250,000 פניות למוקד תרופות הכשרות לפסח הגדול בישראל

מאות אלפים פנו למוקדים השונים בטלפון או בדיגיטל על כשרות תרופות לפסח • משככי הכאבים מובילים בטבלת השאילתות

250,000 פניות למוקד תרופות הכשרות לפסח הגדול בישראל בימה - המעודכנים מעדכנים

האם הישראלים צורכים יותר מידי משככי כאבים? דו"ח של ארגון ה-OECD שפורסם השנים האחרונות מצביע על כך שישראל מובילה בשיעור העלייה בצריכת משככי כאבים, כעת עם סיכום נתוני הפניות למוקד התרופות לפסח, נראה כי אכן קיים ביקוש גבוה למשככי כאבים בקרב הציבור הישראלי.

כמו בכל השנים האחרונות, גם בשנה זו הקימה הכללית מוקד ארצי לבירור כשרות התרופות לפסח. כללית, היא קניין התרופות הגדול בישראל ובשל עובדה זו, היא מקיימת קשר שוטף עם כל חברות התרופות הבינלאומיות הפועלות בישראל, ומקבלת מהם את המידע על הרכיבים השונים בכל תרופה. בזכות הידע הרב והקשרים המקצועיים, מפיקה כללית מידי שנה את חוברת התרופות הכשרות לפסח יחד עם רבני בד"צ העדה החרדית.

מסיכום נתוני המוקד עולה כי למעלה מ250,000 פניות הגיעו באמצעים השונים, מתוכם קרוב ל-90,000 פניות באמצעות רובוט הווטסאפ הייחודי. אלפי פניות הגיעו מידי יום לרובוט הווטסאפ בתקופה שקדמה לפסח, כאשר שיא הפניות היו ביום בדיקת חמץ וביום שישי ערב פסח עם קרוב ל-25,000 שאילתות בווטסאפ ביומיים. גם בימים הראשונים של חול המועד, ניכר זרם גבוה של מתעניינים על תרופות שונות לפסח.

ניתוח השאילתות מצביע, על צריכה גבוהה של משככי כאבים. במקום הראשון במספר השאילתות נמצא האקמול עם כמעט 2800 פניות. שבעת התרופות המבוקשות ברובוט הווטסאפ היו משככי כאבים מסוגים שונים כמו נורופון, אופטלגין ואחרים.

לדברי רבה של כללית הרב מנחם לפקיבקר: "לאור הקשר ההדוק עם חברות התרופות כללית הפיקה גם השנה את חוברת התרופות והקימה מאגר מידע מתקדם שסייע למאות אלפי שומרי תורה ומצוות לשמור את חג הפסח כהלכתו. גם בכל הנוגע לשימוש בתרופות לאחר הפסח, כללית סייעה בכך שערכה מכירת חמץ כדין לכל חברות התרופות הבינלאומיות הפועלות בישראל. כיום ניתן לקנות תרופות ללא כל חשש בבתי המרקחת של כללית, ויש לבדוק האם בוצעה מכירת חמץ לפני קניה בבתי מרקחת פרטיים".

מנהל המחלקה החרדית בכללית הרב אברהם קונסקי אומר כי "כמות הפניות שהגיעו למוקדים עולה מדי שנה ומגבירה את המוטיבציה לבצע פעולות למען ציבור שומרי התורה. כללית רואה לעצמה זכות וחובה לפעול למען שמירה על סטנדרטים הכי גבוהים בכל תחום הן בתחום הרפואי מקצועי והן בתחום השמירה על כללי ההלכה".

"צוהר חדש לאוכלוסייה שלמה של חולים אשר עד כה נותרו ללא מענה"
מקרה נדיר: בת 13 מאושפזת לאחר נשיכת עכביש
אמסלם: "אפילו בסדום לא היה דבר כזה" • צפו
"שיגעתם את הציבור": בן גביר זועם על משרד הבריאות
ליצמן: "מדובר בסיכון ממשי כלפי המטופלים"
2,500 מתמחים הגישו מכתבי התפטרות
סכנה משתיית מים בעת 'התקופה'
מדינות גדולות בעולם לא מאשרות חיסון קוביד לצעירים
סרטן הקיבה: מהם הגורמים למחלה?
האם את בסיכון ללידה מוקדמת?