שר הדתות: "המועצות הדתיות הן חלון הראווה של שירותי הדת"

שר הדתות יעקב אביטן: "אתם חוד החנית והעשייה בהובלת שירותי הדת בישראל. האזרח פוגש אותכם ונעזר בכם מיום הלידה ועד 120. חשוב מאד ששירותי הדת יהיו מונגשים ומתקדמים" כך הצהיר היום (ג') השר לשירותי דת הרב יעקב אביטן בפגישת העבודה עם ראשי המועצות הדתיות

שר הדתות: "המועצות הדתיות הן חלון הראווה של שירותי הדת" השר יעקב אביטן

הפגישה נקבעה ע"י השר הרב אביטן עם כניסתו לתפקיד, מתוך מטרה ללמוד על הצרכים המיוחדים והמאפיינים השונים של המועצות הדתיות. "בעבר ישבתי בצד השני של השולחן" אמר הרב אביטן: "פעילות המועצות הדתיות מוכרת לי, אולם לכל מועצה יש צרכים ומאפיינים המייחדים את האוכלוסיה של הרשות בה הוא פועל".


ראשי המועצות הדתיות ציינו שדווקא בקדנציה האחרונה תקציב המשרד לשירותי דת גדל באופן משמעותי והייתה להם אוזן קשבת ודלת פתוחה בפני הנהלת המשרד.


"במשרד קיימים אנשי מקצוע. ומצאנו אוזן קשבת לבעיית וגם פתרונות. איש לא עסק בשאלת ההשתייכות הפוליטית של ראש המועצה הדתית והיחס היה בלתי מפלגתי ענייני ומסביר פנים, כולנו הרגשנו שייכים למשרד" אמר שלמה תנעמי יו"ר המועצה הדתית בגדרה ויו"ר חבר המועצות הדתיות.


השר ציין כי בכוונתו לפעול לשחרור חסמים בירוקרטיים לצד הפעולה למינוי הרכבים קבועים. "אנו יושבים גם על נושא תקצוב המועצות הדתיות בשנת תקציב מאתגרת" אמר השר הרב אביטן.


עודד פלוס, מנכ"ל המשרד לשירותי דת אמר: ״בקדנציה האחרונה המועצות הדתיות קדמנו באופן משמעותי את המועצות הדתיות והדבר בא לידי ביטוי בתקציב המועצות".


בפגישה השתתפו יו"ר המועצות הדתיות בת"א יפו, גדרה, בנימין, בת ים, נתניה, רחובות, כרמיאל, אשקלון, נוף הגליל ויבניאל.

תענית 'על שום מה'? ביהדות ישנם צומות למיניהם מה תכליתם ומטרתם?
חדש: הגאון הרב יעקב עדס שליט"א בֵּין הַמְּצָרִים ותקופת הקורונה
שיעור מאת מרן הרב אשר וייס שליט''א בענין צומות בתקופת הקורונה
הילולת צדיקים: הרא''ש
ברוך דיין האמת: החזן המיתולוגי בקלויז באומן נפטר באופן פתאומי
זמני כניסת ויציאת צום י"ז בתמוז תש"פ
מרן ראש הישיבה: השומרים על כללי הזהירות יהיו בריאים בעז"ה
רבני חב"ד: חולי קורונה פטורים מלצום
סוגיה: האם חתן צריך להתענות בי''ז בתמוז?
הלכה ומנהג: מה אירע בשבעה עשר בתמוז?