גבאי אומן מאשים בראיון ל'בימה': "מדינת ישראל שיקרה לציבור"

גבאי אומן הרב אלחדד חושף בראיון יחודי ל'בימה': 'מצב הקורונה באומן' • 'הכאוס בבלארוס' • 'האשם האנטישמי' • 'תרמית המתווה' • 'הציפיות מנשיא אוקראינה' • 'התרופה שלו לקורונה' • וגם: ברכה מיוחדת לצופי 'בימה' • צפו בראיון המלא

גבאי אומן מאשים בראיון ל'בימה': "מדינת ישראל שיקרה לציבור"

"הדג מסריח מהראש" - הרב ישראל אלחדד בראיון המלא

צילום: 'בימה'

גבאי ציון רבי נחמן, הרב ישראל אלחדד - חושף את הכל בראיון יחודי היום עם 'בימה' והוא מסביר את המצב הבריאותי באומן: 00 נדבקים, הגבאי מסביר על האשם המרכזי לאנטישמיות באומן. והוא מסביר את הכאוס בבלארוס.והוא לא שוכח להסביר גם מה שווה בדיוק ההבטחה על מתווה לאומן.

באופן יחודי גבאי ציון רבי נחמן 'שובר שתיקה' לאתר התקשורת החרדי ועונה על הכל בראיון מרגש עם כתב 'בימה'.

הראיון המלא:

שלום וברכה לרב ישראל אלחדד גבאי ציון רבי נחמן, אתה כעת באומן, תספר לצופי חדשות 'בימה'
מה קורה שם באומן


ערב טוב יואל! תראה, ברוך ה' באומן המצב רגוע, מכינים את הראש השנה.

"בנוגע לווירוס התפרסם שמתוך 2000 בדיקות - נמצאו פה בקושי 4 חיוביים ללא סימפטומים. זה אומר שאנחנו במצב של 0.0 נדבקים".

"אני חושב שלאור הנתונים החדשים - צריכים לשלוח את כל מדינת ישראל לרבי נחמן, להתרפאות מהווירוס, כי פשוט אין דבר כזה בשום מקום בארץ ונראה לי בכל העולם כולו. יש פה כ-2000 אנשים, מתוכם 4 סך הכל חיוביים, ללא סימפטומים?! אני לא חושב שיש עיר אחת בעולם שיצא דבר כזה"!

יש עוד חסידים שמגיעים לאומן? או שהכל חסום?

"בנוגע לכניסות לאומן - עדיין אנשים נכנסים, אם כי בודדים. אבל כמו שידוע לך זו מדינה פה עם 180 נקודות גבול, ואחד ההחרגות של החוק זה - שזה נתון לשיקול דעת של שומרי הגבול. ולפעמים יש להם שיקולים כאלה ואחרים שכן מכניסים. האם זה בכמויות מסחריות? אני לא חושב, אבל עדיין יש טיפטופים פה ושם".

התקשורת רועשת מהכאוס החסר תקדים בבלארוס, מה קורה שם?

"בנוגע לקטסטרופה שקורית כרגע בגבול בלארוס-אוקראינה, אני חושב שמדובר פה בצביעות של המדינה שלא נראתה כמוה מיום היווסדה".

"הם כל כך דאגו לשלומינו שהם לא רצו שנגיע לאומן ל-3 ימים, ליומיים ראש השנה ולערב ראש השנה.

עכשיו, זועק גבאי ציון רבי נחמן בראיון היחודיי ל 'בימה' "הם מפקירים אלפי אזרחים במדינת בלארוס ששם כידוע אין שום הגבלות ושום מגבלות, כבר 3 שבועות דחוסים בכל מיני אכסניות מאולתרות וכל מיני מלונות, נמצאים עכשיו תחת כיפת השמים, ללא אוכל ללא מים ללא תנאים, אנשים נשים וטף. הצלב האדום הגויים צריכים לבוא ולהגיש עזרה, והם עדיין אוחזים בקרנות המזבח - " העיקר שלא ייכנסו לאומן". ברור שיש פה מגמות אחרות ואין פה שום דאגה לשלום הציבור או לבריאות אזרחיה".

