זוועה באוקראינה: עשרה אזרחים נהרגו מפגיעת פגז

מקלט קרס במהלך הפגזה בעיר סברודונצק בחבל דונבאס במזרח המדינה • על אף ההרעשה המאסיבית, לא נרשמה התקדמות רוסית בימים החולפים • הפרלמנט בשוודיה הכריע בעד ה...

זוועה באוקראינה: עשרה אזרחים נהרגו מפגיעת פגז בית החולים מופגז באוקראינה

מקלט קרס במהלך הפגזה בעיר סברודונצק בחבל דונבאס במזרח המדינה • על אף ההרעשה המאסיבית, לא נרשמה התקדמות רוסית בימים החולפים • הפרלמנט בשוודיה הכריע בעד הצטרפות לברית נאט"ו. כך פורסם ב'ישראל היום'.

עשרה אזרחים אוקראינים נהרגו מפגיעת פגז רוסי בעיר סברודונצק שבמחוז לוהנסק, זאת לאחר הפגזה מתמשכת של הצבא הרוסי על העיר, שרוב אוכלוסייתה האזרחית פונתה בשבועות האחרונים.

התושבים נהרגו כשהפגז פגע במקלט בו הסתתרו וגרם לקריסת, כך הודיע מושל מחוז לוהנסק, סרהיי גיידי והוסיך כי ההפגזה הכבדה גרמה לשרפות באזורי מגורים בעיר. צבא רוסיהמ נסה זה כמה ימים לכבוש את העיר, שמנתה לפני המלחמה קרוב למאה אלף תושבים.

כעת מסתתרים בעיר כמה אלפים של אזרחים, ללא חשמל, מים זורמים או מתקני רפואה מתפקדים. רבים מהאזרחים לא יצאו מהמרתפים מאז החלה המתקפה הרוסית בחבל דונבאס לפני כשלושה שבועות. לפני כשבוע ניסה צא רוסיה לאגף את עיר ממערב כשכוחותיו ניסו לחצות את נהר הסברודונצק סמוך לעיירה בילוהוריבקה.

לפי דיווחים באוקראינה, המתקפה הרוסית סמוך לבילוהוריבקה נגמרה באסון עבור הכוח התוקף כשצבא אוקראינה פתח בהפגזה מאסיבית של גשר הסירות ששימש את הכוחות הרוסיים לחציה. מומחים צבאיים העריכו כי רוסיה איבדה בין 400 ל-500 חיילים במהלך ניסיון המתקפה הכושל ועשרות טנקים ומשוריינים הושמדו.

שוודיה בדרך לנאט"ו

הפרלמנט השוודי אישר מוקדם יותר את בקשת ההצטרפות לנאט"ו. לאחר שראשת הממשלה, מגדלנה אנדשון, הגישה את היוזמה בראשון בית הנבחרים המקומי גיבה את המהלך וכעת נותר להמשיך את התהליך מול מטה נאט"ו בבריסל.

במהלך ההצבעה שנערכה הערב בריקסדאג וזכתה לרוב מובהק של 304 מתוך 349 חברים, ממשלת שוודיה הולכת בעקבות פינלנד ונמצאת על שפת הצטרפות לברית האמנה הצפון אטלנטית (נאט"ו).

"יש רוב רחב בפרלמנט כדי ששבדיה תצטרף לנאט"ו", אמרה אנדרסון לאחר ההצבעה הגורלית. "זה הדבר הטוב ביותר לביטחונה של שבדיה. נודיע לנאט"ו שאנו רוצים להיות חברים בברית", הוסיפה.

מוקדם יותר, סגן שר החוץ של רוסיה, סרגיי ריאבקוב הגיב על ההתרחשויות ביבשת באירופית ובדגש על כוונת פינלנד ושבדיה להצטרף לנאט"ו. "המצב כמובן משתנה באופן קיצוני לאור מה שקורה", אמר.

"העובדה שהביטחון של פינלנד ושבדיה לא יתחזק כתוצאה מכך ברורה לנו מאוד", הבהיר הבכיר והוסיף כי "לא צריכות להיות אשליות שפשוט נשלים עם זה. עוד טעות חמורה עם השלכות מרחיקות לכת", סיכם.

הטירוף של טראמפ: התנפל על הסוכן החשאי שמנע ממנו להגיע לקפיטול
ביידן אישר: איראנים ששירתו במשמרות המהפכה - יוכלו להיכנס לארה"ב
הותר לפרסום: חוליית טרור נעצרה בטורקיה, חיי קבוצת תיירים ניצלו
פסיקה דרמטית בארה"ב בתחום הנשק: מיליונים נוספים זכאים לרישיון
במעמד שגריר ישראל ורבנים: נחנך מרכז החסד האירופאי בבירת גיאורגיה
אסון ענק באפגניסטן: 955 הרוגים ברעידת אדמה
הטייס שנעצר בארגנטינה - דמות מפתח במשלוחי הנשק האיראניים
"2.2 מיליון יהפכו לנזקקים למזון": האו"ם מזהיר מאסון בלבנון
דיווח: איראן ויתרה על הדרישה להסיר את משמרות המהפכה מארגוני הטרור
צפו: סודות חכמת המזלות וכיצד קשורות המלחמות לכוכבי הלכת