מעשן? הסיגריות מקטינות את הסיכוי להידבק עד למחצית

מחקרים בעולם טוענים שהעישון עשוי להקטין את הסיכוי להידבק בקורונה עד כדי מחצית במחקר הנסקרים כ-115 אלף איש נבדקו לקורונה, ורק 4% מאלה נמצאו חיוביים. מתוך הנדבקים, רק 9.8% הם מעשנים, לעומת 19% באוכלוסייה הכללית. כך דווח הבוקר ב'מעריב'

מעשן? הסיגריות מקטינות את הסיכוי להידבק עד למחצית עישון אילוסטרציה

מחקרים בעולם טוענים שהעישון עשוי להקטין את הסיכוי להידבק בקורונה עד כדי מחצית במחקר הנסקרים כ-115 אלף איש נבדקו לקורונה, ורק 4% מאלה נמצאו חיוביים. מתוך הנדבקים, רק 9.8% הם מעשנים, לעומת 19% באוכלוסייה הכללית. כך דווח הבוקר ב'מעריב'


העישון עשוי להקטין את הסיכוי להידבק בקורונה עד כדי מחצית, כך עולה ממחקר ישראלי שבוצע לאחרונה על ידי צוות בראשותו של ד"ר אריאל ישראל משירותי בריאות כללית.


"העוצמה של הקשר שנצפה לגבי הסיכוי של מעשנים להידבק מצביע על אפשרות שלעישון יש אפקט מגן מפני נגיף הקורונה", נכתב במחקר, בוצע באמצעות נתונים של יותר מ-3 מיליון בגירים המבוטחים בכללית.


מתוך כלל הנסקרים במחקר, כ-115 אלף איש נבדקו לקורונה, ורק 4% מאלה נמצאו חיוביים. מתוך הנדבקים, רק 9.8% הם מעשנים, לעומת 19% באוכלוסייה הכללית.


עוד עלה מתוצאות המחקר, כי גם לאנשים שעישנו והפסיקו, יש סיכוי קטן ב-19% להידבק בנגיף הקורונה. 11.7% מאלו שנדבקו הוגדרו את עצמם כמעשני עבר, לאומת 13.9% באוכלוסייה הכללית.


המחקר מעלה גם כי לא רק שעישון מפחית את הסיכוי להידבק, אלא שגם אצל אלה שנמצאו חיוביים לנגיף, לא נראה שהעישון החמיר את הסימפטומים.


ממצאי המחקר תואמים מחקרים דומים שנעשו בצרפת, איטליה וסין, אולם מנוגדים למחקר שנעשה בבריטניה. בפריז, מחקר שנערך בבית חולים, העלה שמתוך 482 חולי קורונה שאושפזו בו, רק כ-5% היו מעשנים יומיומיים, זאת לעומת כ-25% באוכלוסייה הכללית.


באותו מחקר עלה גם של - 80% מהמעשנים יש סיכוי קטן משמעותית לפתח תסמינים, מה שהוביל את החוקרים לשער שהניקוטין בסיגריות נקשר לקולטנים בתאים וחוסם את הנגיף מלהיכנס אליהם.


מנגד, מחקר שנעשה באימפריאל קולג' בלונדון, מצא כי למעשנים דווקא יש סיכוי גבוה יותר להידבק בנגיף. על פי דיווח בדיילי מייל, החוקרים אמרו כי "מצאנו ראיות ברורות לקשר בין עישון לבין הסיכון ללקות במחלה. למרות זאת.


כמה חוקרים בודקים האם ניקוטין עיכול לסייע בטיפול בקורונה, ונותנים מדבקות ניקוטין לחולים על מנת לראות אם הן מקטינות את חומרת המחלה, זאת משום שיש לו השפעה על המערכת החיסונית.

נשאי המוטציות הגנטיות PiZ ו-PiS נמצאים בסיכון גבוה לתחלואה קשה ותמותה מקורונה
אוסף גלויות ארץ ישראל הגדול בעולם נתרם לאונ' העברית בירושלים
בלבול במשרדי הממשלה: מי מוגדר עובד חיוני ומי זכאי שילדיו ישהו במסגרות יום
טיפול ניתוחי בגרורות בכבד מסרטן מעי גס
תיעוד נדיר של סב-ראש • צפו איך הוא מסובב את הראש ב-180 מעלות
מחקר חדש: חיסון שחפת עשוי להיות יעיל בפני נגיף הקורונה
מעניין: אילו שמות הכי אהבו בשנה החולפת?
בואו נחזיר את הערבות ההדדית נשמור על כללי הזהירות האישית ונעלים את הציניות
החוקרים: צפויה עליה מהירה במספר החולים קשה בימים הקרובים
חומרים קוטלי נגיפים שהתגלו בחיידקים עשויים לשמש תרופות חדשות למחלות נגיפיות