נתניהו בוחן: פתיחה חלקית של "עולם התרבות"

נתניהו הודיע כי הוא בודק אפשרות להכנסת קהל להופעות והצגות בתוך שבועיים, במתווה חדש שטרם אושר • הרעיון של חולדאי נראה באופק אבל הוא מגיב אחרת

נתניהו בוחן: פתיחה חלקית של "עולם התרבות" נתניהו

בפגישה של נציגי עולם האירועים והתרבות עם ראש הממשלה, שהתקיימה בהובלת המפיק אלירן ברדוגו מראשי המאבק, דנו הבוקר (חמישי) במתווה הפתיחה לעולם הבמות, שצפוי לחזור לחיים בחודשים הקרובים, לאחר מתן החיסון השני נגד קורונה לאוכלוסייה, ועם תחילת השימוש בדרכון הירוק. כך מדווחות מאיה כהן ומיטל יסעור בית אור בישראל היום.


בפגישה הודיע נתניהו כי הוא בודק אפשרות לפתיחת עולם התרבות תוך שבועיים, כאשר אחד הסעיפים במתווה שהוצע מדבר על תפוסה של עד 75 אחוזים באולמות, בנוסף, גורמים במשרד הבריאות עדכנו כי נקבע מתווה "תו ירוק" לפתיחת מקומות ציבוריים ואירועים.


עוד צוין כי התוכנית תובא לאישור קבינט הקורונה, ולפיה תתאפשר כניסה למקומות מסוימים למחוסנים, מחלימים וכאלה שיציגו אישור בדיקה שהתבצעה 48 שעות לפני כן.


התוכנית מנסה לאזן בין הצורך בפתיחת המשק לבין מצב שבו תימנע מאנשים כניסה למרחב הציבורי רק משום שלא התחסנו, צעד שאינו חוקי ושעלול לגרור טענה ל"כפיית חיסונים". במרכז השלטון המקומי כבר ביקשו להתחיל ב"פיילוט" לתוכנית בערים שבהן הושג אחוז התחסנות גבוה.


ביום ראשון הקרוב יתקיים כינוס נוסף, על מנת לקדם תהליכים מדויקים למתווים שנידונו בפגישה, שבה נכחו, בין השאר, גיא בסר מקבוצת בלו סטון, יוסי שוורץ מקבוצת פורום ב"ש, לינדה אביטן בעלת חברת תאורה והגברה, אריאל ראידמן בעל חברת קייטרינג ויורב הראל מקבוצת NMC. גורמים במשרד הבריאות מסרו שהמתווה טרם אושר.


אלירן ברדוגו מסר: "אנו מוקירים תודה לרה"מ מר בנימין נתניהו על שקבלנו אוזן קשובה אוהדת ואוהבת, לשר האוצר ישראל כץ ולפרופסור נחמן אש. כבר כמעט שנה שעולם האירועים עומד דומם ומחכה לישועה. היום בפגישה דיברנו על 200 אלף איש ללא פרנסה שמשוועים לחזור לעבוד".


"ראש הממשלה נתן את מילתו לעשות כל שביכולתו על מנת לקדם את מתווה הפתיחה, תוך שמירה על בטיחות ובריאות כל המשתתפים. זהו רגע קריטי לעולם האירועים והתרבות, ואנו נמשיך לקדם מתווה מהיר ויעיל שיביא לרווחתם של מאות אלפי עובדי התעשייה ולרווחת הציבור כולו, שצמא לחזור לשגרה".


יו"ר מפלגת הישראלים, רון חולדאי: "ביבי-גנץ, לא מביך אתכם לגנות ולהטיל רפש בכל פעם ורגע לאחר מכן לאמץ את המתווה שאני מציע?" עוד הוסיף "הצורך לפתוח את מוסדות התרבות מחלחל לממשלה הכושלת הזו באיחור. אפשר לנהל את ישראל אחרת".

"מי יודע מה יהיה": פרוש עלה למעונו של הגר"ד לנדו להתייעצות‎‎
"הציבור הישראלי אינו בן ערובה לא ביחס למועד הבחירות ולא לתקנות"
בן גביר: "אתה שותף של אוסאמה, הפכת את הוועדה לקרקס"
במוסד ילחצו על לפיד: אל תשנה מדיניות - תתנגד להסכם עם איראן
בדרך לפריימריז בציונות הדתית - הוקמה הועדה הציבורית
"טיבי יועצו של ערפאת הוא שותפך": בן גביר מגיב ללפיד
"דיונים פופוליסטיים": מקלב על כינוס הועדה לדיון בחוקי פיזור הכנסת
"יהדות התורה לא תיכנס עם השמאל": לשכת גפני בתגובה לפרסומים
חוק האקלים של גילה גמליאל, אושר בקריאה טרומית במליאת הכנסת
"המשטרה חייבת לתת תגבור": מקלב על החיפושים אחר מוישי קלינרמן