מקורות אוקראינים טוענים כי חסידי ברסלב הוטעו בכוונה על כך כי ניתן להכנס לאוקראינה דרך הגבול הבלרוסי, על מנת להרוויח כסף על חשבון החסידים? מה דעתך על כך?

גבאי הציון מסביר ל 'בימה' מי הם אלו שהטעו את החסידים: "לגבי ההטעיה שהייתה להגיע לגבול: הייתה באמת הטעייה, אולם לא על ידי האוקראינים אלא ההטעיה הייתה על ידי מדינת ישראל שכבר מזה חודש ימים זורה חול בעיני הציבור שיהיה מתווה, משווה ביבי, שמיבי".

"אמרו שיהיו 3,000 אנשים ותהיה עדיפות ראשונה לאלו שנמצאים בבלארוס, אנשים בתמימות התקדמו לגבול בכדי לממש את המתווה שדובר עליו, מה שבסוף העלו חרס בידם ולא מתווה ולא בתיך"...

שמענו שארגון הצלב האדום, הגיש לראשונה סיוע למאות החסידים? מי עומד מאחורי המהלך הזה?

הרב אלחדד לא נרתע והוא חושף בראיון עם 'בימה' כי "בנוגע לצלב האדום: זוהי הייתה פניה של החסידים עצמם!

הגבאי מסביר כי "לאחר שפנו לכל מיני רשויות במדינת ישראל, ונתקלו באוזניים אטומות, לא הייתה ברירה אלא לפנות לגויים, ל 'צלב האדום' שאכן נעתרו לבקשת החסידים, ובואו להגיש עזרה".

את מי מאשימים בסגירת אומן?

"לגבי האשמים", אומר גבאי ציון רבי נחמן ל 'בימה'. "אין צורך לחפש אשמים. הכל היה גלוי לעיני כל העמים, בכל הרשתות שהמדינה שלחה מכתב רשמי על ידו אותו אנטישמי, שאיני רוצה אפילו להזכיר את שמו. שכתב במכתבו שחסידי ברסלב יבואו, וידביקו את האוקראינים בוירוס, מה שהתברר אחר כך כבדיה".

"כ-2000 בדיקות שנעשו פה נמצאו פה 0.0 נדבקים. אז אין צורך לחפש את האשמים שהמפורסמים לעיני כל העמים, וכמו שאומרים 'הדג מסריח מהראש' ודי למבין"

מה הציפיות שלכם עכשיו מממשלת ישראל?

"לגבי הציפיות, אין לי שום ציפיות, מאותה מדינה ששיקרה לציבור כחודשיים ימים שיהיה מתווה, ובסוף התגלה שהכל היה זריית חול בעיני הציבור והעלו חרס בידם.

גבאי הציון לא חושך במילים והוא מסביר ל 'בימה' "מה שאני כן מצפה הוא מנשיא אוקראינה היהודי הנכבד, מר זלנסקי, שיפתח את ליבו הטוב ביחד עם הגבולות, ויכניס את האנשים, מה גם שהתגלה שלחסידי ברסלב אינם נשאים של הוירוס כלל וכלל לא! 2000 בדיקות שהיו פה באומן, התגלו 0.0 נדבקים"!

אתה סבור שסגרו את אומן
רק כדי להסית נגד החסידים ולייצג אותם כמפיצי מחלות
?

"בנוגע לסגר שעשו על אומן - אני חושב שזה מאותה סיבה של הסגר שעשו על הבתי כנסת בארץ ביום ראש השנה וביום הכיפורים.

"הרי אפילו מין ואפיקורוס, אפילו אחד שהשתמד והתנצר, יש פעם בשנה שהוא מגיע לבית הכנסת לבקש מחילה מהקדוש ברוך הוא ביום הכיפורים. גם את זה הם רוצים למנוע בתירוץ של הוירוס. וגם כן מאוד מעניין - יצא להם בדיוק בערב ליל הסדר, הוירוס הזה חכם גדול, הוא יודע לתקוף "בדיוק" בחגי ישראל, ובדיוק באומן, שלוש נקודות". ...

אתה בתור גבאי ציון רבי נחמן,
אתם עוד מקווים להפשיר את עמדת האוקראינים בעז"ה?


