מטוס קל התרסק סמוך לשדרות

כוחות משטרה הוזעקו בעיר בשדרות בעקבות דיווח על מטוס קל שככל הנראה התרסק סמוך לעיר. השוטרים פועלים לשמור על צירי התנועה פתוחים להגעת גורמי כיבוי והצלה. ל...

מטוס קל התרסק סמוך לשדרות

כוחות משטרה הוזעקו בעיר בשדרות בעקבות דיווח על מטוס קל שככל הנראה התרסק סמוך לעיר. השוטרים פועלים לשמור על צירי התנועה פתוחים להגעת גורמי כיבוי והצלה. לאחר פעולות סריקה וכיבוי האירוע מסתיים עם נפגע אחד במצב קל (טייס).

צוותי כיבוי והצלה מתחנות שדרות ואשקלון הוזנקו למקום וכבר בנסיעתם למקום האירוע זיהו עשן שחור. לוחמי האש שהגיעו למקום ראו כי מדובר במטוס קל שבוער כליל ובשלב זה פועלים לכיבוי המטוס. מפקד האירוע מברר בשלב זה אלו חומרים מעורבים באירוע בכדי לגבש פעולות כיבוי נכונות ובמשנה זהירות אם ובמידה מדובר בחומרים מסוכנים שקיימים במטוס. לוחמי האש מבצעים סריקה תוך פעולות הכיבוי בכדי לשלול לכודים או נפגעים. יש לציין כי באירועים מסוג זה ובמעורבות חומרים מסוכנים פעולות הכיבוי מורכבות יותר ונדרשת הערכת מצב תוך במקביל לפעולות המבוצעות בשטח.

מפקד האירוע רשף יניב אלבז מסר: "מדובר במטוס ריסוס קל שהתרסק באזור איבים, ביצענו פעולות כיבוי תוך הערכת מצב ויצירת קשר מול המפעיל לבירור סוג החומר שמעורב במטוס. לשמחתי אין מעורבות של חומרים מסוכנים והטייס נפגע קל. אנו מסיימים כרגע את פעולות הכיבוי ונפתחת חקירה במקום".

ממד''א נמסר: "חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח ברזילי את טייס המטוס, גבר בן 33 במצב קל עם כוויות קלות בפלג גופו התחתון. מנהל מרחב לכיש במד"א חיים קרדי סיפר: "מדובר במטוס קל שהתרסק באזור בבנייה על כביש שנמצא בשלבי סלילה. הטייס שהיה בהכרה מלאה וסבל מכוויות קלות בפלג גופו התחתון חילץ את עצמו מהמטוס שהתרסק. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני בזירת האירוע ופינינו אותו להמשך טיפול בבית החולים כשמצבו קל."

המטוס המרוסקהמטוס המרוסק
אלעד: מפתחות הרכב נפלו בעת שהאבא חגר את התינוקת והיא ננעלה ברכב
ירושלים: רכב התנגש בקיר ברחוב יצחק הנדיב
בית שמש: אבדו עקבותיו של הנעדר הסובל מאלצהיימר - יחיא מונייסר
פגע בהולכי רגל: אוטובוס התנגש בחנות ברחוב שמגר בירושלים • צפו
שני קטינים שיידו אבנים לעבר אוטובוס נעצרו לחקירה ומעצרם הוארך
"אתגר ממשי": לפיד קיים דיון בנושא מוכנות ישראל לשריפות ענק
הרס ברוטלי בבנימין: פרצו, הרסו בית כנסת ואיימו במעצר
‏בקת״ב נזרק לעבר קו 84 של אגד ליד הר הצופים בירושלים
אדמות במזרח ירושלים שניקנו בראשית המאה הקודמת - הוחזרו למדינה
פורצים עוד דרך לירושלים: בסוף החודש ייחנך כביש 16