אסון מירון: המתנדבים התכנסו לערב מלכד ומחזק

במהלך הערב הוקרא מכתבו המרגש של ילד שהמתנדבים הצילו את חייו לאחר שחולץ ללא דופק ונשימה "תודה רבה לך שהיית השליח של הקדוש ברוך הוא, להציל את החיים שלי"

אסון מירון: המתנדבים התכנסו לערב מלכד ומחזק

אבא של של ילד שניצל מודה למתנדב

צילום: שרוליק וולס

ערב הגיבוש שנערך למתנדבים ערב הגיבוש שנערך למתנדבים ערב הגיבוש שנערך למתנדבים ערב הגיבוש שנערך למתנדבים ערב הגיבוש שנערך למתנדבים ערב הגיבוש שנערך למתנדבים ערב הגיבוש שנערך למתנדבים ערב הגיבוש שנערך למתנדבים ערב הגיבוש שנערך למתנדבים ערב הגיבוש שנערך למתנדבים ערב הגיבוש שנערך למתנדבים ערב הגיבוש שנערך למתנדבים המכתב של הילד למתנדב שהצילו

לאחר שהשתתפו בחילוץ וטיפול בעשרות הנפגעים וההרוגים באסון מירון, ולאחר שרבים מהמתנדבים התקשו לחזור למסלול החיים בעבודה ובמשפחה. הוחלט בארגון 'צוות הצלה' לגבש את כלל המתנדבים שסייעו באירוע המורכב, ולהעניק להם את הבמה לפרוק ממה שעבר עליהם בשעות הקשות של האסון ולאחריו, וכן להעניק להם את הכלים כיצד להתמודד עם פוסט-טראומה.

חבר הארגון, אביגדור דרקסלר, בעל תפקיד במתנ"ס קהילתי הגבעה הצרפתית, נטל יוזמה על כתפיו, ובתוך יממה הפיק ערב מיוחד עם מגוון רחב של תוכניות עשירות שסייעו רבות להקל על כאבם העמוק של המתנדבים.

הערב נפתח בהנחייתו של היועץ והמטפל האישי הרב, יעקב הורביץ, שצבר מומחיות רבה בטיפול בנפגעי פוסט-טראומה. הורביץ האזין בקשב רב למתנדבים שמסרו את נפשם להצלת חייהם של הנפגעים ובין המשפטים השמיע תובנות רבות וכלים ייחודיים כיצד להתמודד עם הכאב.

לאחר מכן, הוזמנו המתנדבים לסעוד את לבם בארוחה בשרית ברמה גבוהה מאוד, לצד בר עשיר במאפים ופירות.

בהמשך הערב הופיעו בפני המתנדבים, הזמר האגדי מוטי ויזל יחד עם הקלידן נטע ויזל בניצוחו של המארגן ארי פרקש. במשך שעה ארוכה ישבו המתנדבים זה לצד זה ושרו שירי רגש, עם מילים שחדרו לתוך הלב ואף הביאו בעקבותיהם דמעות של כאב על אובדן חיים, יחד עם דמעות של שמחה על חיים שניצלו בזכותם.

בין שירי הרגש, הפתיע אביו של א.ד, ילד בן 11 שחולץ מתוך ההמון שנלכד במפולת האדירה. הילד חולץ כשהוא ללא דופק ונשימה, ואודות לתושייתו ופעולותיו של המתנדב היקר, ירמי קלפהולץ קיבל הילד טיפול מציל חיים שכלל החייאה מתקדמת. לאחר שהורדם והונשם בביה"ח רמב"ם, שוחרר הילד הערב (יום ב') לביתו, כשהוא על רגליו בריא ושלם.

האב נשנק מבכי כשהקריא את המכתב שכתב בנו למתנדב שהציל את חייו: "תודה רבה לך שהיית השליח של הקדוש ברוך הוא, להציל את החיים שלי".

לקראת חצות, התכנסו המתנדבים לדיון מרתק מאוד, בהנחייתו של חבר הארגון, הפארמדיק המסור אהרן אדלר. במסגרת המושב, דנו המתנדבים במאפיינים הייחודיים של האירוע, שהיה שונה לחלוטין מכל ההיבטים, ושלא היה דומה כלל לאירועי אר"ן בהם נתקלו עד כה. אדלר העניק מנסיונו הרב טיפים ועצות מחכימות כיצד לפעול בצורה המיטבית באירועים דומים.

בסיום הערב, הודו המתנדבים נרגשות לכלל הגורמים שהיו שותפים להצלחת הערב: עוף ירושלים, מאיר פרץ מטעם חפץ חיים, משפחת טלסניק קטיינרינג אפטיט, רחל בלומנשטוק ולמינהל קהלתי גבעה צרפתית והמנהלת גב' תמר קליין, על האירוח החמים.

למרות אירוע הזיהום בחופים - עלייה באחוז החופים הנקיים
סטודנטים מכל העולם מתנדבים כדי להגן על ישראל ברשתות החברתיות
ראשי רשויות יהודים וערבים נפגשו עם צמרת המשטרה
התושבים התלוננו: לא שומעים את האזעקות
תלמיד ישיבה נפל מגובה באתר בניה בבני ברק ונפצע
בנו של אחד הנספים באסון במירון: "לא מבקשים נקמה, מבקשים נחמה"
אייכלר: "מדוע לא אושרה שאילתה דחופה בעניין המחסור החמור בממ"דים?"
2021? המבקר חושף את הכשלים הדיגיטליים של בתי הדין הרבניים
מבצע 'שומר החומות': עלה ל-12 מניין ההרוגים מתחילת המבצע
בשל כאבי גב: הנשיא ריבלין נדרש לבדיקה רפואית בבית החולים