המשבר ממשיך: יו"ר הקואליציה המליץ לראש הממשלה לתמוך בפסקת ההתגברות שתעלה השבוע

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר ימליץ לראש הממשלה מר בנימין נתניהו לתמוך בהצבעה של ח"כ איילת שקד נגד בג"ץ: "אסור לנו ללכת נגד הבוחרים שלנו"

המשבר ממשיך: יו"ר הקואליציה המליץ לראש הממשלה לתמוך בפסקת ההתגברות שתעלה השבוע החכי

חה"כ איילת שקד אמרה הערב כי "הזדמנות מיוחדת תעלה השבוע לחברי הכנסת מגוש הימין - הזדמנות להפסיק להתבכיין, הזדמנות לעצור את הפיראטיות השיפוטית", כשהיא תוהה, "הם יבואו להצביע או ימשיכו להתבכיין?".


זאת בעקבות מה שכתב יו"ר הקואליציה מיקי זוהר בחשבון הטוויטר שלו "בעזרת ה' אמליץ לנתניהו לתמוך בפסקת ההתגברות שיעלה השבוע - כתב זוהר והוסיף: אסור לנו ללכת נגד הבוחרים שלנו".


כפי שצויין מדובר בהצעת חוק של ח"כ איילת שקד מימינה, אשר תעלה השבוע להצבעה בקריאה טרומית במליאת הכנסת, זאת למרות הסיכום בין השרים דודי אמסלם ואבי ניסנקורן להביא להצבעה רק חוקים הנוגעים למשבר הקורונה בלבד.


מגורם בכחול לבן נמסר כי "מי שתומך בפסקת ההתגברות תומך בפירוק הממשלה בעיצומו של אחד המשברים הגדולים בתולדות ישראל". הוא הוסיף כי "אם נתניהו יתמוך, הוא יסיר את המסיכה מעל בלוף התקציב החד שנתי".


מעבר לכך, במפלגת כחול לבן הבהירו כי לא יאפשרו "חקיקה אנטי דמוקרטית", והוסיפו להבהיר "הבטחנו לציבור הישראלי וכך נעשה כדי לשמור על מדינת ישראל. זה מה שסוכם כשהקמנו את ממשלת האחדות. אנחנו נעמוד בהסכמים, ומצפים גם משותפינו האחרים לעמוד בהם".


גורמים במערכת הפוליטית אומרים לישראל היום כי העניין עבר מהמבחן הכלכלי להורדת ידיים בין נתניהו וגנץ: "אנחנו בעיצומו של משחק 'צ'יקן' - מי ימצמץ ראשון, מי יתפשר ראשון. אין מישהו שהליכה לבחירות טובה לו. הליכוד במגמת התרסקות על ניהול כושל של הקורונה, גנץ איבד את כל כוחו, ומעל הכל מדינת ישראל במצב שלא מאפשר בשום צורה הליכה לבחירות. ברור לכולם שצריך למצוא פתרון. השאלה היא מי ימצמץ ראשון".

יש מצב? אז אולי לא חשבתם! אבל יש דיבור על הרצתו של רובי ריבלין לראשות הממשלה
יעלון קורא לגנץ - נחבור יחד, נפיל את הממשלה, ונקים ממשלת מיעוט בראשות יש עתיד
דרעי ליצמן וגפני בקריאה משותפת לנתניהו וגנץ: עצרו את הבחירות עכשיו
תאונת דרכית חזיתית - משאית מול רכב פרטי
האם דם 'הציבור החרדי' כאן הפך להפקר? הקורונה- תעלם אבל ההסתה נגד החרדים - אייי
קרב טרום בחירות • נתניהו: יאיר אתה צייצן המחנה; לפיד בתגובה: אתה מודה שאני לגיטימי
מתיחות ביהדות התורה: אייכלר נמנע, פינדרוס הטיל סנקציות
סמוטריץ': רה"מ האמיתי אבי ניסנקורן מוביל מדיניות שמאל בזכות הפחדנות של החרדים
ח"כ אבוטבול על עיתון הארץ: "את ההסתה נגד הציבור החרדי אני רואה בחומרה רבה"!
ימנעו בחירות? האם מאמצם של החכי"ם החרדים לגשר בין נתניהו לגנץ יצליח?