא עובד שישב עם הילדים בבית ולא הפוך, התפיסה כאשר החרדים היו בממשלה הייתה מוטעית, אנחנו נשנה סדרי עדיפויות".

כפי שדיווחנו מעל 'בימה זו, למרות התבטאותו המבישה של אביגדור ליברמן “את החרדים אני מעיף במריצה אחת למזבלה קרובה”, החליט פרקליט המדינה לא לפתוח בחקירה.

לטענת הפרקליט, למרות חומרת ההתבטאות, ספק אם היא עולה כדי עבירה של הסתה לאלימות, והאמירה נראית יותר כהבעת רגשות תיעוב.

ח"כ בן גביר זעם: "אקדם את חוק הגזענות שיזמתי. אל הצעת החוק הצטרפו ח"כים מכל מפלגות גוש הימין. החוק נועד להכיר בהתבטאויות גזעניות נגד המגזר החרדי לתיקון הגדרות הגזענות וזאת במטרה לצמצם את השימוש במוצא ובדת בהתקפות".

בן גביר הוסיף: "גזענות היא תופעה בזויה שחייבים להילחם בה. המגזר החרדי אינו שק חבטות של אף אחד ובוודאי לא של פוליטיקאים".

ועדת הכלכלה החלה היום את הדיונים בסעיפי התחבורה מתוך חוק ההסדרים
ועדת הכספים החלה לדון במתווה החוק להעלאת גיל הפרישה לנשים
ועדת הכלכלה החלה את הדיון ברפורמת הייבוא
ועדת הפנים דנה היום ברפורמה לחיזוק והגדלת שוק השכירות לטווח ארוך
39% מהלקוחות שהם גופים ציבוריים - אינם משלמים לספקים בזמן
בשיתוף עם העירייה: השר אלקין יעניק חבילת סיוע לדיירי הבניין שקרס
מהי הלוואה חוץ בנקאי ומי רשאי לקחת אותה?
במסגרת תיקון חוק החל״ת נפגעו גם נשים ששהות בחופשת לידה
מועצת מקרקעי ישראל אישרה את תכניתו של השר אלקין: מחיר מטרה 2.1
ועדת הכלכלה אישרה: מחיר החלב הגולמי יוזל