תקרית בג'נין: שני חיילים נפצעו - 4 מחבלים נהרגו

ח"כ בן גביר: "ידי חיילי צה"ל כבולות נגד הרוצים לכלותינו ובפעולות מסוג זה מספר המחבלים היה צריך להיות גדול יותר"

תקרית בג'נין: שני חיילים נפצעו - 4 מחבלים נהרגו

כוחות צה"ל ושב"כ ביצעו מעצרים ב-5 מוקדים בסביבות ג'נין ורמאללה, לפחות 4 חמושים פלסטינים נהרגו במהלך הפעילות הלילה על ידי כוחות הביטחון אולם 2 חיילים נפצעו באורח קשה בתקרית.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, אשר עושה כעת את דרכו לכינוס העצרת הכללית של האו"ם בניו יורק, עודכן בפרטי ההתרחשויות שאירעו הלילה ביהודה ושומרון.

ראש הממשלה, נפתלי בנט אמר: "כוחות הביטחון פעלו הלילה ביהודה ושומרון כנגד מחבלי חמאס שעמדו להוציא לפועל פיגועי טרור בטווח הזמן המיידי".

מדובר צה״ל נמסר: "פעלנו הלילה נגד תשתית חמאס חמושה בחמישה מוקדים ביהודה ושומרון. במהלך הפעילות נהרגו ארבעה מחבלים - 3 מחבלין חוסלו בכפר בידו (סמוך לרמאללה) ומחבל נוסף בכפר ברוקין (אזור ג’נין). במהלך המבצע נעצרו מספר מחבלים - במחנה הפליטים ג’נין, בכפר דן, קבטיה, ברוקין ובידו".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן ביר מסר בתגובה: "מחזק את חיילי צה"ל שפעלו הלילה וסיכלו תשתית של חמאס. הטרור מרים ראש ולכן מדינת ישראל חייבת לפעול ביד קשה יותר ביהודה ושומרון ההופכת עם הזמן לשטחי הפקר. לצערינו ידי חיילי צה"ל כבולות נגד הרוצים לכלותינו ובפעולות מסוג זה מספר המחבלים היה צריך להיות גדול יותר".

דובר צה"ל מסר כי כתוצאה מהעימות נפגע חייל: "קצין ולוחם צה"ל נפצעו הלילה (א׳) באורח קשה במהלך התקלות עם מחבל כחלק ממבצע בכפר בורקין ופשיטות למעצר מחבלים השייכים לתשתית צבאית של החמאס שתכננה לבצע פעילות טרור".

"נסיבות האירוע יתוחקרו כחלק מתחקור המבצע. הפצועים פונו מוסק לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. הודעות נמסרו למשפחותיהם".

אבו חמזה דובר גדודי אל קודס של הגיאהד האסלמי מסר: "לוחמי הגבורה שלנו התמודדו בגבורה עם הפלישה לג'נין ועסקו בעימותים הרואים עם כוחות הכיבוש, וגרמו לנפגעים משמעותיים בשורות האויב."

ח"כ מיכל וולדיגר (הציונות הדתית) בתגובה לפציעתם הקשה של שני הלוחמים: "כשבנט נכנע לחמאס -יש פצועים בשטח! כשבנט שולח את גנץ להתרפס בפני אבו מאזן - יש פצועים בשטח! כשבנט ממריא לאו"ם, "בלי בריסטולים", אבל עם רוח רופסת - יש פצועים בשטח! בנט, תתעורר. טול אחריות ותתפטר. מתפללת שולחת את איחוליי להחלמתם המהירה של הפצועים".

אילוסטרציה
תחת מתקפת אש כבדה: נעצרו 17 מבוקשים
ביידן לא מחכה: לפיד רמז שיקשיח עמדות מול איראן
עצוב: פעוטה נחנקה ונפטרה בשכונה החרדית
סיכום חדשות השבת: איראן הודיעה על חידוש שיחות הגרעין
ריססה גרפיטי על בית כנסת ונעצרה
ניצול הלינץ' תחת חקירות קשות ומניעת שינה: "אודה בשב"כ ברצח היטלר"
עשרות ח''כים למפכ"ל וראש השב"כ: אפשרו לעצור הלינץ' לפגוש עו''ד
מורים בתיכון בעכו הסיתו ברשת נגד ישראל - וזומנו לשימוע
ארבל: "יש רגעים שבהם אי אפשר לשתוק"
הכירו: דחפור על שלט בצה''ל