סער: "הליכוד אחראי להישגי המשותפת"

שר המשפטיםתוקף את מפלגתו לשעבר: "שלחו הצעות גם אליי" • פרישת סילמן? "התרעתי"

סער: "הליכוד אחראי להישגי המשותפת" גדעון סער

נהוג לומר על מהלכים פוליטיים דרמטיים שהם קרו בהפתעה, אבל שר המשפטים גדעון סער טוען שעל המהלך הפוליטי הדרמטי ביותר שקרה כאן לאחרונה - פרישתה של יו"ר הקואליציה עידית סילמן - הוא ידע מראש ואף הזהיר מפניה.

בראיון ל"ישראל השבוע", אומר סער: "לא הופתעתי. שוחחתי עם רה"מ בנט כמה פעמים בשבוע שקדם להודעה שלה. אמרתי לו בצורה ברורה ביותר: 'תדע לך שיש מגעים רציניים ביותר בין הליכוד לח"כ סילמן'".

איך בנט לא עשה כלום?

"אני לא רוצה לפרט מה הוא אמר ומה היה בשיחה, אבל ידעתי מה קורה. התרעתי. אני לא מוציא מכלל אפשרות שניתן היה למנוע את פרישתה".

סער מעביר ביקורת על סילמן. "אני מבין שלפי הפרסומים הובטחו לסילמן תפקידים מסוימים בכנסת ובממשלה הבאה, ולכן תסלח לי שאינני יכול להתייחס לכך כאל הארה אידיאולוגית". לדבריו, "היא נאחזת בכיסא. אני אוהב בהירות ויושר. אם אכן, כפי שפורסם, הובטחו לה דברים ברשימת הליכוד לכנסת ותפקיד בממשלה הבאה - זה לא תקין, לא מכובד ולא אידיאולוגי".

ומה לגבי תקווה חדשה? סער בטוח שאף אחד מאנשיו לא יערוק. "אני יודע מה קורה. הליכוד שולח שליחים לכולם, גם אלי. הציעו הצעות מאוד נדיבות".

לדבריו, "בלחץ ובאיומים שמופעלים על ח"כים מימינה יש היבטים פליליים. אם באים אנשים מסוימים, קוראים 'בוגד' ומאיימים בכל מיני איומים על אותו ח"כ או על משפחתו או סביבתו הקרובה, זה חמור ביותר ולעיתים בעל היבטים פליליים".

"קואליציה? יהיה קשה"

על סיכויי ההישרדות של הממשלה אומר יו"ר תקווה חדשה: "היה קשה גם קודם, ויהיה קשה מאוד לקיים את זה עכשיו. יהיה צורך במאמץ לקיים ממשלה מתפקדת. אני מקווה שהמאמץ הזה יצלח. זה לא בלתי אפשרי, אבל זה גם לא בטוח".

על האפשרות להישען על הרשימה המשותפת אומר סער: "הליכוד אחראי לכל ההישגים הפרלמנטריים של הרשימה המשותפת בכנסת הזאת - בית חולים בסכנין וחוק פטור לארנונה למבני דת. מי שמנהל שיתוף פעולה עם הרשימה המשותפת זה הליכוד. באופן כללי, מקובל ונהוג בכל הכנסות לשתף פעולה עם שני תנאים: לא כחלק מהקואליציה ולא על חשבון העקרונות שלנו".

"לכל שבת יש מוצאי שבת": הנאום של אבוטבול בחוק הטלפונים הכשרים
הנדל רוצה לחנך את החרדים: מקלב במתקפה חריפה כנגד שר התקשורת • צפו
חוק הקומה הכשרה עבר בקריאה ראשונה
בכירים בליכוד לנתניהו: זו ההזדמנות האחרונה
"אין להם בושה!": קרעי על הדרישות להעביר את חוק המטרו
"חוסר אחריות אדיר למדינת ישראל": דבריו של סמוטריץ' בישיבת הסיעה
"אין גבול לצביעות של השמאל": בן גביר בתגובה לדברי גדי סוקניק
"העיקר על המחבלים מאלעד ריחמו": בן גביר על מעצר היהודי מהשומרון
"אנחנו לא נהיה ילדים טובים": גפני על האמירה של מיקי זוהר
בנט דורש אחדות: ממשלת ביבי-בן גביר-סמוטריץ׳ לא טובה לישראל