"בנוגע לציפיות שלנו מהאוקראינים, אנחנו מקווים שלאור הבדיקות שנעשו כאן - הם נמצאו שליליים, הם קלטו שהיתה פה סתם עלילת דם. וכל המכתב הזה שנכתב - בשקר יסודו, הכל היתה בדיה, כל החסידים נקיים לגמרי מכל רבב. ואשר על כן - הם ישקלו ברצינות לפתוח את השערים ולאפשר לחסידי ברסלב להיכנס, ולחגוג את ראש השנה כאן באומן".

ממשלת ישראל הקימה סתם,
את וועדת השרים שיאשרו מתווה לאומן?


"בנוגע לועדת החכמי חלם שהוקמה, פשוט שזה היה ועדת טיוח גרידא, ולא אתייחס אליה"

הכל לטובה, אז אולי נקבל באהבה את רצון ה' שלא יבואו השנה לאומן?

"בוודאי כדבריך הכל לטובה. כיהודים מאמינים אנחנו מאמינים שהכל לטובה. בפרט כשיתגלה שאותם אנשים שהרבה מהציבור פה תמכו בהם - התגלו כחבורת ליצנים ואין לך טובה גדולה מזו"

אולי רבי נחמן השנה לא רצה להזמין אליו לראש השנה את כל הברסלבים?

"בנוגע להזמנתו של רבי נחמן - הרי הדברים הפוכים: אלה שנמצאים בדרך וסובלים את כל הצער - בוודאי שמעלתם שגבה עוד יותר ועוד יותר, וכמו שרבי נחמן בעצמו אמר; שהוא מאחל לעצמו לראות. בעולם הבא את אור בהירות הדרך של הדרכים שנוסעים אליו לראש השנה.

אז אלה שנמצאים בתוך האור הזה והם עוברים את כל המעברים שלהם - בוודאי שהם קיבלו הזמנה עוד יותר מאלה שיושבים כאן ויושבים כאן באומן ברוגע"

האם אתם בתור חסידי ברסלב המתגוררים באומן, מגישים עזרה כלשהי לחבריכם בגבול?

"כמובן..כמובן.. שחסידי ברסלב גם שלחו רכבים עמוסים באוכל לכיוון הגבול, לעזור במעט לחסידים השוהים שם בעירום ובחוסר כל. אני מקווה שתיכף ומיד יפתחו להם את השערים ונראה אותם כאן יחד איתנו בציון רבינו הקדוש כאן באומן ונשמח ביחד".

מה לגבי התרופה המפורסמת שלכם לקורנה, עד כמה זה יעיל?

"בנוגע לתרכובת צמחים שה' זיכה אותי, המרפאים מהווירוס הידוע, אנשים שלקחו אנשים שלקחו את זה - תוך יומיים ראו שינוי - עד שבוע התרפאו לגמרי, זה לא הזמן להאריך. יש סירטונים של אנשים שלקחו את זה ומעידים שתוך שבוע התרפאו כליל למרות שהיה להם את כל הסימפטומים. נפגשתי עם אנשים בכירים מאוד במערכת הבריאות האוקראינית שגילו עניין רציני בדבר. עוד חזון למועד - נפרסם את הדבר בעיתו ובזמנו".

אנחנו מאוד מאוד מודים למערכת 'בימה' שנתנה לי את 'הבמה' להביע את עמדתינו.

כתיבה וחתימה טובה, שנה טובה ומבורכת לכם ולכל עם ישראל. שנת ה'תשפ"א; ת'היה ש'נת פ'לאות א'ומן. תודה רבה.

דיווח: נשיא סין סירב להיפגש עם ביידן
הטליבאן ביקש מארה"ב לתרום לו כספים
בלב הים: שחף נוחת על גב הלווייתן • צפו
ארה"ב: 7 מיליון דולר בעבור מידע שיוביל למעצרו של בכיר
שני ישראלים נהרגו בהתרסקות מטוס ביוון
ביידן יוצא למתקפה: עובדים פדראליים יאבדו משרתם אם לא יתחסנו
צפו: תיעוד ייחודי מהזוהר הצפוני והדרומי
פוטין בירך בשנה חדשה את יהודי רוסיה
רבבות כבר באומן: ארגוני ההצלה בהיערכות שיא
ביידן "המציא" ביקור בבית הכנסת בפיטסבורג לאחר הטבח במקום