5 מוצרי טבע שהם היותר יעילים לריפוי סוכרת מסוג 1

ישנם מספר חומרים טבעיים שעשויים לעורר מחדש את פעילות תאי ביטא, במידה זו או אחרת. חמשת החומרים האלו, שלגביהם הצטברו נתונים במחקרים מדעיים, יסקרו במאמר זה // מאת: דר' הוכברג ז"ל, מראשוני התזונאים בארץ

5 מוצרי טבע שהם היותר יעילים לריפוי סוכרת מסוג 1 עלי תאנה

בעוד שסוכרת מסוג 2 הינה מחלה שנגרמת מעודף משקל, תזונה לקויה, חוסר פעילות גופנית וגורמים תורמים נוספים, סוכרת מסוג אחד נחשבת למחלה אוטואימונית, בה המערכת החיסונית של החולה תוקפת את תאי ביטא שבלבלב. אז, שוב אין הם מסוגלים לייצר אינסולין, או שהם מייצרים אותו בכמויות זעומות, שאינן יכולות לווסת את רמת הסוכר בדם. חולים בסוכרת מסוג 1 מזריקים לעצמם אינסולין שאם לא כן, אין הם יכולים לחיות. מסתבר שיש דרכים אחרות - ישנם מספר חומרים טבעיים שעשויים לעורר מחדש את פעילות תאי ביטא, במידה זו או אחרת. חמשת החומרים האלו, שלגביהם הצטברו נתונים במחקרים מדעיים, יסקרו במאמר זה. חשוב אם זאת לציין, שכל התנסות של חולים עם תוספים וחומרי טבע כאלו, צריכה להיות תוך מעקב צמוד של רמות הסוכר בדם, שלא תהיה ירידה מופרזת מהזרקת האינסולין והשימוש בחומרי טבע אלו גם יחד. מומלץ ביותר להתנסות בשימוש בחומרים אלו, אבל תוך הזהירות הנדרשת.

ארגינין

ארגינין הינה חומצה אמינית שנמכרת כתוסף מזון. מחקר שנערך בשנת 2007 מצא שמתן חומצה אמינית זו בקביעות, לחיות מעבדה, נמצא מעורר את הלבלב אצלן לייצר תאי ביטא חדשים, אותם תאים בדיוק שמייצרים בלבלב את האינסולין. זוהי חומצה אמינית טבעית, מומלץ ליטול אותה ביחד עם החומצה האמינית ליזין, נטולת כל נזק אפשרי וקל לשלבה בסדר היום של חולי סוכרת מסוג 1.

חותם זהב

זהו צמח מרפא עם היסטוריה ארוכה של שימוש רפואי במזרח ובמערב. יעילותו של צמח זה נזקפת בעיקר לחומר המצוי בו, ברברין, תכשיר צמחי. פעולתו של צמח זה דומה לפעולת הארגינין, . בניסויים עם בעלי חיים, גם הוא נמצא מעורר את הלבלב לייצר מחדש תאי ביטא להם הגוף זקוק לשם ייצור אינסולין. לפני מספר שנים משרד הבריאות בארץ אסר על מכירתו פה מסיבה שידועה רק להם ...

סטיביה

צמח ממתיק זה שזוכה כעת לשבחים רבים כמחליף סוכר הוא ברירה טובה לחולי סוכרת שרוצים להמתיק שתייה או מזון אך ללא סוכרים. בצמח זה יש תרכובות שמחיות את תאי ביטא שבלבלב שנפגעו. פעולתו דומה לפעולת התרופה גליבנקלמיד אך ללא תופעות הלוואי של תרופה זו.

תלתן אדום

צמח זה עוזר לאיזון הפרעות הורמונאליות אצל נשים, אך באותה מידה הוא יעיל גם כנגגד סוכרת מסוג 1. בצמח זה יש תרכובת פעילה בשם גניסטאין, שנמצאה עוזרת להתרבות תאי ביטא בלבלב.

עלי תאנה

בעלי תאנה ישנו מרכיב שטרם בודד אך הוא יעיל כצמח מרפא. יש בו פעולה אנטי סכרתית. נמצא שאצל אותם חולים שצרכו תוסף שהוכן מעלים כאלו היה צורך בפחות כמות אינסולין בהזרקה.

בסיכום, שימוש בחומרים אלו עשוי לתרום תרומה חשובה לשיקום בריאותם של חולי סוכרת מסוג 1, אף לא אחד מהם הוא תרופה, יש איתם התנסויות ממושכות בריפוי בעיות בריאות שונות וחשוב לתת לשימוש בהם הזדמנות, כמובן תוך בדיקות מתמידות כדי לראות מי מהם, ובאיזו מידה, יוכלו להחליף הזרקת אינסולין.

להזמנת חוברות תזונה פלוס להתקשר לרויטל הוכברג
052-8603617

מקור

Top 5 natural substances that could cure type 1 diabetes

NaturalNews, Tuesday, July 28, 2015 by: Sandeep Godiyal

ww.naturalnews.com/050559type1diabetesinsulin_herbs.html#ixzz3hHVQ28GI

ח"כ יעקב אשר: "לחסן רבנים ומרצים ראשונים"
צפו: מתנדב זק"א שנפטר מקבל תעודת הוקרה
התרופה הישראלית לקורונה עזרה לחולה הצעיר במצב קשה
עדכון הקורונה: 1,523 מאומתים חדשים
המטופל הקשה ממחלקת הקורונה ברמב"ם משתחרר לביתו
שאף מברג בזמן השתלת שיניים ולא הרגיש
ח"כ אשר: "בחירות בזמן מגיפה הן דבר מפחיד מאוד"
הפרויקטור נחמן אש: "אנחנו במצב חירום"
עדכון הקורונה: העלייה ממשיכה
המרכז הרפואי הרצוג בירושלים: חנוכת בנין אשפוז מפואר, בן 8 קומות