אבוטבול לשקד: "תני קצת כבוד לחברי האופוזיציה"

ח״כ משה אבוטבול לאיילת שקד: ״תשבי על הכיסא שעבדת קשה להשיגו ותקשיבי גם דברים הקשים״

אבוטבול לשקד: "תני קצת כבוד לחברי האופוזיציה"

ח״כ משה אבוטבול תקף את איילת שקד בנאומו בכנסת. בנאומו ח״כ אבוטבול הקריא טור חריף של העיתונאי שניאור וובר תחת הכותרת ״פרוטקשן בהכשר לפיד״: ״זו היתה אמורה להיות ממשלת "שינוי וריפוי". כזו ששמה סוף לשחיתות השלטונית, מטפלת ביוקר המחייה ודואגת לחלשים. ממשלה שבה כל שקל מדוד, כפי שהצהירו ראשיה לא אחת, ותקציביה מועברים אך ורק לצרכים אלמנטריים".

עוד הוסיף: "בממשלה הזו, הבטיחו לנו, לא תראו כספים קואליציוניים. במשך תשע שנים, שר החוץ ושותפיו בקואליציה, הסבירו לנו שכספים קואליציוניים הם דבר רע וגזל של ממש. אותו לפיד, שגרונו ניחר מצעקות על מינויים וג'ובים למקורבים ועסקנים פוליטיים שאפיינו ממשלות קודמות".

"התקווה היתה כל כך גדולה, בין היתר משום שבמשך השנים האחרונות, שמענו – ובצדק, טענות חריפות ובוטות על מזוודות של מיליוני דולרים שעוברים מקטאר לידי החמאס, מה שהם הגדירו 'פרוטקשן'. עכשיו זה אמור היה להיפסק. החגיגה הזו, התחייבו לנו, תיעלם", דרש.

"במקום זאת, קיבלנו ממשלה שביד אחת מפזרת סכומי עתק מכספי משלם המיסים לחתולי הרחוב, כמו גם ליתומים ואלמנות של מחבלי החמאס ברצועת עזה וביד השניה מנחיתה גזירות קשות על משפחות ברוכות ילדים, על פעוטות במעונות ועל צרכני מיץ ענבים לקידוש והבדלה. אל דאגה, צרכני הוודקה הוחרגו. עליהם לא הטילו מיסים", זעם.

עוד זעם על התקציב הרומס ברגל גסה את הציבור החרדי: "תקציב המדינה "החברתי ביותר" שצפוי לעבור בימים הקרובים, טומן בחובו צונאמי של התייקרות מחירים כמעט בכל תחום. מדלק ועד מוצרי חשמל. מנדל"ן ועד שקית חלב. בבת אחת, בלי התרעה מוקדמת, סופגת ישראל גזירות כלכליות כבדות משקל שישפיעו על הכיסים של כולנו".

"המאפיין הבולט של גזירות התקציב, זהו סדר העדיפויות הקלוקל והמעוות, אשר רואה לנכון להעדיף חתולים על פני לומדי תורה. תומכי מחבלים ומשפחותיהם נחשבים יותר ממשפחות אומללות בישראל וחיילים בצבא. קהילות רפורמים וארגונים שמעודדים התבוללות על פני מי ששואפים לשמור על זהותה היהודית של המדינה", הוסיף.

עוד תקף את בנט וליברמן: "הבטחה אחר הבטחה, התחייבות אחר התחייבות, מפרים בנט, לפיד וליברמן ושותפיהם ברגל גסה. הדבר החמור הוא שהם אינם רואים צורך להתנצל או להביע צער על החורבן שהם ממיטים. נהפוך הוא. בעיניהם, הם עושים את הדבר הנכון וחלילה מלפקפק בצעדיהם".

"במקום כספים קואליציוניים, הבאנו כסף למטרות טובות", תירץ לפיד. בניגוד לליכוד והמפלגות החרדיות, "לקחנו את כל הכסף ושמנו אותו רק במה שחשוב למדינה ולאזרחיה. כי זה מה שיש עתיד עושה". הכספים, יועדו לחיזוק מעמד האמנים השבעים מתל-אביב וחתולי הרחוב", אמר אבובטול..

לסיום אמר: "תאר לך לאן דרעי, ליצמן, סמוטריץ' ובן גביר היו מעבירים את הכספים האלה, אמר ח"כ יוראי להב-הרצנו מ'יש עתיד' וסיכם במשפט אחד את כל מה שצבוע בממשלה הזו״.

ח''כ אבוטבול
"מי יודע מה יהיה": פרוש עלה למעונו של הגר"ד לנדו להתייעצות‎‎
"הציבור הישראלי אינו בן ערובה לא ביחס למועד הבחירות ולא לתקנות"
בן גביר: "אתה שותף של אוסאמה, הפכת את הוועדה לקרקס"
במוסד ילחצו על לפיד: אל תשנה מדיניות - תתנגד להסכם עם איראן
בדרך לפריימריז בציונות הדתית - הוקמה הועדה הציבורית
"טיבי יועצו של ערפאת הוא שותפך": בן גביר מגיב ללפיד
"דיונים פופוליסטיים": מקלב על כינוס הועדה לדיון בחוקי פיזור הכנסת
"יהדות התורה לא תיכנס עם השמאל": לשכת גפני בתגובה לפרסומים
חוק האקלים של גילה גמליאל, אושר בקריאה טרומית במליאת הכנסת
"המשטרה חייבת לתת תגבור": מקלב על החיפושים אחר מוישי קלינרמן