בכפוף לשימוע: חבריו של אהוביה יעומדו לדין

אביו של אהוביה ז''ל, אברהם סנדק: "במקום להעמיד את השוטרים לדין - מעמידים את הנערים לדין". "קוראים לכולם להגיע הערב ב- 20:30 לגשר המיתרים להפגין למען הצדק"

בכפוף לשימוע: חבריו של אהוביה יעומדו לדין אהוביה סנדק ז''ל, הנער שנהרג בתאונה במרדף המשטרה

פרקליטות מחוז ירושלים הודיעה היום לבאי כוחם של החשודים, אפרים גוזלן, צבי קטן ושני חשודים קטינים כי נשקלת העמדתם לדין פלילי, בכפוף לשימוע, בחשד לעבירות של מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה, יידוי אבנים לעבר כלי תחבורה, חבלה במזיד לרכב ממניע גזעני ונהיגה ללא רישיון, כל אחד לפי חלקו.

על פי החשד, לפני כשנה נסעו החשודים באזור היישוב כוכב השחר יחד עם אהוביה סנדק ז"ל ברכב, כשהוא נהוג ע"י אחד הנוסעים שאינו בעל רישיון נהיגה, בידיעתו של אחד החשודים שהוא בעל הרכב. בשלב מסוים הם עצרו בצד הכביש אחרי אחד מעיקולי הדרך, עלו על גבעה בצד הדרך והמתינו לשעת כושר בה יעבור רכב שניתן יהיה להבחין כי נוסעיו הם ממוצא ערבי, על מנת ליידות לעברו אבנים.

על פי החשד, החשודים הבחינו ברכב שנוסעיו ערבים, נעמדו מאחורי רכבם והשליכו את האבנים לעברם ממרחק של מטרים ספורים. שתיים מן האבנים פגעו ברכב, נגרם לו נזק והם נכנסו לרכבם ונמלטו מהמקום.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו אשר מייצג את הצערים שניצלו מהניגוח של השוטרים: "רצחת טייחת והאשמת - יום שחור למערכת אכיפת החוק בישראל. כתב החשדות הוא ניסיון נואש ואחרון של השוטרים בחסות הפרקליטות, להימלט מעמידתם אל מול האמת המרה, שהם הנאשמים שגרמו למותו של אהוביה סנדק ז"ל ולפציעתם של הצעירים הנוספים, וזהו כתב הגנה שלהם".

אביו של אהוביה ז''ל, אברהם סנדק: "במקום להעמיד את השוטרים לדין - מעמידים את הנערים לדין"

עוד אמר: "אנו בטוחים שלאחר בחינת חומר הראיות, תתגלה האמת והתמונה המלאה. ככל שיוגש כתב אישום לבית משפט כנגד הנערים, הוא יהפך לכתב אישום כנגד השוטרים, הם יעמדו על דוכן העדים ויעידו כנאשמים וידרשו לתת תשובות לגבי שפיכת דמו של אהוביה ז"ל תשובות לשאלות רבות שהציבור ממתין להם זמן רב".

"בל נשכח כי נחשף ואין מחלוקת כי השוטרים, בסיוע גורמי מח"ש, טייחו את החקירה, כלל הנראה שיבשו אותה, נהגו בפרעות, ושלא ע"פ הנהלים, כך גם ע"פ קביעתו של היועמ"ש בעצמו", הזכיר עו"ד קידר.

אברהם סנדק, אביו של אהוביה ז"ל, קורא להגיע היום (ה') להגיע להפגנה בכניסה לירושלים בעקבות ההודעה על הכוונה להגיש כתב האישום כנגד הנערים "אהוביה יקירנו ננגח ע"י ניידת משטרה ואנחנו קוראים לצדק - להעמיד את השוטרים לדין. היום התפרסם גם שבמקום להעמיד את השוטרים לדין, מעמידים את הנערים לדין, ואנחנו קוראים לכולם להגיע הערב ב- 20:30 לגשר המיתרים להפגין למען הצדק בעם ישראל".

לוחם גבעתי שהתבטא פוליטית שוחרר הבוקר מהכלא הצבאי
מזג האוויר: מעונן חלקית עד בהיר בעננות גבוהה ובינונית
דרמה בנתב"ג: פלסטיני שב"ח ניסה לפרוץ את המחסום ונורה
זוועה: פלסטינים השפילו עוברי אורח חרדים בעיר העתיקה ונעצרו
מהיום: "נתיב פלוס" יחל לפעול בכביש 1
מזג האוויר: בהיר וחם מהרגיל
החובש יואל סוויסה ז"ל נהרג בתאונת דרכים קטלנית בדרום
ביהמ"ש שיחרר ממעצר פורעים שביצעו לינץ' במשפחה יהודית
הפעוט יאיר צפירה ז"ל בן 3 חודשים נמצא הבוקר ללא הכרה בביתו
רשות המסים והמשטרה סיכלו ניסיון הברחה של 20 ק"ג תכשיטי זהב בנתב"ג